Aktualności

Strona Główna ›› Junior Młodszy

Wyniki zespołów młodzieżowych Spojni Ośno

Rundę wiosenną wznawiają zespoły młodzieżowe Spójni, rozegrały swoje pierwsze spotkania. Orliki udali się najpierw do Torzymia, gdzie zmierzyli się miejscowym UKS-em, a mecz zakończył się wynikiem 10:7 dlaSpójni, gdzie gole dla naszego zespołu strzelali: Kamil Bąk-5, Jacek Biernacki-4, Oskar Tarasek-1.

Następnie nasi najmłodsi adepci wybrali się do Górzycy, gdzie rozgromili miejscową Odrę 20:0. Gole dla Spójni strzelali: Kyryło Baibakow-3, Michał Kwiręg-1, Kamil Bąk-3, Jacek Biernacki-5, Oskar Tarasek-5, Malwina Sawicka-1, Krystian Waszkiewicz-1.

Słabe występy zanotowali juniorzy, którzy najpierw ulegli na własnym stadionie Pogoni Skwierzyna 1:13 (jedynego gola dla Spójni strzelił Justyn Błaszczyk), a następnie w Krzeszycach Pogoni 0:7. Drużyna młodzików swoje pierwsze spotkanie rozegrała w czwartek 18 kwietnia, na stadionie w Ośnie Lubuskim, gdzie podejmowała Juwenię Boczów. Po ciekawym, prowadzonym w szybkim tempie meczu, spotkanie zakończyło się wynikiem remisowym 1:1, gdzie gola dla Spójni strzelił Oskar Zabierowski. Minionej soboty młodzicy naszego klubu podejmowali zespół Stali Sulęcin, pokonując rywali 3:0. Dwa gole dla Spójni strzelił Oliwier Kołodziej, a jednego gola dorzucił Oskar Zabierowski.

Halowy Turniej Juniorów Młodszych "SYRENA CUP 2019"

Juniorzy młodsi Spójni Ośno reprezentowali nasz klub w Cybince, na turnieju halowej piłki nożnej „SYRENA CUP 2019”. Atrakcją tego turnieju był występ zespołu złożonego z Brazylijczyków, który występował poza konkurencją, gdyż składał się piłkarzy starszego rocznika. Nasi juniorzy zaliczyli dobry występ, trzykrotnie remisując, raz wygrywając (jako jedyny zespół ze zwycięzcą turnieju ) i raz zeszli z parkietu pokonani. Ostatecznie nasz zespół zajął czwartą lokatę, po pechowym remisie w ostatnim meczu turnieju. Wyróżnienia za występ w tym turnieju otrzymali Filip Sienkiewicz, strzegący bramki Spójni oraz Justyn Błaszczyk – najlepszy zawodnik turnieju i jedyny strzelec goli dla Spójni.

I Halowy Turniej Trampkarzy o Puchar Dyrektora Bloominess Polska Sp. z o.o.

W niedzielę 3 lutego, w hali Szkoły Podstawowej w Ośnie Lubuskim odbył się halowy turniej piłki nożnej trampkrzy o Puchar Dyrektora Bloominess Polska Sp. z o.o.

W turnieju brało udział siedem zespołów, a rozgrywki zdominała ekipa z Rzepina, która zdobyła główne trofeum oraz wszystkie nagrody indywidualne. Drugie miejsce zajął zespół Pogoni Skwierzyna, a trzecie Odry Górzyca. Trampkarze Spójni uplasowali się na czwartej pozycji, o czym zadecydował bezpośredni pojedynek z Odrą Górzyca. Królem strzelców został Fabian Żygielewicz, zdobywca ośmiu goli, najlepszym bramkarzem wybrano Stanisława Grabowskiego, zaś najlepszym zawodnikiem Alana Rychlika (wszyscy Steinpol-ILanka Rzepin).

XI Halowy Turniej Juniorów Młodszych o Puchar Dyrektora Bloominess Polska Sp. z o.o.

