Aktualności

Strona Główna ›› Junior Młodszy

OLJ: Odra Górzyca - Spójnia Ośno

Znacznie polepszyli sobie bilans bramkowy juniorzy Spójni, którzy w Górzycy rozbili miejscową Odrę 10:1. Dobry mecz naszego zespołu, który stworzył sobie sporo sytuacji bramkowych, a kilka akcji przeprowadzonych zostało bardzo pomysłowo i atrakcyjnie dla oka kibica. Do przerwy czterobramkowe prowadzenie Spójni po golach Maksa Staronia, dwóch Rafała Wrońskiego i jednym Adriana Wrońskiego, a asysty zaliczyli kolejno Hubert Pilsak, Elbasan Woźniakiewicz, Maks Staroń i Rafał Wroński.

Na początku drugiej połowy goście przeprowadzili składną akcję, dającą Odrze gola honorowego, lecz później już przewaga Spójni wyraźnie się zarysowała, czego potwierdzeniem kolejne gole. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Elbasan Woźniakiewicz, a po jednym trafieniu zaliczyli Hubert Pilsak, Maks Staroń, Kamil Hertel i Damian Hertel, który wykorzystał rzut karny, gdy faulowany w polu karnym był Hubert Pilsak. Przy pozostałych golach asystowali Hubert Pilsak, dwukrotnie Rafał Wroński i również dwukrotnie Adrian Wroński.

Wysoką porażką zakończyło się spotkanie okręgowej ligi juniorów, w którym nasz zespół podejmował juniorów Steinpolu-Ilanki Rzepin. Pierwsza połowa meczu stała na dobrym poziomie piłkarskim, gdzie optyczną przewagę posiadali goście, potwierdzając to groźnymi akcjami. Ilanka mogła wyjść na prowadzenie, gdy po przypadkowym zagraniu ręka w polu karnym naszego obrońcy, sędzia wskazał na „jedenastkę” , ale świetną interwencją popisał się Damian Hertel. Goście do przerwy jednak dwukrotnie zdołali pokonać naszego bramkarza po golu Kacpra Wizowskiego.

W drugim meczu rundy wiosennej juniorzy Spójni udali się do Kostrzyna, na spotkanie z UKS „Dwójką” Kostrzyn. Początek meczu był dość wyrównany, gdzie zespoły sprawdzały umiejętności przeciwnika, ale stroną przeważającą byli gospodarze. Jednak prowadzenie objęła Spójnia, po szybkiej kontrze zakończonej podaniem Huberta Ćwieka do Kamila Hertela, który z pojedynku z bramkarzem gospodarzy wyszedł zwycięsko. Końcówka pierwszej połowy to sporo groźnych akcji gospodarzy, lecz bez efektu bramkowego. W odpowiedzi dwie okazje Spójni, w tym jedna zakończona golem Huberta  Ćwieka, ale nieuznana, gdyż  wcześniej nasz zawodnik znalazł się na pozycji spalonej. Wcześniej Kamil Hertel ponownie był bliski pokonania bramkarza, który był mocno wysunięty przed swoją bramką, ale piłka po próbie lobowania poszybowała tuż nad poprzeczką.

Już w piątek swoje pierwsze ligowe spotkanie w rundzie wiosennej rozegrali juniorzy Spójni, którzy podejmowali na własnym stadionie zespół Odry Górzyca. Jesienią nasz zespół odniósł wysokie zwycięstwo, ale w tym spotkaniu nie było już tak łatwo. Co prawda przewaga Spójni była widoczna, ale zdecydowanie trudniej było skutecznie zakończyć akcje. Nasi juniorzy stworzyli kilka dogodnych okazji na gola, ale wykorzystali tylko dwie – po jednej w każdej części gry. Prowadzenie Spójnia objęła po golu Maksymiliana Staronia, który wykorzystał wrzut piłki z autu na wysokości pola karnego Odry Elbasana Woźniakiewicza. Po przerwie gol Elbasana Woźniakiewicza, który wbiegł z piłką w pole karne Odry, po podaniu Adriana Wrońskiego.

W X edycji turnieju halowego o Puchar Dyrektora Bloominess Polska sp. z o.o., wzięło udział osiem zespołów, reprezentujących sześć klubów sportowych (Spójnia Ośno i Steinpol-Ilanka Rzepin wystawiły po dwie drużyny).  Zdobywcą głównego trofeum została ekipa UKS-u „Dwójki” Kostrzyn, która w finale pokonała juniorów Czarnych-Browar Witnica. Trzecie miejsce zajęli piłkarze Spójni A Ośno, którzy pokonali Steinpol-Ilankę A Rzepin. Królem strzelców został ponownie zawodnik z Rzepina Kamil Jodłowski, zdobywca 7 goli, Najlepszym bramkarzem wybrany został zawodnik Spójni Ośno Lubuskie Elbasan Woźniakiewicz, zaś najlepszym piłkarzem turnieju został piłkarz UKS-u „Dwójki” Kostrzyn Krystian Siemieniecki.

