Aktualności

Strona Główna ›› Junior Młodszy

Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Bloominess Polska.

W niedzielę 26 stycznia, w hali Szkoły Podstawowej w Ośnie Lubuskim odbył się halowy turniej piłki nożnej Juniorów Młodszych o Puchar Dyrektora Bloominess Polska Sp. z o.o.

W turnieju brało udział sześć zespołów, a rozgrywki zdominała ekipa z Kostrzyna, która zasłużenie zdobyła główne trofeum oraz dwie nagrody indywidualne. Drugie miejsce zajął zespół Spójni B Ośno, a trzecie Stali Sulęcin. Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi piłkarze, z których zostały utworzone dwa zespoły Spójni A i Spójni B. Drużynę A reprezentowali zawodnicy z młodszych roczników naszego klubu, zaś drużynę B starsi (rocznik 2003 i 2005). Choć nasza młodzież przegrała swoje pojedynki i raz z remisowała (w pierwszym meczu ze Spójnią B), to jednak zyskała uznanie uczestników turnieju za poziom swoich umiejętności. Zespół Spójni B bardzo dobrze finiszował, co pozwoliło zająć wysokie, drugie miejsce. Królem strzelców został Emil Cichoń (TS Celuloza Kostrzyn), zdobywca dziewięciu goli, najlepszym bramkarzem wybrano Jakuba Markiewicza ze Steinpolu-Ilanki Rzepin, zaś najlepszym zawodnikiem Ernesta Markowskiego - TS Celuloza Kostrzyn.

Rundę wiosenną wznawiają zespoły młodzieżowe Spójni, rozegrały swoje pierwsze spotkania. Orliki udali się najpierw do Torzymia, gdzie zmierzyli się miejscowym UKS-em, a mecz zakończył się wynikiem 10:7 dlaSpójni, gdzie gole dla naszego zespołu strzelali: Kamil Bąk-5, Jacek Biernacki-4, Oskar Tarasek-1.

Następnie nasi najmłodsi adepci wybrali się do Górzycy, gdzie rozgromili miejscową Odrę 20:0. Gole dla Spójni strzelali: Kyryło Baibakow-3, Michał Kwiręg-1, Kamil Bąk-3, Jacek Biernacki-5, Oskar Tarasek-5, Malwina Sawicka-1, Krystian Waszkiewicz-1.

Słabe występy zanotowali juniorzy, którzy najpierw ulegli na własnym stadionie Pogoni Skwierzyna 1:13 (jedynego gola dla Spójni strzelił Justyn Błaszczyk), a następnie w Krzeszycach Pogoni 0:7. Drużyna młodzików swoje pierwsze spotkanie rozegrała w czwartek 18 kwietnia, na stadionie w Ośnie Lubuskim, gdzie podejmowała Juwenię Boczów. Po ciekawym, prowadzonym w szybkim tempie meczu, spotkanie zakończyło się wynikiem remisowym 1:1, gdzie gola dla Spójni strzelił Oskar Zabierowski. Minionej soboty młodzicy naszego klubu podejmowali zespół Stali Sulęcin, pokonując rywali 3:0. Dwa gole dla Spójni strzelił Oliwier Kołodziej, a jednego gola dorzucił Oskar Zabierowski.

Halowy Turniej Juniorów Młodszych "SYRENA CUP 2019"

Juniorzy młodsi Spójni Ośno reprezentowali nasz klub w Cybince, na turnieju halowej piłki nożnej „SYRENA CUP 2019”. Atrakcją tego turnieju był występ zespołu złożonego z Brazylijczyków, który występował poza konkurencją, gdyż składał się piłkarzy starszego rocznika. Nasi juniorzy zaliczyli dobry występ, trzykrotnie remisując, raz wygrywając (jako jedyny zespół ze zwycięzcą turnieju ) i raz zeszli z parkietu pokonani. Ostatecznie nasz zespół zajął czwartą lokatę, po pechowym remisie w ostatnim meczu turnieju. Wyróżnienia za występ w tym turnieju otrzymali Filip Sienkiewicz, strzegący bramki Spójni oraz Justyn Błaszczyk – najlepszy zawodnik turnieju i jedyny strzelec goli dla Spójni.

I Halowy Turniej Trampkarzy o Puchar Dyrektora Bloominess Polska Sp. z o.o.