Po przerwie w 2018 roku, w sobotę 26 stycznia odbyła się jedenasta edycja turnieju halowego juniorów młodszych, o Puchar Dyrektora Bloominess Polska Sp. z o.o.. W turnieju udział wzięło sześć zespołów: z Sulęcina, Witnicy, Rzepina, Deszczna, Skwierzyna oraz gospdoarz zawodów Spójnia Ośno Lubuskie. Ponownie o tym kto zdobędzie główne trofeum turnieju zadecydowało ostatnie spotkanie, w którym Stal Sulęcin pokonała Spójnię 2:1, i tak jak w turnieju seniorów, zespół z Sulęcina został zwycięzcą zawodów. Drugie miejsce zajęli juniorzy młodsi Spartaka Deszczno, zaś Czarni-Browar Witnica uplasowali się na trzeciej pozycji. Najlepszym bramkarzem został wybrany Filip Sienkiewicz (Spójnia Ośno Lubuskie), a najlepszym zawodnikiem i królem strzelców (6 goli) Michał Rosiak ze Stali Sulęcin.

Z bardzo dobrej strony pokazali się młodzicy Spójni, którzy w Santoku wygrali halowy turniej piłki nożnej, organozwany przez Akademię piłkarską Warty Gorzów. Gratulacje dla podopiecznych Piotra Didyka, którzy swój turniej w Ośnie Lubuskim rozegrają w niedzielę 10 lutego. Relacja z turnieju młodzików w Santoku na Facebook Spójni.

W ostatnim spotkaniu rundy jesiennej juniorzy młodsi Spójni podejmowali Orła Międzyrzecz, ulegając 1:6. Nasz zespół momentami jakby zapominał, że mecz trwa tracąc dwukrotnie w krótkich ostępach czasu po dwie bramki. Po przerwie nieco lepsza gra naszego zespołu i kilka dobrych sytuacji na gola, z których jedną nasi zawodnicy wykorzystali, gdy po podaniu Mateusza Senyszyna, Jakub Paszkowski pokonał bramkarza gości. Goście odpowiedzieli dwiema bramkami w drugiej części gry i ostatecznie wygrana Orła 6:1.

W poprzednim tygodniu nasi najmłodsi adepci piłki nożnej rozegrali dwa spotkania. Najpierw orliki na własnym boisku pokonały wysoko Stal Sulęcin 15:4, gdzie po sześć goli strzelili Kamil Bąk i Jacek Biernacki, a trzy trafienia dorzucił Krystian Waszkiewicz, a następnie nasz zespół udał się do Kostrzyna, na spotkanie z liderem rozgrywek UKS „Czwórką” Kostrzyn. Po zaciętym boju Spójnia uległa 6:8, a cztery gole dla naszego zespołu strzelił Oskar Tarasek, a po jednym trafieniu zaliczyli Jacek Biernacki i Krystian Waszkiewicz.

Zacięte spotkanie ostatniej kolejki rozegrali młodzicy Spójni, którzy podejmowali na własnym stadionie lidera rozgrywek Steinpol-Ilankę Rzepin. Spójnia do przerwy prowadziła 2:1, po golach Oliwiera Kołedzieja, jednak w doliczonym czasie drugiej części meczu goście zdołali wyrównać, wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego.

Słabo zaprezentowali się juniorzy Spójni, którzy podejmowali na własnym stadionie juniorów Stali Sulęcin. Do przerwy nasz zespół przegrywał różnicą pięciu bramek, zaś w drugiej połowie meczu, nieco lepszej w wykonaniu naszego zespołu, goście jeszcze trzykrotnie trafili do bramki Spójni i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 8:0 dla Stali.

W bieżącej kolejce spotkań tylko juniorzy młodsi Spójni rozgrywali swoje spotkanie (mecz orlików został przełożony zaś młodzicy mieli pauzę). Junirzy udali się do Gorzowa Wlkp., gdzie spotkali się z juniorami Warty Gorzów II, a mecz zakończył się wygraną gospodarzy 6:2(4:1). Pierwsza połowa przebiegała pod wyraźnym dyktandem Warty, choć dość długo utrzymywał wynik remisowy 1:1, gdzie gola dla Spójni strzelił Jakub Paszkowski po podaniu Dominika Fudalina. Po przerwie znacznie lepsza postawa naszego zespołu i kilka dobrych akcji, z których jedna zakończyła się golem Marcela Molsy, po zagraniu Aleksandra Szmaragowskiego.

Kolejne wysokie zwycięstwo odnieśli nasi najmłodsi adepci piłki nożnej, którzy w piątek robili na własnym boisku drużynę PAP „Bosko” Sulęcin 16:1. Ponownie znakomitą skutecznością wykazali się Kamil Bąk –zdobywca siedmiu goli – oraz Jacek Biernacki strzelec sześciu goli. Pozostałe trafienia były dziełem Krystiana Waszkiewicza (dwa gole) i Oskara Taraska jeden gol.

