Aktualności

Strona Główna ›› Trampkarz Starszy

OLM: UKS Polonia Słubice II - Spójnia Ośno

Młodzicy Spójni swoje kolejne spotkanie rozegrali w Słubicach, gdzie rywalem naszego zespołu byli młodzicy UKS-u Polonii II. Pierwsza połowa meczu słaba w wykonaniu naszego zespołu, który schodził na przerwę przy stanie 1:4, a jedynego gola dla Spójni strzelił Igor Tiuchtiej. Po przerwie zdecydowanie lepsza gra i dwa gole autorstwa Michała Bortnowskiego i Szymona Olszewskiego, na które gospodarze nie odpowiedzieli żadnym trafieniem. Spójni zabrakło jednak czasu na zdobycie wyrównującej bramki i ostatecznie wygrana UKS-u Polonii 4:3.

W poniedziałek 21 maja młodzicy Spójni podejmowali na własnym stadionie zespół Stali Sulęcin, a mecz zakończył się zasłużoną wygraną gości 4:1. Spójnia słabo zaczęła mecz tracąc szybko gola, a jeszcze przed przerwą goście drugi raz trafili do bramki Spójni. Po przerwie ataki naszego zespołu, jednak brakowało skuteczności, co wykorzystali goście powiększając przewagę do trzech goli. Spójnia odpowiedział bramką Dominka Płucienniczaka, ale tuż przed końcem meczu Stal zdobyła czwartego gola.

W bieżącej kolejce okręgowej ligi młodzików, Spójnia podejmowała w niedzielę na własnym stadionie swoich rówieśników Steinpolu-Ilanki Rzepin. Mecz źle zaczął się dla naszego zespołu, który szybko stracił bramkę, po strzale Aleksandra Samoraja, a do końca pierwszej części meczu wynik nie uległ już zmianie.

Po przerwie lepsza gra Spójni, która miała kilka okazji na gola, a do wyrównania doprowadziła po golu Oliwiera Kołodzieja. Pięć minut przed końcem meczu goście ponownie objęli prowadzenie, po trafieniu Oliwiera Ciesielskiego i tym bardziej było szkoda kilku wcześniej straconych szans. W ostatniej minucie meczu nasz zespół doprowadził do wyrównania, a strzelcem bramki Jakub Senyszyn, i ostatecznie wynikiem 2:2 zakończyło się spotkanie.

Młodzicy Spójni kontynuują dobra passę, pokonując w meczu wyjazdowym zespół PAP „Bosko” Sulęcin 8:2. Pierwsza połowa meczu to dominacja Spójni, która zaaplikowała gospodarzom sześć goli, których strzelacmi byli: Dwukrotnie Emil Kuzajewski, a po jednym trafieniu zaliczyli Dominik Płucienniczak, Mateusz Senyszyn, Patryk Parysek i Maksymilian Najder.

Druga połowa wyrównana i zakończona remisem, gdzie obie drużyny strzeliły po dwa gole. Dla Spójni Emil Kuzajewski i Dominik Płucienniczak, zaś dla „Bosko” Tomasz Kosmala i Dominik Cieślak.

W drugiej kolejce rozgrywek okręgowej ligi młodzików Spójnia podejmowała na własnym stadionie UKS Polonię Słubice II. Pierwsza połowa meczu zakończyła się bezbramkowym remisem, po wyrównanej grze, gdzie nasi piłkarze mieli dwie znakomite okazje na zdobycie gola.

W końcówce drugiej części meczu prowadzenie objęli goście golem Jakuba Cieracha, ale odpowiedź Spójni była natychmiastowa, a strzelcem wyrównującego gola był Przemysław Bortnowski. Do ostatniego gwizdka sędziego wynik nie padły już żadne bramki i ostatecznie mecz kończy się wynikiem remisowym 1:1.

