Aktualności

Strona Główna ›› Spójnia II

10 kolejka klasa "A": Spójnia II Ośno - Pogoń Krzeszyce

W bieżącej kolejce rozgrywek "serie A" rezerwy Spójni podejmowały Pogoń Krzeszyce, a spotkanie zakończyło się wygrana Spójni II 5:3(1:1). Pierwsza połowa meczu z wyraźną przewagą naszego zespołu, który stworzył sobie kilka znakomitych okazji na gola, ale wykorzystał tylko jedną. Akcję Dawida Misiaka i Michała Masztalerza zakończył Tomasz Koszela, który silnym strzałem z 14 metrów pokonał bramkarza. Niewykorzystanie sytuacji zemściło się na Spójni II w oatniej akcji pierwszej połowy, gdy po wznowieniu gry z autu, grający trener gości Dawid Hendzel, strzałem z pęciu metrów wpakował piłkę do bramki.

Bardzo słaby występ rezerw Spójni i zasłużony pogrom w Słubicach, gdzie nasz zespół mierzył swe siły z SKP Słubice. Już do przerwy Spójnia II przegrywał czterema bramkami, tracąc pierwszego gola po rzucie karnym, i łatwo pozwalając na strzelenie sobie kolejnych goli.

w drugiej połowie obraz gry specjalnie się nie zmienił. Gospodarze wyczekiwali na ataki naszego zespołu, groźnie kontratakując. Dopiero przy stanie 6:0 dla SKP Spójnia II odpowiedziała skutecznie, gdy po zagraniu Jeremiasza Chaby, Mateusz Krasiński ograł obrońcę i uderzeniem piłki płasko, po murawie pokonał bramkarza Słubic. Nasz zespół nie rezygnował ze strzelenia kolejnych  bramek, nadziewając się na kontry, kończące się utratą  bramki. Ostatecznie aż 10:1 dla SKP i choć nasz zespół miał swoje okazje na gola, to nie można powiedzieć, żeby rozmiar porażki był zbyt wysoki.

W bieżącej kolejce rozgrywek „serie A” rezerwy Spójni podejmowały na własnym boisku AS-a Pieski. Mecz zakończył się wygraną Spójni II 3:1, a do przerwy nasz zespół prowadził tylko jedną bramką. Dogranie piłki z lewej strony pola karnego Mateusza Krasińskiego, na bramkę zamienił Paweł Szymkiewicz. Nasz zespół uparł się, aby w pierwszej części gry nie strzelać więcej goli, nie wykorzystując nawet rzutu karnego.

Derbowe spotkanie, w którym rezerwy Spójni podejmowały Smogórzankę Smogóry przyciągną bardzo liczną grupę kibiców, którzy obejrzeli bardzo dobre spotkanie. Szybka gra, sporo sytuacji bramkowych, świetne interwencje bramkarzy i trzy gole, których autorami byli zawodnicy Spójni II.

Mecz poprzedziła miła uroczystość, w której Dyrektor Biura GOZPN wręczył okolicznościowe medale i wyróżnienia. Kierownik Klubu Wojciech Woźniak oraz Wiceprezes Klubu Dariusz Woźniak zostali odznaczeni za wieloletnią pracę na rzecz klubu Spójnia Ośno Lubuskie oraz rozwój piłki nożnej medalami LZPN – „Za wybitne osiągnięcia w rozwoju piłki nożnej”. Serdecznie gratulujemy odznaczonym wyróżnienia, które honorują ogromną pracę i serce poświęcone naszemu Klubowi i niezliczone godziny społecznej pracy. Dodatkowo Dyrektor GOZPN wręczył okolicznościowe puchary w rozgrywkach klasy „A” dla Spójni II Ośno Lubuskie - Puchar „FAIR PLAY” w sezonie 2014/2015 oraz „PUCHAR KIBICA” w sezonie 2015/2016.

W sobotnie popłudnie rezerwy Spójni rozegrały w Trzemesznie kolejne spotkanie o mistrzostwo klasy "A", gdzie mierzyły się z miejscowym Zniczem. Bardzo dobre pierwsze pół godziny Spójni II, które dały naszej drużynie trzybramkowe prowadzenie. Najpierw Dima Boiko wykorzystał podanie Hehama Aivaziana, a kilka minut później Dima prostopadłym podaniem uruchonił Piotra Michałka, który wygrał pojedynek biegowy z obrońcą Znicza i pokonał bramkarza gospodrzy. Na 3:0 podwyższył Dawid Szczeciński, po dograniu Dimy Boiko. Jeszcze przed przerwą gospodarze strzelili pierwszego gola, której autorem był Łukasz Jurczak, i na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 3:1 dla Spójni II.
W drugiej połowie Znicz wykorzystał dwa katastrofalne błędy naszego zespołu i po golach Patryka Świątka i Pawła Szumlewicza zrobiło się remisowo w 65 minucie meczu. Spójnia II ponownie objęła prowadzenie 5 minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Silny strzał Mateusza Krasińskiego sparował bramkarz, ale przy dobitce Dawida Szczecińskiego był bezsilny. W trzeciej z czterech doliczonych minut gospodarze wyrównali wynik meczu, gdy po dośrodkoaniu z rzutu rożnego Radosław Dobrowolski strzałem głową posłał piłkę do bramki Spójni II.