W niedzielę 3 lutego, w hali Szkoły Podstawowej w Ośnie Lubuskim odbył się halowy turniej piłki nożnej trampkrzy o Puchar Dyrektora Bloominess Polska Sp. z o.o.

W turnieju brało udział siedem zespołów, a rozgrywki zdominała ekipa z Rzepina, która zdobyła główne trofeum oraz wszystkie nagrody indywidualne. Drugie miejsce zajął zespół Pogoni Skwierzyna, a trzecie Odry Górzyca. Trampkarze Spójni uplasowali się na czwartej pozycji, o czym zadecydował bezpośredni pojedynek z Odrą Górzyca. Królem strzelców został Fabian Żygielewicz, zdobywca ośmiu goli, najlepszym bramkarzem wybrano Stanisława Grabowskiego, zaś najlepszym zawodnikiem Alana Rychlika (wszyscy Steinpol-ILanka Rzepin).

XI Halowy Turniej Juniorów Młodszych o Puchar Dyrektora Bloominess Polska Sp. z o.o.

Po przerwie w 2018 roku, w sobotę 26 stycznia odbyła się jedenasta edycja turnieju halowego juniorów młodszych, o Puchar Dyrektora Bloominess Polska Sp. z o.o.. W turnieju udział wzięło sześć zespołów: z Sulęcina, Witnicy, Rzepina, Deszczna, Skwierzyna oraz gospdoarz zawodów Spójnia Ośno Lubuskie. Ponownie o tym kto zdobędzie główne trofeum turnieju zadecydowało ostatnie spotkanie, w którym Stal Sulęcin pokonała Spójnię 2:1, i tak jak w turnieju seniorów, zespół z Sulęcina został zwycięzcą zawodów. Drugie miejsce zajęli juniorzy młodsi Spartaka Deszczno, zaś Czarni-Browar Witnica uplasowali się na trzeciej pozycji. Najlepszym bramkarzem został wybrany Filip Sienkiewicz (Spójnia Ośno Lubuskie), a najlepszym zawodnikiem i królem strzelców (6 goli) Michał Rosiak ze Stali Sulęcin.

Z bardzo dobrej strony pokazali się młodzicy Spójni, którzy w Santoku wygrali halowy turniej piłki nożnej, organozwany przez Akademię piłkarską Warty Gorzów. Gratulacje dla podopiecznych Piotra Didyka, którzy swój turniej w Ośnie Lubuskim rozegrają w niedzielę 10 lutego. Relacja z turnieju młodzików w Santoku na Facebook Spójni.

W ostatnim spotkaniu rundy jesiennej juniorzy młodsi Spójni podejmowali Orła Międzyrzecz, ulegając 1:6. Nasz zespół momentami jakby zapominał, że mecz trwa tracąc dwukrotnie w krótkich ostępach czasu po dwie bramki. Po przerwie nieco lepsza gra naszego zespołu i kilka dobrych sytuacji na gola, z których jedną nasi zawodnicy wykorzystali, gdy po podaniu Mateusza Senyszyna, Jakub Paszkowski pokonał bramkarza gości. Goście odpowiedzieli dwiema bramkami w drugiej części gry i ostatecznie wygrana Orła 6:1.

W poprzednim tygodniu nasi najmłodsi adepci piłki nożnej rozegrali dwa spotkania. Najpierw orliki na własnym boisku pokonały wysoko Stal Sulęcin 15:4, gdzie po sześć goli strzelili Kamil Bąk i Jacek Biernacki, a trzy trafienia dorzucił Krystian Waszkiewicz, a następnie nasz zespół udał się do Kostrzyna, na spotkanie z liderem rozgrywek UKS „Czwórką” Kostrzyn. Po zaciętym boju Spójnia uległa 6:8, a cztery gole dla naszego zespołu strzelił Oskar Tarasek, a po jednym trafieniu zaliczyli Jacek Biernacki i Krystian Waszkiewicz.

Zacięte spotkanie ostatniej kolejki rozegrali młodzicy Spójni, którzy podejmowali na własnym stadionie lidera rozgrywek Steinpol-Ilankę Rzepin. Spójnia do przerwy prowadziła 2:1, po golach Oliwiera Kołedzieja, jednak w doliczonym czasie drugiej części meczu goście zdołali wyrównać, wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego.

