Aktualności

Strona Główna ›› Junior Młodszy

OLJS: Spójnia Ośno - Czarni-Browar Witnica

W pierwszym meczu rundy wiosennej juniorzy Spójni podejmowali na własnym stadionie Czarnych-Browar Witnicę, ulegając wysoko b. Pierwsza połowa meczu przyzwoita w wykonaniu naszych zawodników, którzy szybko objęli prowadzenie po składnie rozegranej akcji Marcela Żurańskiego, zakończonej podaniem do Jakuba Paszkowskiego, który nie dał szansy bramkarzowi, po strzale z 12 metrów. W miarę upływu czasu jednak akcje gości były groźniejsze, a na efekt trzeba było poczekać do 25 minuty, w której padło wyrównanie. Do przerwy Witnicy jeszcze dwukrotnie udało się pokonać naszego bramkarza, a kilkakrotnie Filip Sienkiewicz ratował nasz zespół przed utratą gola.

 

Czytaj więcej...

WLJS: Warta II Gorzów Wlkp. - Spójnia Ośno


 Minionej środy juniorzy Spójni rozegrali zaległe spotkanie wojewódzkiej ligi juniorów starszych, w którym w Gorzowie zmierzyli się z juniorami Warty II. Mecz zakończył się wygraną gospodarzy 5:1, gdzie do przerwy Warta prowadziła dwoma golami, których autorami byli Iwo Karpiński i Patryk Griganiec. Dobra pierwsza część meczu w wykonaniu naszych zawodników, która mogła skończyć się lepszym wynikiem dla naszego zespołu, gdyż okazje na gola mieli Elbasan Woźniakiewicz i Kamil Hertel.

Czytaj więcej...

WLJS: Spójnia Ośno - Czarni-Browar Witnica


W  przedostatniej kolejce rundy jesiennej juniorzy Spójni podejmowali swoich rówieśników z Witnicy, a mecz został rozegrany w niedzielę na stadionie w Ośnie Lubuskim. Jak na tę porę roku pogoda była upalna i wymagała od zawodników sporo wysiłku. Mecz nie stał na wysokim poziomie piłkarskim, ale prowadzony był w szybkim tempie i obie drużyny miały swoje okazje na gola. Dla Spójni blisko zdobycia gola byli  - dwukrotnie Elbasan Woźniakiewicz i Rafał Wroński, zaś w drugiej części meczu Marcel Żurański, a w odpowiedzi dwukrotnie goście obili poprzeczkę bramki strzeżonej przez Damiana Hertela. Ostatecznie bezbramkowy remis i wydaje się, że sprawiedliwy wynik, choć obie drużyny mogły pokusić się o wygraną w tym meczu.

 

Czytaj więcej...

WLJS: Steinpol-Ilanka Rzepin - Spójnia Ośno

W ósmej kolejce rozgrywek wojewódzki ligi juniorów starszych, Spójnia Ośno udała się na mecz do Rzepina z miejscową Steinpol-Ilanką. Pierwsza połowa meczu zakończyła się jednobarmkowym prowadzeniem gospodarzy. Ilanka miała szansę na wyższe prowadzenie, lecz nie wykorzystała rzutu karnego. Pierwsza połowa meczu dobra w wykonaniu naszych juniorów, gdzie nasz zespół kilkakrotnie zagroził bramce rywali. Najbliżej strzelenia gola dla Spójni był Elbasan Woźniakiewicz, który trzykrotnie miał szanse na zdobycie bramki. tuż przed przerwą duża kontrowersja, gdy obrońca miejscowych rękami zagrał w polu karnym, lecz mimo sygnalizacji asystenta, sędzia nie zdecydował się podyktować rzutu karnego.

 

Czytaj więcej...

WLJS: Spójnia Ośno - Lubuszanin Drezdenko

W szóstej kolejce rozgrywek o wojewódzkiej ligi juniorów starszych Spójnia Ośno podejmowała Lubuszanina Drezdenko. Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem remisowym, gdzie prowadzenie objęła Spójnia, po golu Elbasana Woźniakiewicza, któremu asystował Maksymilian Staroń. Goście wyrównali w 30 minucie meczu, po składnie przeprowadzonej akcji i golu z czternastego metra pola karnego. Goście mogli zakończyć pierwszą część gry prowadzeniem, mając szansę na gola z rzutu karnego, lecz świetną interwencją popisał się w bramce Damian Hertel.

Czytaj więcej...

WLJS: Stilon Gorzów Wlkp. - Spójnia Ośno


Minionej kolejki rozgrywek wojewódzkiej ligi juniorów starszych zawodnicy Spójni udali się do Gorzowa Wlkp., na spotkanie z miejscowym Stilonem. Mecz był jednostronnym widowiskiem piłkarskim, gdzie gospodarze od pierwszych minut dominowali na placu gry, groźnie atakując. Do przerwy Stilonowi pięciokrotnie udało się pokonać Damiana Hertela, a w wielu sytuacjach nasz bramkarz ratował zespół od utraty gola.

Podobny przebieg miała również druga płowa meczu, gdzie ponownie gospodarze zaaplikowali Spójni pięć goli. Również w tej części gry Damian Hertel obronił kilka groźnych strzałów zawodników Stilonu, w tym broniąc rzut karny. Ostatecznie 10:0 dla Stilonu Gorzów Wlkp., który umocnił się na pozycji lidera rozgrywek.

 

Czytaj więcej...