Bardzo dobre spotkanie obejrzeli kibice na stadionie w Ośnie Lubuskim, gdzie rezerwy Spójni podejmowały Zielonych Lubiechnia. Wysoki poziom meczu jak na rozgrywki „serie A”, szybkie tempo, sporo sytuacji bramkowych i emocje do ostatniej minuty meczu. Prowadzenie objęli goście, po golu Patryka Bogdziewicza w 22 minucie meczu, i do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Drugą połowę meczu znakomicie rozpoczęła Spójnia II, która szybko odrobiła stratę, gdy po strzale z dystansu Hehama Aivaziana, przytomnie pod bramką rywali zachował się Dawid Szczeciński i umieścił piłkę w bramce. Kilka minut później rozegranie akcji przez Michała Masztalerza do Hehama Aivaziana, który zdecydował się na strzał z 20 metrów, a piłka po otarciu słupka ugrzęzła w siatce bramki Zielonych. Goście wyrównali kwadrans przed końcem meczu, gdy akcję Marcina Musura zakończył Patryk Bogdziewicz. Do końca meczu twarda, nieustępliwa walka, ale wynik nie uległ już zmianie, a po wyrównanym spotkaniu sprawiedliwy podział punktów.

Porażka na własne życzenie rezerw Spójni w Kowalowi, które w niedzielne, upalne popołudnie rywalizowały z miejscową Zorzą. Pierwsza połowa pod wyraźne dyktando Spójni II i sporo sytuacji na zdobycie gola, ale ani razu naszym zawodnikom nie udało się skierować piłki do bramki rywali. Również w drugiej części gry nasz zespół był bliski zdobycia gola, a piłkarskie porzekadło o niewykorzystanych okazjach modelowo się spełniło. Prowadzenie Zorza objęła w 75 minucie meczu po rzucie rożnym i zamieszaniu przed bramką Spójni II, w którym Tomasz Pawluczenie silnym strzałem posłał piłkę do bramki. Druga bramka dla gospodarzy to efekt skutecznie wyprowadzonej kontry i sprytnie rozegranej akcji, którą zakończył Wojciech Rożnowski.

W efekcie wypuszczony z rąk komplet punktów, które zostają w Kowalowie dla – umiejącej wykorzystać w pełni swoje możliwości – Zorzy.

Wysoką wygraną rezerw Spójni zakończyło się spotkanie trzeciej kolejki serie A, w którym nasz zespół podejmował Chrobrego Drzeńsko. Do przerwy dobra i skuteczna gra Spójni II, która dwoma golami Dawida Szczecińskiego, po podaniach Daniela Drozdowicza i Dimy Boiko, objęła prowadzenie. Następnie dwukrotnie Daniel Drozdowicz wpisał się na listę strzelców, po zagraniu od Dawida Szczecińskiego i wrzucie piłki z autu Pawła Szymkiewicza.

Pierwsze wyjazdowe spotkanie rezerw Spójni w Pszczewie, zakończyło się porażką naszego zespołu 0:2. Pozostaje mały niedosyt, gdyż rywal był w zasięgu możliwości Spójni II, ale z przekroju całego spotkania była to porażka zasłużona. Kibice zgromadzeni na meczu, pomimo upalnej pogody, mogli obejrzeć bardzo dobre, żywe spotkanie, prowadzone w szybkim tempie i stojące na dobrym poziomie piłkarskim. Gospodarze stworzyli więcej groźnych sytuacji bramkowych, a dwie z nich wykorzystali, obejmując prowadzenie w 30 minucie, po golu Filipa Sawocha. Dziesięć minut po przerwie GKP podwyższyło prowadzenie, gdy pięknym uderzeniem popisał się Kacper Kozak. Ostatnie pół godziny meczu Spójnia II grała w osłabieniu, gdy po czerwonej kartce Mateusz Krasiński musiał opuścić boisko i sytuacja stała się jeszcze trudniejsza, ale pomimo tego nasz zespół odważnie atakował i mógł pokusić się o gola kontaktowego, ale brakło skutecznego wykończenia akcji.

Udanie zainaugurował rozgrywki „serie A” zespół rezerw Spójni, który w pierwszym meczu podejmował Juwenię Boczów. Po ciekawym, obfitującym w gole meczu Spójnia II pokonała Juwenię 5:3. Bardzo dobre pierwsze 30 minut naszego zespołu, który stworzył kilka groźnych akcji i dwie z nich zakończył golem. Najpierw wybicie piłki Elbasana Woźniakiewicza, o którą z obrońcami gości powalczył Mateusz Krasiński, a następnie pokonał bramkarza Juwenii. Kilka minut później Mateusz ponownie umieścił piłkę w bramce gości, po dokładnym dośrodkowaniu od Patryka Krasińskiego. Końcówka pierwszej połowy należała do przyjezdnych, którzy najpierw strzelili gola kontaktowego, po pięknym uderzeniu z 28 metrów, zaś na dwie minuty przed przerwą wyrównali stan rywalizacji, wykorzystując sytuację w polu karnym i bierność naszej defensywy.