Słabo zaprezentowali się juniorzy Spójni, którzy podejmowali na własnym stadionie juniorów Stali Sulęcin. Do przerwy nasz zespół przegrywał różnicą pięciu bramek, zaś w drugiej połowie meczu, nieco lepszej w wykonaniu naszego zespołu, goście jeszcze trzykrotnie trafili do bramki Spójni i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 8:0 dla Stali.

W bieżącej kolejce spotkań tylko juniorzy młodsi Spójni rozgrywali swoje spotkanie (mecz orlików został przełożony zaś młodzicy mieli pauzę). Junirzy udali się do Gorzowa Wlkp., gdzie spotkali się z juniorami Warty Gorzów II, a mecz zakończył się wygraną gospodarzy 6:2(4:1). Pierwsza połowa przebiegała pod wyraźnym dyktandem Warty, choć dość długo utrzymywał wynik remisowy 1:1, gdzie gola dla Spójni strzelił Jakub Paszkowski po podaniu Dominika Fudalina. Po przerwie znacznie lepsza postawa naszego zespołu i kilka dobrych akcji, z których jedna zakończyła się golem Marcela Molsy, po zagraniu Aleksandra Szmaragowskiego.

Kolejne wysokie zwycięstwo odnieśli nasi najmłodsi adepci piłki nożnej, którzy w piątek robili na własnym boisku drużynę PAP „Bosko” Sulęcin 16:1. Ponownie znakomitą skutecznością wykazali się Kamil Bąk –zdobywca siedmiu goli – oraz Jacek Biernacki strzelec sześciu goli. Pozostałe trafienia były dziełem Krystiana Waszkiewicza (dwa gole) i Oskara Taraska jeden gol.

Zespół młodzików podejmował na własnym stadionie Wartę Słońsk i po ciekawym meczy pokonał rywali 5:2. Po pierwszej połowie meczu Spójnia prowadziła 2:1, a gole dla naszego zespołu strzelili Oskar Zabierowski i Marek Trzeciak. Po przerwie jedno trafienie dorzucił Daniel Czapla a kolejne dwa gole były dziełem Marka Trzeciaka.

W bieżącej kolejce spotkań juniorzy młodsi Spójni podejmowali lidera rozgrywek UKS „Celulozę” Kostrzyn a mecz był jednostronnym widowiskiem. Goście do przerwy prowadzili trzema bramkami, a w drugiej połowie meczu dorzucili jeszcze pięć trafień i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 8:0 dla UKS-u Celulozy Kostrzyn.

W bieżącej serii spotkań drużyna młodzików już w środę udała się do Boczowa, gdzie zmierzyła się z młodzikami miejscowej Juweni, a mecz zakończył się wygraną naszego zespołu 2:1. Do przerwy prowadzili gospodarze, jednak w drugiej części meczu determinacja i lepsza gra umożliwiła Spójni strzelenie dwóch goli, których autorami byli Emil Kuzajewski i Oliwier Kołodziej.

W bieżącym tygodniu drużyna orlików rozegrała dwa spotkania, gdzie najpierw środę rozgromiła na własnym boisku Orła Międzyrzecz 18:2, po siedmiu golach Kamila Bąka, pięciu Jacka Biernackiego oraz trzech Michała Kwiręga i Malwiny Sawickiej. Następnie w piątek udała się do Kowalowa, gdzie równie wysoko pokonała miejscową Zorzę 17:1. Gole dla Spójni strzelali: Jacek Biernacki-6, Oskar Tarasek-4, Kamil Bąk-2, Michał Kwiręg-2, Kyryło Baibakow i Krystian Waszkiewicz po jednym golu, a jedno trafienie było zaliczone zawodnikowi gospodarzy jako gol samobójczy.

Pierwsze zwycięstwo odnieśli nasi juniorzy młodsi, którzy w niedzielę udali się do Rolewic, na  spotkanie z miejscową Zorzą. Mecz zakończył się wynikiem 5:3, gdzie dla naszego zespołu trzy gole były dziełem Jakuba Paszkowskiego, po podaniach Jakuba Senyszyna, Tobiasza Fudalina i Dominika Płucienniczaka, a po jednym trafieniu dodali Tobiasz Fudalin po wrzucie z autu Jakuba Paszkowskiego i Dominik Fudalin, po podaniu Jakuba Paszkowskiego.