23 kolejka IV ligi: Warta Gorzów Wlkp. - Spójnia Ośno

   Początek drugiej połowy meczu nieco lepszy w wykonaniu Warty, która starała się o gola dającego prowadzenie, wyraźnie nastawiając się na wykorzystanie swoich walorów przy stałych fragmentach gry. Po jednej z akcji groźny strzała napastnika gospodarzy, lecz piłka minęła bramkę tuż obok słupka. W odpowiedzi dobra akcja Spójni lewą stroną boiska, gdzie po rozegraniu piłki przez Piotra Kurdykowskiego i Marka Buszczaka, bramkarza Warty próbował zaskoczyć Michał Masztalerz, ale piłka po nodze obrońcy skierowała się na rzut rożny. W 77 minucie meczu prowadzenie Warty, gdy tuż przy linii pola karnego Spójni, faulowany był zawodnik gospodarzy. Dośrodkowanie w pole karne na głowę Damiana Sinickiego, który posłał piłkę w światło bramki. Futbolówka po głowie naszego obrońcy i odbiciu od poprzeczki przekroczyła linię bramkową.

   Końcówka meczu niezwykle emocjonująca, a nasz zespół bliski wyrównania. Najpierw dośrodkowanie w pole karne Elbasana Woźniakiewicza, gdzie Piotr Kurdykowski miał szansę pokonać bramkarza, ale piłka po uderzeniu głową minęła bramkę obok słupka. Chwilę później dośrodkowanie na głowę Macieja Łodygi, lecz piłkę po jego strzale zablokował obrońca. Już w doliczonym czasie gry, kolejna sytuacja Spójni, gdy po akcji i dośrodkowaniu Piotra Kurdykowskiego, Mateusz Dura strzałem głową mógł uszczęśliwić nasz zespół, ale bramkarz końcami palców sparował piłkę na rzut rożny.

   Bardzo dobry mecz naszego zespołu, w który nasi zawodnicy włożyli mnóstwo wysiłku i umiejętności  udowadniając, że mogą grać na poziomie nie gorszym niż zdecydowanie najlepsza drużyna IV ligi. Pomimo tego, nie wystarczyło to aby odnieść sukces w tym meczu i cieszyć się z korzystnego wyniku.

 

 

Spójnia rozegrała mecz w składzie:

 1. Damian Hertel
 2. Henryk Kurdykowski
 3. Mateusz Dura
 4. Marcin Szeliga
 5. Piotr Michałek
 6. Patryk Janeczek (od 80 min. Elbasan Woźniakiewicz)
 7. Filip Krawczyk
 8. Paweł Janik
 9. Michał Masztalerz (od 80 min. Maciej Łodyga)
 10. Marek Buszczak
 11. Piotr Kurdykowski

 

W rezerwie pozostali: Jarosław Ruban, Kamil Hertel, Sebastian Świercz, Daniel Chaba

 

 


Herb Ośna Lubuskiego

MKS Spójnia jest finansowany z budżetu Gminy Ośno Lubuskie.

Wspierają nas:


Iltrans

Bloominess

bs ośno

Nadleśnictwo Ośno Lub.

Nadleśnictwo Ośno Lub.

Dariusz Kozakiewicz

alu-met ośno

Zenon Maśluk

Apteka przy Ratuszu

Apteka przy Ratuszu