W Niedzielę 11 lutego odbył się ostatni z cyklu turniejów halowych piłki nożnej o Puchar Burmistrza MiG Ośno Lubuskie. Tym razem na parkiet wybiegli zaowdnicy w kategorii młodzik, a w tunieju udział wzięły następujące zespoły: AP "Bosko" Sulęcin, Steinpol-Ilanka Rzepin, Zorza Kowalów, Stal Sulęcin, Warta Gorzów Wlkp., Orzeł Międzyrzecz, Juwenia Boczów i Spójnia Ośno. Świetnie wypadli nasi piłkarze, którzy dotarli do finału turnieju, gdzie pokonali sowich grupowych rywali z Akademi Piłkarkiej "BOSKO" Sulęcin 2:0. Trzecie miejsce zajął zespół Juweni Boczów, który pokonał w małym finale Orła Międzyrzecz. Królem strzelców został Jakub Senyszyn (Spójnia Ośno), który aż osiem razy pokonał bramkarzy rywali, najlepszym bramkarzem Szymon Szymkiewicz (Spójnia Ośno), a najlepszym zwodnikiem Janek Bartczak (Juwenia Boczów).

UKS Czwórka Kostrzyn, UKS Dębno, FC Frankfurt, UKS Polonia Słubice, UKS Chemik Gorzów Wlkp., dwie ekipy Steinpol-Ilanki Rzepin oraz Spójnia Ośno Lubuskie.

W ostatnim meczu rundy jesiennej na własnym stadionie, młodzicy Spójni podejmowali swoich rówieśników z  UKS-u Celuloza Kostrzyn nad Odrą. Pierwsza połowa meczu, stojąca na dobrym poziomie piłkarskim, zakończyła się prowadzeniem Spójni, po golu Oskara Zabierowskiego. Stroną przeważającą byli goście, którzy kilkakrotnie groźnie strzelali na bramkę Dominika Płucienniczaka, jednak nasz bramkarz znakomicie interweniował w bramce.

Po przerwie swoje wyższe umiejętności piłkarskie goście potwierdzili dwoma golami, których autorem był Kamil Antczak. Jednak chwilę po stracie drugiego gola, Spójnia odpowiedziała bramką Szymona Szymkiewicza, dającą wyrównanie i mecz zakończył się wynikiem 2:2.

Porażką 1:6 zakończyło się wyjazdowe spotkanie okręgowej ligi młodzików, w którym Progres Gorzów Wlkp. podejmował Spójnię. Lider rozgrywek nie dał wielkich szans naszemu zespołowi, choć zaczęło się od sensacyjnego prowadzenia Spójni, która jako jedyna dotąd strzeliła Progresowi gola w rundzie jesiennej, a strzelcem gola był Emil Kuzajewski. Do przerwy jednak gospodarze czterokrotnie trafili do bramki Spójni, po golach Patryka Bednarczyka (2 gole), Nikodema Latuska i Samuela Cupera.

W drugiej połowie gospodarze dorzucili dwa trafienia autorstwa Eryka Rałowskiego i Kewina Wołoszczuka, potwierdzając zdecydowana dominację w swojej grupie.

W siódmej kolejce rozgrywek okręgowej ligi młodzików, Spójnia Ośno podejmowała w niedzielę na własnym stadionie Czarnych-Browar Witnica. Pierwsza połowa meczu wyrównana, lecz zakończona prowadzeniem gości, po golu Maksymiliana Drozda. Druga połowa meczu zdecydowanie lepsza w wykonaniu Spójni Ośno, która czterokrotnie trafiła do bramki rywali. Najpierw bramkę strzelił Emil Kuzajewski, a następnie Patryk Parysek. Na 3:0 podwyższył Szymon Szymkiewicz, zaś wynik meczu ustalił Patryk Parysek, zdobywając swojego drugiego gola. Ostatecznie 4:1 dla Spójni Ośno, Która mogła cieszyć się z trzeciego zwycięstwa w tej rundzie.