Aktualności

Sparing: Spójnia - UKP Zielona Góra

W meczu kontrolnym rozegranym dzisiaj na sztucznej nawierzchni w Słubicach, Spójnia Ośno pokonała UKP Zielona Góra 2:0(1:0), po golach Tomka Szablewskiego i Łukasza Pińczyńskiego. Przebieg spotkania był podobny jak w meczu z Lubnem, gdy od pierwszych minut z animuszem natarli nasi rywale, lecz im bliżej końca spotkania inicjatywę przejmował nasz zespół.

W pierwszej połowie znacznie lepiej i groźniej atakował młody zespół z Zielonej Góry i gdyby nie słaba skuteczność, to do przerwy prowadzić mogli zielonogórzanie. UKP najbliższa zdobycia gola była po silnym strzale z 20 metrów, w spojenie bramki Spójni. Tymczasem strzał z dystansu Tomka Szablewskiego w ostatniej akcji pierwszych 45 minut, wyprowadził Spójnię na prowadzenie.

Druga połowa meczu to już znacznie lepsza gra naszego zespołu i kilka dogodnych sytuacji do zdobycia gola, lecz tylko jedna akcja została skutecznie zakończona przez Łukasza Pińczyńskiego, kończącego akcję Marcina Dobrasa. Bliski podwyższenia wyniku nasz zespół był jeszcze po strzale z rzutu wolnego Przemka Begiera i uderzeniu głową Marcina Dobrasa, po dośrodkowaniu Leszka Świerniaka. Dwukrotnie Spójnia mogła starcić bramki po dość niefrasobliwym zachowaniu naszej defensywy, lecz ostatecznie nasz zespół nie pozwolił strzelić sobie gola.

A już w sobotę kolejne spotkanie sparingowe, w którym rywalem Spójni będzie trzecioligowy Orzeł Międzyrzecz. Spotkanie odbędzie się na sztucznej płycie w Międzyrzeczu o godz. 11.00.

Czytaj więcej...

Sparing: Spójnia - Błękitni Lubno

Aż 12 bramek padło w dzisiejszym meczu sparingowym Spójni z Błękitnymi Lubno. Mecz zakończył się wygraną naszego zespołu 7:5(2:2), a gole dla Spójni strzelali Daniel Szafran trzykrotnie (jedna z karnego), Mateusz Siudak, dwukrotnie Daniel Drozdowicz i Remek Krzepisz.

Mecz zaczął się od szybkiego prowadzenia Spójni, gdy o piłkę powalczył Paweł Janik, a akcję skutecznie zamknął Daniel Szafran. Bardzo szybko goście odpowiedzieli dwiema bramkami, a wynik pierwszej połowy ustalił w 30 minucie Mateusz Siudak, kończąc składną akcję naszego zespołu. Lepsze wrażenie w pierwszych 45 minutach sprawiali goście, którzy grali agresywniej, stwarzając większe zagrożenie pod bramką Spójni. Obie drużyny prowadziły grę w szybkim tempie i sporo akcji mogło się podobać.

Po przerwie w obu zespołach nastapiło sporo zmian i akcje nie były już tak płynne. W poczynania drużyn wdarło się trochę przypadkowści, co między innymi miało wpływ na wynik spotkania. Dla Spójni dwukrotnie trafiali do bramki rywali Daniel Drozdowicz i Daniel Szafran, a jedną bramkę dorzucił Remek Krzepisz.

Ostatecznie dość ciekawe, wyrównane spotkanie, obfitujące w bramki i sporo ładnych akcji. Z dobrej strony - na tle wymagającego rywala - pokazali się młodzi piłkarze Spójni, którzy dobrze radzili sobie przy wsparciu bardziej doświadczonych kolegów.

Kolejne spotkania sparingowe nasz zespół zagra w śodę, w Słubicach z UKP Zielona Góra i w sobotę, w Międzyrzeczu z trzecioligowym Orłem.

Czytaj więcej...

Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza

Jakże blisko była Spójnia zdobycia potrójnej korony w halowych turniejach piłki nożnej organizowanych - jak co rok - w Ośnie Lubuskim. W dzisiejszych zawodach rezerwy Spójni, po bardzo dobrej i widowiskowej grze w rozgrywkach grupowych i emocjonującym półfinale, w decydującym spotkaniu uległy po rzutach karnych zespołowi SKP Słubice. Tak więc piłkarze ze Słubic wywalczyli Puchar Burmistrza a nasz zespół zajął drugą lokatę. Królem strzelców został Tomek Drozdowski (SKP Słubice), najlepszym bramkarzem wybrano Krzysztofa Niemczyna ze Spójni III Smogóry, zaś najlepszym zawodnikiem turnieju został Patryk Krasiński - Spójnia II Ośno Lub.