WLJS: Spójnia Ośno - Orzeł Międzyrzecz


Podobnie jak w poprzednim swoim ligowym spotkaniu, juniorzy Spójni zakończyli mecz bieżącej kolejki wojewódzkiej ligi juniorów, w którym podejmowali Orła Międzyrzecz. Pomimo wyrównanej gry, goście szybko wyszli na dwubramkowe prowadzenie, wykorzystując stałe fragmenty gry i warunki fizyczne swoich zawodników. W 30 minucie meczu szybko wyprowadzona kontra Spójni, w której Filip Krawczyk obsłużył dokładnym podaniem Elbasana Woźniakiewicza. Uderzenie lewą nogą naszego napastnika i kontaktowy gol, dający wiarę na lepszy wynik. Tuż przed przerwą okazja na wyrównanie, gdy po wrzucie z autu Dawida Niczypora, piłka wylądowała pod nogami Elbasana Woźniakiewicza, ale po jego silnym strzale futbolówka ugrzęzła w objęciach bramkarza Orła.

Czytaj więcej...

WLJS: Piast Karnin - Spójnia Ośno


Juniorzy Spójni rozegrali swoje pierwsze spotkanie w sezonie 2017/2018, w którym udali się do Karnina na mecz z miejscowym Piastem. Przypomnieć należ, że na pierwszy mecz z Błękitnymi Dobiegniew, zespół nie zebrał się w komplecie i mecz został oddany walkowerem.

Pierwsza połowa meczu to przewaga Piasta Karnin, który przeprowadził sporo akcji zakończonych strzałami z dystansu, lecz w większości niecelnych lub skutecznie interweniował nasz bramkarz. Gospodarze dopięli celu w ostatniej akcji przed przerwą, wykorzystując jeden z nielicznych błędów naszej defensywy.

 

Czytaj więcej...

OLJ: Spójnia Ośno - UKS "Dwójka" Kostrzyn


W bieżącej kolejce rozgrywek okręgowej ligi juniorów Spójnia podejmowała na własnym stadionie juniorów UKS –u „Dwójki” Kostrzyn. Mecz był ciekawym widowiskiem, a jak na upalne warunki, w których przyszło zmagać się zawodnikom, prowadzony był w szybkim tempie. Wynik meczu został ustalony już w pierwszej części gry, gdzie prowadzenie objęli goście, po golu Daniela Sironia. Spójnia szybko odpowiedziała, gdy po prostopadłym zagraniu Kamila Hertela, Rafał Wroński technicznym strzałem na bramkarzem, posłał piłkę do bramki rywali. Kostrzyn ponownie objął prowadzenie, gdy po strzale z rzutu wolnego piłkę sparował nasz bramkarz, lecz najszybciej przy futbolówce znalazł się  Daniel Siroń, który wpakował ją do bramki.

 

Czytaj więcej...

OLJ: Piast Karnin - Spójnia Ośno


W środę juniorzy Spójni udali się do Karnina, gdzie rozegrali spotkanie okręgowej ligi juniorów z miejscowym Piastem. Prowadzenie objęli gospodarze w 15 minucie meczu, gdy solowa akcją popisał się Hubert Kijak, a piłka po jego strzale odbiła się od słupka i trafiła w nogi naszego obrońcy, który niefortunnie skierował ją Do bramki. Spójnia już w następnej akcji wyrównała, gdy po dalekim prostopadłym podaniu Maćka Pietrasa, Elbasan Woźniakiewcz wygrał pojedynek z obrońcami i silnym strzałem z 14 metrów posłał piłkę w lewy, górny róg bramki. Elbasan wyprowadził Spójnię na prowadzenie 10 minut później, gdy wykorzystał sprytne zagranie Rafała Wrońskiego w narożniku „szesnastki”, pokonując bramkarza strzałem w kierunku bliższego słupka. Wynik pierwszej połowy meczu ustalił Kamil Hertel, który wykorzystał dwójkową akcję z Maksem Staroniem, wygrywając pojedynek z bramkarzem Piasta.


Czytaj więcej...


Herb Ośna Lubuskiego

MKS Spójnia jest finansowany z budżetu Gminy Ośno Lubuskie.

Wspierają nas:


Iltrans

Bloominess

bs ośno

Nadleśnictwo Ośno Lub.

Nadleśnictwo Ośno Lub.

Dariusz Kozakiewicz

alu-met ośno

Zenon Maśluk

Apteka przy Ratuszu

Apteka przy Ratuszu

»

Kolejny mecz

SPÓJNIA I - IV LIGA LUBUSKA 

 

Miejsce: LUBSKO
SOBOTA
21.04.2018 godz. 15.00

 

Budowlani

 

2:1

Spójnia

 

gol dla Spójni:

Dawid Szczeciński

 

 

 

pozostałe mecze 22 kolejki:

--------------------------------

Syrena -Warta 1:2

Steinpol-Ilanka - Korona 3:4

Tęcza - Arka 5:2

Piast - Dąb 0:1

Lubuszanin - TS Przylep 0:1

Czarni-Browar - Sprotavia 0:0

Pogoń - Odra 4:0


 


 
»

Poprzedni mecz

14.04.2018

Spójnia

2:4

Syrena

 

 

tabela IV Ligi Lubuskiej:

1. WARTA GORZÓW WLKP.     53
2. STEINPOL-ILANKA RZEPIN 37
3. TĘCZA KROSNO ODRZ.     36
4. DĄB PRZYBYSZÓW         34
5. POGOŃ ŚWIEBODZIN       32
6. SYRENA ZBĄSZYNEK       31
7. LUBUSZANIN DREZDENKO   30
8. CZARNI-BROWAR WITNICA  29
9. TS PRZYLEP             29
10.SPROTAVIA SZPROTAWA    27
11.KORONA KOŻUCHÓW        25
12.SPÓJNIA OŚNO LUB.      21
13.ODRA BYTOM ODRZ.       19
14.ARKA NOWA SÓL          18
15.BUDOWLANI LUBSKO       16  
16.PIAST KARNIN            8  


 

»

Ostatnio edytowane strony