ZAPRASZAMY!

PIŁKARSKIE WYNIKI NA ŻYWO

Wyniki spotkań piłkarskich na żywo, od Extraklasy do IV ligi

29 kolejka IV ligi: Spójnia Ośno - Budowlani Lubsko

Bardzo dobry mecz i pewna wygrana Spójni w 29 kolejce rozgrywek o mistrzostwo IV Ligi Lubuskiej, w której nasz zespół podejmował Budowlanych Lubsko. Choć rywal znajduje się w strefie spadkowej, to jednak musiał być poważnie traktowany, tym bardziej, że w ostatniej serii gier pokonał na własnym stadionie Steinpol-Ilankę Rzepin.

Pierwsza połowa meczu z optyczną przewagą Spójni, jednak nie przekuło się to na efekt bramkowy, choć trzykrotnie bramkarza rywali próbował zaskoczyć Dawid Szczeciński, a groźnie na bramkę Budowlanych strzelali Arek Jarosz, Paweł Janik i Piotr Kurdykowki. Goście mogli również pokusić się o gola, gdy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłka minęła światło bramki, po uderzeniu głową zawodnika Lubska. Chwilę później znakomita okazja przyjezdnych na objęcie prowadzenia, gdy zbyt słabe podanie naszego obrońcy do bramkarza przejęli rywale, ale brak zdecydowania w wykończeniu akcji oraz ofiarność naszych obrońców, uchroniła Spójnię przed stratą gola.

W dzisiaj rozgrywanym spotkaniu o mistrzostwo IV ligi, w którym Formacja Port 2000 Mostki podejmuje zespół  Spójni, do przerwy prowadzą gospodarze 1:0. Początek meczu w wykonaniu naszego zespołu znakomity, gdzie Spójnia miała okazję na objęcie prowadzenia, gdy piłka po strzale Marka Buszczaka trafiła w słupek. Spójnia powinna także egzekwować rzut karny, gdy w polu karnym obrońca Formacji zagrał piłkę ręką, lecz sędzia nie zdecydował o podyktowaniu „jedenastki”. Bramce miejscowych zagroził również Paweł Janik, gdy jego dośrodkowanie zamieniło się w strzał na bramkę, sprawiając sporo kłopotów bramkarzowi gospodarzy. Od 20 minuty inicjatywę pomału zaczęli przejmować „Portowcy”, a w końcówce pierwszej części gry objęli prowadzenie, gdy nasz bramkarz był bez szans po strzale Szymona Kaźmierowskiego, do którego sprytnie, głową zgrał piłkę Krzysztof Sikora.

Bezbramkowym remisem zakończyła się pierwsza połowa meczu w Ośnie Lubuskim, gdzie Spójnia podejmuje Lubuszanina Drezdenko. Dobry, szybki mecz i kilka okazji na gola, gdzie bliżej objęcia prowadzenia była Spójnia.

Gol Piotra Kurdykowskiego, który wykorzystał dogranie Arka Jarosza, dał Spójni zwycięstwo w dzisiejszym spotkaniu. Druga połowa meczu z lekką przewagą gości, która miała znakomitą okazję na objęcie prowadzenia w 60 minucie meczu, gdy po strzale napastnika Drezdenka piłka odbiła się od słupka, a dobitkę Lubuszanina ofiarna interwencją zablokowali nasi obrońcy. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry faul na Patryku Kłopocie w polu karnym, lecz Marek Buszczak przegrał pojedynek z bramkarzem, który znakomicie wybronił rzut karny. Emocje do końca, ale wynik nie uległ już zmianie. Wyrównany mecz, w którym tym razem trochę szczęścia dopisało Spójni.

Po pierwszej połowie meczu o mistrzostwo IV Ligi Lubuskiej, Spójnia Ośno remisuje na własnym stadionie ze Steinpolem-Ilanką Rzepin 0:0. Pierwszą połowę meczu oglądało się z przyjemnością, gdyż obie drużyny zaprezentowały naprawdę wysokim poziom umiejętności piłkarskich, i pomimo braku goli nie można żałować przybycia na stadion. Wyrównany poziom gry, ale akcje gości groźniejsze, i to Ilanka była bliższa objęcia prowadzenia w pierwszej części gry, gdy groźnie na bramkę Sebastiana Grendy strzelali Mateusz Nowaczewski i Andrzej Pawłowski.

