Aktualności

Strona Główna ›› Trampkarz Młodszy

Młodzieżowy Turniej Piłki Nożnej

Jak co roku w okresie wakacji na orliku Zespołu Szkół Publicznych w Ośnie Lubuskim odbył się Młodzieżowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza MiG Ośno Lubuskie. W turnieju wzięło udział 6 zespołów, w tym trzy drużyny z Ośna Lubuskiego. Na turniej przybyły też zespoły z Rzepina, Kowalowa i Smogór. Pierwsze miejsce zajęła drużyna Steinpolu-Ilanki Rzepin, drugie miejsce Zorza Kowalów, a trzecie Spójnia A (czerwoni). W rozwinięciu informacji wyniki spotkań i klasyfikacja turnieju.

W Kowalowie nasi orlicy rozegrali ostatnie spotkanie okręgowej ligi orlików, gdzie spotkali się z miejscową Zorzą. Nasi orlicy wysoko pokonali gospodarzy, aplikując rywalom aż dziewięć goli. Czterokrotnie do bramki Zorzy piłkę posłał Jacek Biernaki, po dwa trafienia dodali Daniel Czapla i Aleksander Hoffa, a jednego gola dorzucił Oskar Tarasek. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 9:2 dla Spójni, a po połowie czasu gry nasi orlicy prowadzi już 5:1.

Ostre strzelanie urządzili sobie orlicy Spójni Ośno i "Bosko" Sulęcin, w przedostatnim meczu okręgowej ligi orlików. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną gości 11:9, a gole dla Spójni strzelili: Kamil Bąk-3, Jacek Biernacki-2, Marek Trzeciak, Piotr Szczeciński, Oskar Tarasek i Szymon Gwizdek.

Słabszy występ zanotowali orlicy Spójni, którzy w Rzepinie ulegli Steinpolowi-Ilance 3:8. Pierwsza część meczu zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 4:1, gdzie jedynego gola dla Spójni strzelił Jacek Biernacki. Po przerwie również skuteczniejsza gra gospodarzy, którzy dorzucili kolejne cztery trafienia, na co Spójnia odpowiedziała dwoma golami – ponownie autorstwa Jacka Biernackiego.

Zacięte spotkanie rozegrali nasi orlicy, którzy w sobotę podejmowali na własnym boisku UKS Polonię Słubice II. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Spójni 7:5, a po połowie czasu gry nasz zespół prowadził 4:3. Gole w pierwszej części meczu strzelili Marek Trzeciak dwie, Kamil Bąk i Oliwier Harbatowicz. W drugiej części gry Marek Trzeciak ponownie dorzucił dwa trafienia, a jeden gol był autorstwa Michała Kwiręga. Spójnia dwukrotnie obejmowała prowadzenie, a gościom dwukrotnie udało się doprowadzić do remisu. Po wyjściu na prowadzenie za trzecim razem, nasi orlicy już nie pozwolili Polonii na wyrównanie i ostatecznie zasłużenie wygrali spotkanie.

Nasi orlicy we wtorek nadrabiali zaległości i rozegrali spotkanie z Zorzą Kowalów, gromiąc rywali aż 20:2. Nasz zespół prowadzi aktualnie w tabeli rozgrywek, wyprzedzając o dwa punkty PAP "Bosko" Sulęcin.

PAP „Bosko” Sulęcin przerwała passę wygranych orlików Spójni, pokonując nasz zespół w Żubrowie 10:4. Skuteczna gra gospodarzy w pierwszych trzydziestu minutach meczu i prowadzenie 6:1, gdzie jedynego gola dla Spójni strzelił Kamil Bąk.

Druga część gry bardziej wyrównana, gdzie na cztery trafienia „Bosko”, Spójnia odpowiedziała trzykrotnie, golami autorstwa Marka Trzeciaka.

Trzecią wygraną z rzędu mogą pochwalić się orliki Spójni, którzy w Żubrowie pokonali Stal Sulęcin 7:2. Przewaga Spójni nie podlegała dyskusji od początku spotkania. Na trzy gole Spójni autorstwa Krystiana Waszkiewicza, Michała Kwiręga i Kamila Bąka, gospodarze odpowiedzieli trafieniem Pawła Surmy. Czwartego gola dla naszego zespołu strzelił Oskar Tarasek, a na 2:4 gola dla Stali zdobył Miłosz Kolasa. Pozostałę bramki były już tylko na korzyść Spójni, a skutecznością wykazali się: Michał Kwiręg, Jacek Biernacki i Malwina Sawicka. Ostatecznie 7:2 dla Spójni, która objęła prowadzenie w tabeli rozgrywek.

Drugi mecz i druga wygrana orlików Spójni, którzy tym razem podejmowali na własnym boisku zespół Steinpolu-Ilanki Rzepin. Mecz zakończył się wynikiem 6:5. Po dwa gole dla naszego zespołu strzelili: Marek Trzeciak, Michał Kwiręg i Oskar Tarasek.

Od wygranej rozpoczęli rundę wiosenną młodzicy Spójni, którzy w Żubrowie pokonali swoich rówieśników reprezentujących Stal Sulęcin 3:1. Spójnia prowadziła do przerwy 2:1, po dwóch golach Jakuba Senyszyna, na co Stal odpowiedziała bramką Eryka Małkiewicza. Po przerwie padła tylko jedna bramka, autorstwa Igora Tiuchtieja i ostatecznie zasłużona wygrana naszego zespołu, który w najbliższą niedzielę podejmie UKS Polonię Słubice II.

Minionej soboty zespół orlików Spójni zainaugurował swoje rozgrywki w rundzie wiosennej meczem w Słubicach, gdzie zmierzył się z UKS-em Polonia Słubice II. Po bardzo dobrej grze Spójnia wysoko pokonała rywali 11:3, prowadząc po połowie zawodów 6:2. Sześć goli dla naszych orlików strzelił Kamil Bąk, po dwa trafienia zaliczyli Marek Trzeciak i Oskar Tarasek, a jedną bramkę dorzucił Piotr Szczeciński.