Gratulujemy wszystkim piłkarzom Spójni pierwszego i drugiego zespołu jak i juniorom i dziękujemy za znakomitą postawę w tegorocznych turniejach.

Czytaj więcej...

Halowy Turniej Piłki Nożnej Juniorów

Piąta edycja turnieju o Puchar Dyrektora Bloominess Polska Sp. z o.o. i perwsze zwycięstwo juniorów Spójni. Wielka radość naszych piłkarzy, którzy dzięki umiejętnościom ale i ogromnej determinacji wyrwali zwycięstwo w turnieju, w ostatnim meczu zawodów. To ostatnie spotkanie decydowało o końcowej klasyfikacji, w której o czołowe lokaty walczyły Polonia Słubice, Stal Sulęcin i Spójnia Ośno. Ostatecznie wygrana naszych juniorów - niepokonanych w całych turnieju - przed Polonią Słubice i Stalą Sulęcin. Królem strzelców turnieju oraz najlepszym zawodnikiem dzisiejszych zawodów zostali zawodnicy Polonii Słubice Norbert Pawłowicz i Wojciech Zieniewicz, a za najlepszego bramkarza uznano piłkarza Spójni Ośno Andrzeja Groszka.

Czytaj więcej...

Pierwszy sparing Spójni

Pierwszy mecz sparingowy w tym roku nasz zespół rozegrał ze Steinpolem-Ilanką Rzepin. Pomimo bardzo ciężkich warunków do gry, mecz był ciekawy i obfitował w dużo bramek i ciekawych akcji oraz interwencji bramkarzy.

Zasłużona wygrana gości 5:2(3:1), którzy w tych warunkach radzili sobie lepiej i potrafili wykorzystać swoje sytuacje. Podopieczni Kamila Michniewicza stanowią zgraną ekipę, wspierającą się wzajemnie na boisku, w której drzemią spore możliwości. Nasz zespół, na tle mocnego rywala, momentami prezentował się dobrze, mając kilka okazji do strzelenia bramki.

Była to pierwsza gra na otwartym boisku, więc w następnych meczach powinno być już tylko lepiej.

Obie bramki dla Spójni strzelił Przemek Begier (z rzutu karnego i rzutu wolnego), zaś dla gości trafili: Daniel Odziemkowski, Paweł Gurgul, Mariusz Guraj i Marcin Adamczewski dwukrotnie (obie z karnego).

Czytaj więcej...

Tenis: Spójnia Ośno - Bocian Słońsk

W pierszym spotkaniu drugiej fazy rozgrywek o mistrzostwo III Ligi Tenisa Stołowego Spójnia Ośno uległa we własnej hali tenisistom Bociana Słońsk 3:10.

Czytaj więcej...

Sportowe zapowiedzi

Pomimo bardzo mroźnej pogody najbliższe dni będą obfitować w wydarzenia sportowe. W sobotę o godz. 11.00 na bocznej płycie boiska Spójnia rozegra pierwsze spotkanie sparnigowe, w którym rywalem naszego zespołu będzie Steinpol-Ilanka Rzepin.

Jak wcześniej informowaliśmy, w sobote i niedzielę zostaną rozegrane halowe turnieje piki nożnej: juniorów o puchar Dyrektora firmy Bloominess Polska oraz seniorów (rezerwy Spójni) o puchar Burmistrza MiG Ośno Lubuskie. Rozpoczęcie turniejów o godz. 10.00.

W sobotę też drugę fazę rozgrywek rozpoczną tenisiści stołowi Spójni, którzy podejmą na własnej hali rywala "zza miedzy" Bociana Słońsk. Gorąco zapraszamy na te wydarzenia sportowe.

Czytaj więcej...

Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza

W hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Ośnie Lubuskim odbył się dzisiaj V Halowy Turniej Piłki Nożnej Seniorów o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Ośno Lub., którego uczestnikami były zespoły IV Ligi oraz klasy okręgowej, jak również goście z Niemiec.

Wspaniała zabawa, gorący doping kibiców, znakomity poziom rozgrywek i co najbardziej ucieszyło sympatyków piłki nożnej w Ośnie Lubuskim, zwycięstwo Spójni w końcowej klasyfikacji turnieju. Radość kibiców Spójni tym większa, że był to turniej stojący chyba na najwyższym poziomie sportowym, jakie ostatnio rozegrano. Gratulacje i podziekowania dla wszystkich uczestników turnieju, którzy poważnie podeszli do tej imprezy i zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, pomio tego, że to dopiero początek przygotowań do rundy wiosennej. Emocje utrzymywały się do samego końca turnieju, gdyż dopiero ostatnie dwa mecze decydowały o ostatecznej klasyfikacji.