Druga połowa również stojąca na wysokim poziomie i to ataki Spójni były groźniejsze. Dwukrotnie bliski zdobycia gola był Dawid Szczeciński, lecz najpierw jego strzał minimalnie minął bramkę gości, zaś chwilę później od utraty bramki Ilankę uchronił bramkarz, który znakomicie obronił strzał naszego napastnika. Srodze zemściło się to na Spójni, gdyż w 70 minucie goście objęli prowadzenie, po technicznym strzale z 16 metrów Marcina Żeno. Nasz zespół był bliski wyrównania gdy po składnej akcji Paweł Janik groźnie strzelał na bramke gości, lecz piłka odbiła się od słupka, a kontra Rzepina dała jej drugiego gola, której autorem był Bartosz Kasik. Cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry gol kontaktowy Spójni, gdzie precyzyjnym uderzeniem z 18 metrów popisał się Marek Buszczak.

Ostatecznie po bardzo dobrym spotkaniu wygrana gości 2:1, ale wynik remisowy nie krzywdziłby żadnej z drużyn.

Bez punktów ze Świebodzina wróciła Spójnia, po meczu 25 kolejki, w którym rywalem naszego zespołu był miejscowy Santos. Szkoda straconej szansy na powiększenie bilansu punktowego, gdyż przeciwnik był absolutnie w zasięgu możliwości naszego zespołu. Pierwsza połowa meczu zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem gospodarzy, po golu Nikodema Rafalika w 21 minucie meczu.

W drugiej połowie sporo sytuacji bramkowych Spójni, lecz zerowa skuteczność, co musiało się zemścić. Santos podwyższył prowadzenie golem Janusza Obuchanicza, a chwilę później ten sam zawodnik ustalił wynik spotkania, i tym samym Santos odniósł pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej.

Jesienią padł wynik remisowy 1:1, gdzie prowadzenie objął Santos po samobójczym trafieniu naszego obrońcy, a drugą połowę meczu Spójnia grała w osłabieniu, lecz zdołała doprowadzić do remisu, i tamten wynik nie krzywdził żadnego zespołu. Po wczorajszym meczu w Świebodzinie pozostaje ogromny niedosyt, i żal po stracie punktów, o które będzie jeszcze trudniej w kolejnych spotkaniach.

Zdrowych, spokojnych świąt Wielkanocnych, pełnych nadziei oraz miłości.

Pogodnego nastroju, oraz najwspanialszych rodzinnych spotkań,

wśród rodziny i najbliższych przyjaciół życzą

Zarząd, Kierownik, Sztab Szkoleniowy

oraz Zawodnicy

MKS „SPÓJNIA” Ośno Lubuskie

XX kolejka IV LIGA: Spójnia Ośno - Stilon Gorzów

Wszystkie okoliczności dopisały, aby mecz Spójni z liderem rozgrywek, Stilonem Gorzów Wlkp., stał się świętem piłkarskim w Ośnie Lubuskim. Wspaniała pogoda, bardzo duża liczba widzów, doping kibiców gości, a przede wszystkim wysoki poziom gry i twardej, sportowej walki spowodowały, że ten mecz oglądało się z wielką przyjemnością.

Pierwsza połowa meczu dość wyrównana, gdzie może zauważalny był wyższy poziom umiejętności piłkarzy Stilonu, lecz nie przekładało się to na ilość stworzonych okazji bramkowych. Goście dwukrotnie próbowali pokusić się o gola dającego prowadzenie, przy dośrodkowaniach w pole karne Spójni, i uderzeniach piłki głową, ale Sebastian Grenda nie miał większych problemów z obroną tych strzałów. W kolejnych minutach dwie bardzo dobre okazje Spójni, gdzie najbliżej zdobycia pierwszego gola meczu był Marek Buszczak, a kilka minut później rajd prawą stroną boiska przeprowadził Arek Jarosz. Na drodze jednak stanął golkiper Stilonu, który w obu sytuacjach pewnie interweniował. Tuż przed przerwą pretensje do arbitra, najgłośniej wyrażane przez Pawła Posmyka, który domagał się podyktowania „jedenastki”, lecz sędzia nie przejął się protestami gości.

Od mocnego uderzenia rozpoczęła Spójnia inauguracyjne spotkanie rundy wiosennej, rozgrywek o mistrzostwo IV ligi lubuskiej, w którym rywalem naszego zespołu jest Meprozet Stare Kurowo. Już w 4 minucie meczu po prostopadłym podaniu Piotr Kurdykowski znalazł się sam na sam z bramkarzem i technicznym strzałem, nad interweniującym golkiperem gości, posłał piłkę do siatki. Porwisty wiatr udrudnia zawodnikom obu drużyn płynne rozgrywanie akcji, stąd mecz nie jest zbyt ciekawym widowiskiem piłkarskim. Bramkarza Meprozetu próbowali zaskoczyć Piotr Michałek i Marcin Szeliga, zaś w końcówce pierwszej połowy swoją szansę na gola mieli goście, ale pewnie interweniował Sebastian Grenda.

MKS Spójnia jest finansowany z budżetu Gminy Ośno Lubuskie.