Zespół młodzików podejmował na własnym stadionie Wartę Słońsk i po ciekawym meczy pokonał rywali 5:2. Po pierwszej połowie meczu Spójnia prowadziła 2:1, a gole dla naszego zespołu strzelili Oskar Zabierowski i Marek Trzeciak. Po przerwie jedno trafienie dorzucił Daniel Czapla a kolejne dwa gole były dziełem Marka Trzeciaka.

W bieżącej kolejce spotkań juniorzy młodsi Spójni podejmowali lidera rozgrywek UKS „Celulozę” Kostrzyn a mecz był jednostronnym widowiskiem. Goście do przerwy prowadzili trzema bramkami, a w drugiej połowie meczu dorzucili jeszcze pięć trafień i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 8:0 dla UKS-u Celulozy Kostrzyn.

W bieżącej serii spotkań drużyna młodzików już w środę udała się do Boczowa, gdzie zmierzyła się z młodzikami miejscowej Juweni, a mecz zakończył się wygraną naszego zespołu 2:1. Do przerwy prowadzili gospodarze, jednak w drugiej części meczu determinacja i lepsza gra umożliwiła Spójni strzelenie dwóch goli, których autorami byli Emil Kuzajewski i Oliwier Kołodziej.

W bieżącym tygodniu drużyna orlików rozegrała dwa spotkania, gdzie najpierw środę rozgromiła na własnym boisku Orła Międzyrzecz 18:2, po siedmiu golach Kamila Bąka, pięciu Jacka Biernackiego oraz trzech Michała Kwiręga i Malwiny Sawickiej. Następnie w piątek udała się do Kowalowa, gdzie równie wysoko pokonała miejscową Zorzę 17:1. Gole dla Spójni strzelali: Jacek Biernacki-6, Oskar Tarasek-4, Kamil Bąk-2, Michał Kwiręg-2, Kyryło Baibakow i Krystian Waszkiewicz po jednym golu, a jedno trafienie było zaliczone zawodnikowi gospodarzy jako gol samobójczy.

Pierwsze zwycięstwo odnieśli nasi juniorzy młodsi, którzy w niedzielę udali się do Rolewic, na  spotkanie z miejscową Zorzą. Mecz zakończył się wynikiem 5:3, gdzie dla naszego zespołu trzy gole były dziełem Jakuba Paszkowskiego, po podaniach Jakuba Senyszyna, Tobiasza Fudalina i Dominika Płucienniczaka, a po jednym trafieniu dodali Tobiasz Fudalin po wrzucie z autu Jakuba Paszkowskiego i Dominik Fudalin, po podaniu Jakuba Paszkowskiego.

W bieżącej serii spotkań tylko dwa nasze zespoły młodzieżowe rozgrywały swoje mecze, drużyna młodzików pauzowała, po wycofaniu się z rozgrywek Lubniewiczanki Lubniewice. W środę orliki Spójni podejmowały PAP „Bosko” Sulęcin, a mecz zakończył się minimalną wygraną gości 11:10. Gole dla Spójni strzelili: Kamil Bąk trzy, po dwie Oskar Tarasek i Daniel Łubowski, a po jednym trafieniu zaliczyli Jacek Biernacki, Michał Kwiręg i Krystian Waszkiewicz.

Pechowa przegrana po dość dziwnych decyzjach sędziego w końcówce meczu. W niedzielę nasze orliki udały się do Kostrzyna, gdzie pokonały drużynę Lech Poznań Football Akademy Dariusz Dudka 16:7. Gole dla Spójni strzelali: Jacek Biernacki cztery, trzy Michał Kwiręg, po dwa trafienia Maliwna Sawicka, Kamil Bąk i Krystian Waszkiewicz, a po jednym Kyryło Baibakow i Daniel Łubowski.

W sobotnie przedpołudnie juniorzy Spójni podejmowali Pogoń Skwierzynę. Mecz zaczął się od kilku dobrych sytuacji naszego zespołu i dość niespodziewanego prowadzenia, po golu Jakuba Senyszyna, którego dokładnym podaniem obsłużył Dominik Fudalin. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Pogoni 8:2, a drugiego gola dla Spójni strzelił Jakub Paszkowski, który wykorzystał błąd gości po wznowieniu gry od bramki.