Drugą lokatę zajęła drużyna Polonii Słubice zaś na trzecim miejscu uplasowali się piłkarze Czarnych-Browar Witnica. Królem strzelców został gracz Piasta Karnin Oskar Raćko (9 goli), najlepszym bramkarzem został Sebastian Grenda (Spójnia Ośno Lub.) a najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano piłkarza Polonii Słubice Robsona Moreiro.

Czytaj więcej...

Halowe Turnieje Piłki Nożnej w Ośnie Lub.

Jak co roku w połowie stycznia piłkarze Spójni wznawiają treningi przygotowując się do rundy wiosennej. Okres przygotowawczy podopieczni Leszka Janowiaka rozpoczną we wtorek 10 stycznia na hali sportowej ZSP w Ośnie Lubuskim o godz.18.00. Początkowo treningi odbywać się będą głównie na hali oraz na nowo wybudowanym „Orliku”, a w przypadku poprawy warunków pogodowych więcej treningów będzie prowadzonych na stadionie. Na wstępie przygotowań do sezonu piłkarskiego zorganizowane zostaną w Ośnie Lubuskim Halowe Turnieje Piłki Nożnej seniorów i juniorów. Turnieje odbędą się w hali sportowej Zespołu Szkół Publicznych przy ul. Jeziornej 3 w Ośnie Lubuskim kolejno: w sobotę 28 stycznia i 04 lutego oraz niedzielę 05 lutego od godziny 10.00. W dalszej części wiadomości podajemy terminarz oraz planowanych uczestników turniejów.

Czytaj więcej...

Halowe Turnieje Piłki Nożnej

   Jak wcześniej informowaliśmy, młodzieżowe zespoły Spójni uczestniczyły w halowych turniejach piłki nożnej w Słubicach i Witnicy. Tydzień temu w halowych zmaganiach uczestniczyli juniorzy, zaś w dniu wczorajszym młodzicy i trampkarze.

   W Słubicach rozegrano turniej młodzików o Puchar Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji. Po zmaganiach grupowych, które odbywały się w dwóch halach finały odbyły się w hali przy Gimnazjum nr 1. W turnieju wzięło udział aż 14 zespołów podzielonych na dwie grupy po 7 zespołów. Podopieczni Krzysztofa Gurgula w rozgrywkach grupowych odnieśli 1 zwycięstwo, 2 remisy i 3 porażki zajmując piąte miejsce w grupie. W części finałowej nasi piłkarze w meczu o IX miejsce ulegli drużynie Czwórki Kostrzyn i ostatecznie zajęli 10 miejsce w Turnieju. Pierwsze miejsce w turnieju zajął zespół z Niemiec SpVgg Eisenhuttenstadt.

    W Witnicy odbył się IV Turniej halowej piłki nożnej Trampkarzy o Puchar Burmistrza Witnicy. W turnieju brało udział 7 zespołów okręgu gorzowskiego: MKP Gorzów, OSSP Gorzów, Polonia Słubice, Junior Różanki, Pogoń Skwierzyna, Czaarni-Browar Witnica (gospodarz zawodów) i Spójnia Ośno. Zwyciężyła drużyna Pogoni Skwierzyna a nasi trampkarze zajęli ostatnie miejsce.

Czytaj więcej...


Herb Ośna Lubuskiego

MKS Spójnia jest finansowany z budżetu Gminy Ośno Lubuskie.

Wspierają nas:


Iltrans

Bloominess

bs ośno

Nadleśnictwo Ośno Lub.

Nadleśnictwo Ośno Lub.

Dariusz Kozakiewicz

alu-met ośno

Zenon Maśluk

Apteka przy Ratuszu

Apteka przy Ratuszu

»

Kolejny mecz

SPÓJNIA - LIGA OKRĘGOWA

 

Miejsce: DREZDENKO.

 

SOBOTA

 

17.05.2025r. godz. 16.00 

 

RADOWIAK

..:..

SPÓJNIA

 


 

 MECZE 26 KOLEJKI

 ------------------------------------

 

-----------------------------------

 

 

SPÓJNIA II - KLASA "B"

Miejsce: SULĘCIN.

NIEDZIELA

18.05.2025R.   godz. 11.00

 

STAL II

..:..

SPÓJNIA II

 


 

mecze 15 kolejki klasy "B"

--------------------------------

 

 


 

 

»

Poprzedni mecz

10.05.2025

SPÓJNIA

6:2


Lubniewice

 

 

 

 

 

»

Ostatnio edytowane strony