Aktualności

Strona Główna ›› Junior Młodszy

Wyniki zespołów młodzieżowych Spojni Ośno

W bieżącej serii spotkań tylko dwa nasze zespoły młodzieżowe rozgrywały swoje mecze, drużyna młodzików pauzowała, po wycofaniu się z rozgrywek Lubniewiczanki Lubniewice. W środę orliki Spójni podejmowały PAP „Bosko” Sulęcin, a mecz zakończył się minimalną wygraną gości 11:10. Gole dla Spójni strzelili: Kamil Bąk trzy, po dwie Oskar Tarasek i Daniel Łubowski, a po jednym trafieniu zaliczyli Jacek Biernacki, Michał Kwiręg i Krystian Waszkiewicz.

Pechowa przegrana po dość dziwnych decyzjach sędziego w końcówce meczu. W niedzielę nasze orliki udały się do Kostrzyna, gdzie pokonały drużynę Lech Poznań Football Akademy Dariusz Dudka 16:7. Gole dla Spójni strzelali: Jacek Biernacki cztery, trzy Michał Kwiręg, po dwa trafienia Maliwna Sawicka, Kamil Bąk i Krystian Waszkiewicz, a po jednym Kyryło Baibakow i Daniel Łubowski.

W sobotnie przedpołudnie juniorzy Spójni podejmowali Pogoń Skwierzynę. Mecz zaczął się od kilku dobrych sytuacji naszego zespołu i dość niespodziewanego prowadzenia, po golu Jakuba Senyszyna, którego dokładnym podaniem obsłużył Dominik Fudalin. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Pogoni 8:2, a drugiego gola dla Spójni strzelił Jakub Paszkowski, który wykorzystał błąd gości po wznowieniu gry od bramki.

Wyniki zespołów młodzieżowych Spójni Ośno

Zespół młodzików już w czwartek rozegrał w Żubrowie zaległe spotkanie, gdzie zmierzył się ze Stalą Sulęcin, a mecz zakończył się wynikiem remisowym 1:1, a gola dla naszego zespołu strzelił Emil Kuzajewski. W niedzielę nasi młodzicy udali się do Kostrzyna, gdzie spotkali się zespołem Lech Poznań FA Dariusz Dudka Kostrzyn. Mecz zakończył się wygraną zespołu z Kostrzyna 3:2, choć do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis. Po przerwie gospodarze szybko strzelili trzy gole, na które Spójnia odpowiedziała dwoma trafieniami Marka Trzeciaka, a na więcej nie wystarczyło już czasu.

Drużyna orlików uległa w Bledzewie 1:6, a jedynego gola dla naszego zespołu strzelił Jacek Biernacki. Juniorzy młodsi Spójni udali się do Gorzowa Wlkp. Na stadion Warty, gdzie zmierzyli się z Wartą III. Mecz zakończył się wygraną gospodarzy 8:1, a piękną bramkę dla Spójni, po podaniu Maksymiliana Szmaragowskiego, strzelił Jakub Paszkowski.

Z początkiem września swoje rozgrywki rozpoczęły zespoły młodzieżowe Spójni Ośno. W pierwszych kolejkach nasze drużyny wystartowały ze zmiennym szczęściem. Najlepiej swoje zmagania rozpoczął zespół orlików, który pokonał w Skwierzynie miejscową Pogoń 8:2. Drużyna juniorów młodszych wysoko uległa na własnym stadionie Czarnym-Browar Witnica aż 0:19, zaś młodzicy pechowo ulegli 0:2 w meczu z Orłem Międzyrzecz.

W drugiej serii spotkań juniorzy przegrali w Krzeszycach 0:6, młodzicy w Skwierzynie wygrali z miejscową Pogonią 2:0, po golach Adama Kseja i Filipa Smorowińskiego, zaś orliki najpierw rozgromili w Ośnie Lubuskim Spartak II Deszczno 30:4 (14 goli Jacek Biernacki, 10 goli Kamil Bąk, 5 goli Oskar Tarasek i 1 gol Kyryło Baibakow), a następnie przegrali w Słubicach z orlikami Słubickiej Akademii Piłkarskiej 3:8, gdzie gole dla Spójni strzelili Oskar Tarasek, Kamil Bąk i Daniel Łubowski..

OLJS: Spójnia Ośno - Orzeł Międzyrecz

W środę 13 czerwca juniorzy Spójni podejmowali na własnym stadionie Orła Międzyrzecz, pokonując rywala 3:1, a do przerwy widniał wynik remisowy, gdzie obie drużyny zaliczyły po jednym trafieniu. Prowadzenie objęła Spójnia już na początku spotkania, gdy po prostopadłym podaniu Rafała Wrońskiego, Maksymilian Staroń wygrał pojedynek biegowy z obrońcami gości, i posłał piłkę do siatki, obok interweniującego bramkarza. Goście wyrównali w 30 minucie meczu, gdy Michał Szerszeniów wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego, kierując piłkę do bramki uderzeniem głową.