Bezbramkowym remisem zakończyli rozgrywki wojewódzkiej ligi juniorów starszych zawodnicy Spójni, którzy ostatni mecz tej rundy rozgrywali w Witnicy. W obu częściach meczu drużyny stworzyły sobie okazje na gola, ale żadnej okazji nie potrafili wykorzystać tak piłkarze Czarnych, jak i Spójni. Ostatecznie sprawiedliwy podział punktów, choć każda z drużyn mogła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, do ostatniego gwizdka sędziego, a szanse bramkowe gospodarzy były nawet bardziej klarowne.

Dobry występ naszych juniorów, którzy po wygranej z Orłem Międzyrzecz pokonali w bieżącej kolejce na własnym boisku swoich rówieśników z Piasta Karnin. Szybkie prowadzenie dla Spójni dała bramka Kamila Hertela, którzy mierzonym uderzeniem z rzutu wolnego pokonał bramkarza, a faulowany wcześniej był Rafał Wroński. W 30 minucie meczu Kamil ponownie wpisał się na listę strzelców, wykorzystując akcje i dogranie Filipa Zakrzewskiego. Tuż przed przerwą trzeci gol dla Spójni, gdy po dośrodkowaniu w pole karne Adriana Wrońskiego, piłkę w kierunku bramki skierował Filip Zakrzewski, którą do bramki wpakował Hubert Ćwiek.

Dobry występ zanotowali juniorzy Spójni, którzy w sobotę podejmowali na własnym boisku juniorów Orła Międzyrzecz. Mecz zakończył się wygraną Spójni 4:0, gdzie do przerwy nasz zespół trzykrotnie umieścił piłkę w bramce Orłą. Prowadzenie w meczu przyniosła bramka Rafała Wrońskiego, który wykorzystał podanie Kamila Hertela. Druga bramka była autorstwa Maćka Taraska, który wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie piłki ręką zawodnika przyjezdnych w polu karnym. Na 3:0 podwyższył Kamil Hertel, któremu asystował Adrian Wroński. Wynik meczu w drugiej połowie meczu ustalił Kamil Hertel, strzelając gola po otrzymaniu podania od Filipa Zakrzewskiego.

Bez punktów z Rzepina wrócili juniorzy Spójni, którzy w niedzielę rozgrywali spotkanie z miejscową Steinpol-Ilanką. Do przerwy dobry, wyrównany mecz, a na przerwę zespoły schodziły przy jednobramkowym prowadzeniu gospodarzy. Spójnia najbliżej zdobycia gola była, gdy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Maćka Pietrasa, Rafał Wroński skierował piłkę głową nad bramkarzem, jednak po odbiciu od poprzeczki, obrońcy Ilanki wybili piłkę w pole gry. Początek drugiej połowy słaby w wykonaniu naszego zespołu, który dwukrotnie pozwolił gospodarzom pokonać naszego bramkarza. W końcówce meczu Spójnia przycisnęła, stwarzając zagrożenie pod bramką Ilanki, ale brakowało zdecydowania w wykończeniu akcji. Jeszcze przed ostatnim gwizdkiem sędziego gospodarze - lepszą grę w tym spotkaniu - przypieczętowali zdobyciem czwartego gola, i ostatecznie zasłużona wygrana Rzepina 4:0.

LLJS: Spójnia Ośno - Stilon Gorzów Wlkp.

W bieżącej kolejce rozgrywek Lubuskiej Ligi Juniorów Starszych Spójnia mierzyła się z liderem rozgrywek Stilonem Gorzów Wlkp. Pomimo porażki nasz zespół zagrał najlepsze spotkanie w tym sezonie. Pierwsza połowa meczu zakończyła się prowadzeniem gości 1:0, choć przewaga i jakość gry Stilonu była wyraźnie widoczna, jednak nasz zespół mądrze się bronił i świetnie w bramce interweniował Damian Hertel.

Początek drugiej połowy meczu zadecydował o losach spotkania. Nasz zespół w pierwszym kwadransie po przerwie miał trzy, stuprocentowe sytuacje na zdobycie gola, jednak w każdym przypadku świetnie spisał się bramkarz Stilonu. Goście podwyższyli prowadzenie w 65 minucie meczu, po której nastąpiła wymiana ciosów, gdzie obie drużyny miały okazje na gola, ale więcej bramek już nie padło. Ostatecznie zasłużona wygrana Stilonu, który świetnie operował piłką, grał szybko, wymieniając dużo podań, ale raził słabą skutecznością. Nasi juniorzy włożyli mnóstwo sił i serca w to spotkanie, i trochę szkoda straconej szansy na korzystny wynik.

MKS Spójnia jest finansowany z budżetu Gminy Ośno Lubuskie.