20 kolejka IV ligi: Odra Bytom Odrzański - Spójnia Ośno Lub.

Po przerwie obraz gry niewiele się zmienił i Spójnia tylko dwukrotnie miała szansę na gola. Najpierw po dośrodkowaniu Marka Buszczaka, Mateuszowi Krasińskiemu zabrakło kilku centymetrów, aby wpakować piłkę do bramki po ofiarnym wślizgu, a kilka minut później groźnie na bramkę gospodarzy strzelał Paweł Gurgul. W odpowiedzi świetne okazje Odry, gdzie Semen Tsokur dwukrotnie ratował Spójnię przed utratą gola, ale w 68 minucie był bez szans, gdy przy dość biernej postawie w obronie Michał Konsewicz wpakował piłkę do bramki z pięciu metrów. Nasz zespół zaatakował, lecz bił głową mur dobrze spisującej się obrony miejscowych. Dopiero w ostatniej minucie doliczonego czasu gry akcja Spójni lewą stroną boiska, podanie Michała Masztalerza do Pawła Gurgula, który prowadził piłkę w pole karne i dośrodkował wzdłuż linii „piątki” do zamykającego akcję prawą stroną Michała Dyca.

6. Paweł Gurgul
  7. Oleh Tsivka (od 46 min. Heham Aivazian)
  8. Maciej Łodyga (od 60 min. Kamil Hertel)
  9. Michał Masztalerz
  10. Marek Buszczak (od 70 min. Piotr Michałek)
  11. Mateusz Krasiński

W rezerwie pozostali: Wojciech Abraszek,

Minionej środy Spójnia rozegrała mecz V rundy Pucharu Polski na szczeblu województwa, w którym podejmowała na własnym stadionie Lubuszanina Drezdenko, a spotkanie zakończyło się wygraną Spójni 2:1 (1:0). Spójnia objęła prowadzenie po golu Pawła Gurgula, który wykorzystał wrzut z autu Pawła Janika. Po przerwie goście wyrównali rezultat po bramce Mamoru Tsuchiya. W końcówce meczu Spójnia przycisnęła rywala, próbując rozstrzygnąć losy meczu w czasie regulaminowym i ta sztuka udała się w ostatniej minucie meczu. Akcję prawą stroną boiska zakończyło podanie Michała Masztalerza do Marka Buszczaka, który zachował zimną krew i precyzyjnym strzałem z 14 metrów, posłał piłkę obok bezradnego bramkarza. Tym samym Spójnia awansowała do ćwierćfinału, gdzie los zetknął Spójnię z drużyną TS Masterchem Przylep, a spotkanie zostanie rozegrane w Przylepie, 8 maja o godz. 17.00.