Przedostatnie spotkanie okręgowej ligi juniorów starszych Spójnia rozegrała w Rzepinie, gdzie zmierzyła się z miejscową Steinpol-Ilanką. Dobry, solidny występ naszych juniorów, który zakończył się wynikiem remisowym 1:1, gdzie do ostatniej minuty meczu prowadziła Spójnia. W pierwszej połowie meczu oba zespoły miały swoje okazje na gola, gdzie dla Spójni blisko strzelenia pierwszej bramki był Jakub Paszkowski, po podaniu Maksymiliana Staronia. Swoją szansę wykorzystał Kamil Hertel, który po ograniu obrońcy pokonał bramkarza, strzałem z 14 metrów.

W bieżącej kolejce spotkań okręgowej ligi juniorów, Spójnia podejmowała Piasta Karnin, a mecz zakończył się wygraną naszego zespołu 6:1(3:0). Udany początek pierwszej połowy, gdy po dwóch trafieniach Rafała Wrońskiego, któremu asystowali Filip Krawczyk i Kamil Hertel, Spójnia szybko objęła prowadzenie. Następnie gra się wyrównała, a wostatniej akcji przed przerwą trzeciego gola dorzucił Filip Krawczyk, po zgraniu piłki od Kamila Hertela.

W trzecim spotkaniu rundy wiosennej juniorzy Spójni podejmowali na własnym stadionie juniorów Steinpolu-Ilani Rzepin, ulegając rywalom 1:3. Pomimo, że mecz był rozgrywany w Ośnie, nasz zespół ponownie przystąpił do meczu w niepełnym składzie, a mimo to po pierwszej połowie goście prowadzili tylko dwiema bramkami, po bramkach Filipa Matysiaka i Franciszka Krynia, ale i nasz zespół miał szanse na gola, kilkakrotnie Elbasan Woźniakiewicz poważnie zagroził bramce Ilanki.

W pierwszym meczu rundy wiosennej juniorzy Spójni podejmowali na własnym stadionie Czarnych-Browar Witnicę, ulegając wysoko b. Pierwsza połowa meczu przyzwoita w wykonaniu naszych zawodników, którzy szybko objęli prowadzenie po składnie rozegranej akcji Marcela Żurańskiego, zakończonej podaniem do Jakuba Paszkowskiego, który nie dał szansy bramkarzowi, po strzale z 12 metrów. W miarę upływu czasu jednak akcje gości były groźniejsze, a na efekt trzeba było poczekać do 25 minuty, w której padło wyrównanie. Do przerwy Witnicy jeszcze dwukrotnie udało się pokonać naszego bramkarza, a kilkakrotnie Filip Sienkiewicz ratował nasz zespół przed utratą gola.

Minionej środy juniorzy Spójni rozegrali zaległe spotkanie wojewódzkiej ligi juniorów starszych, w którym w Gorzowie zmierzyli się z juniorami Warty II. Mecz zakończył się wygraną gospodarzy 5:1, gdzie do przerwy Warta prowadziła dwoma golami, których autorami byli Iwo Karpiński i Patryk Griganiec. Dobra pierwsza część meczu w wykonaniu naszych zawodników, która mogła skończyć się lepszym wynikiem dla naszego zespołu, gdyż okazje na gola mieli Elbasan Woźniakiewicz i Kamil Hertel.

W  przedostatniej kolejce rundy jesiennej juniorzy Spójni podejmowali swoich rówieśników z Witnicy, a mecz został rozegrany w niedzielę na stadionie w Ośnie Lubuskim. Jak na tę porę roku pogoda była upalna i wymagała od zawodników sporo wysiłku. Mecz nie stał na wysokim poziomie piłkarskim, ale prowadzony był w szybkim tempie i obie drużyny miały swoje okazje na gola. Dla Spójni blisko zdobycia gola byli  - dwukrotnie Elbasan Woźniakiewicz i Rafał Wroński, zaś w drugiej części meczu Marcel Żurański, a w odpowiedzi dwukrotnie goście obili poprzeczkę bramki strzeżonej przez Damiana Hertela. Ostatecznie bezbramkowy remis i wydaje się, że sprawiedliwy wynik, choć obie drużyny mogły pokusić się o wygraną w tym meczu.

MKS Spójnia jest finansowany z budżetu Gminy Ośno Lubuskie.