Aktualności

Strona Główna ›› Trampkarz Młodszy

Turniej orlików w Ośnie Lubuskim

W sobotnie 29 kwietnia na stadionie w Ośnie Lubuskim odbył się drugi turniej orlików rozgrywany w ramach okręgowej ligi orlików. Zespoły prezentowały wyrównany poziom umiejętności, a najlepiej radzili sobie młodzi adepci piłki nożnej z Kostrzyna, którzy okazali się zasłużonym zwycięzcą turnieju . Drugie miejsce zajęła drużyna Warty Słońsk, a trzecie Steinpol-Ilanka Rzepin. Spójnia, z dorobkiem 5 punktów, zajęła piąte miejsce.  W rozwinięciu informacji wyniki i punktacja zawodów. Następny turniej nasze orliki rozegrają w sobotę 6 maja w Sulęcinie.

Halowy Turniej Orlików o Puchar Burmistrza MiG Ośno Lub.

Między zespołami reprezentującymi Akademie Piłkarskie z Gorzowa Wlkp. rozstrzygnęły się losy głównego trofeum, turnieju halowego Orlików o Puchar Burmistrza MiG Ośno Lubuskie. Dopiero rzuty karne zdecydowały o wygranej Progresu, który w finale mierzył się Chemikiem. Również w meczu trzecie miejsce decydowały rzuty karne, które lepiej egzekwowali piłkarze Stali Sulęcin, zaś Spójnia Ośno zajęła ostatecznie piąte miejsce. Królem strzelców turnieju został Jakub Chudziak, zawodnik Chemika Gorzów Wlkp., zdobywca 12 goli. Najlepszym bramkarzem został wybrany zawodnik Steinpolu-Ilanki Rzepin – Kacper Zeman, zaś najlepszym zawodnikiem Daniel Popucewicz – Progres Gorzów Wlkp.

Bardzo dobrze radzą sobie nasi najmłodsi adepci piłki nożnej, którzy w rozgrywkach terenowej ligi orlików rywalizują z UKS-em Polonią Słubice o pozycję lidera w swojej grupie. W rozwinięciu informacji prezentujemy wyników turniejów orlików, w tym wyniki turnieju w Ośnie Lubuskim, który odbył się 8 października, na orliku Zespołu Szkół Publicznych w Ośnie Lubuskim.

Młodzicy Spójni próbowali przełamać się w Kostrzynie,  gdzie rozgrywali spotkanie z zespołem UKS-u Celulozy. Pierwsza połowa meczu to ambitna gra naszego zespołu, ale lepsza skuteczność gospodarzy, którzy trzykrotnie trafili do bramki Spójni. Druga połowa meczu ponownie słabsza w wykonaniu naszych zawodników, którzy aż dziesięciokrotnie dopuścili do utraty bramki i ostatecznie wysokie zwycięstwo UKS-u Celulozy Kostrzyn 13:0.

Szkolny turniej piłki nożnej

W sobotnie przedpołudnie na orliku Zespołu Szkół Publicznych w Ośnie Lubuskim odbył się kolejny turniej dla dzieci i młodzieży szkolnej, organizowanego w ramach "Lato Ośo 2016". Dzieci rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych - orlik i młodzik. W obu kategoriach wystąpiły trzy drużyny, które rywalizowały ze sobą systemem "każdy z każdym" - mecz i rewanż. W rozwinięciu informacji prezentujemy wyniki meczów i końcową klasyfikację oraz zdjęcia z turnieju.

Bardzo udana runda naszych najmłodszych adeptów piłki nożnej, którzy w rozgrywkach terenowej ligi orlików zajęli drugą lokatę w swojej grupie. Podopieczni Krzysztofa Gurgula wygrali dwa z sześciu turniejów a pozostałych zajęli drugą lokatę. Zwycięzcą grupy orlików,  w której występował nasz zespół, została drużyna Steinpolu-Ilanki Rzepin.

W rozwinięciu informacji prezentujemy wyników turniejów orlików, które zostały rozegrane po turnieju w Ośnie Lubuskim.

Wysoką wygraną zakończył sezon zespół młodzików Spójni, którzy w Kowalowi rozbili Zorzę 11:0. Podopieczni Piotr Didyka do przerwy prowadzili 5:0, dorzucając w drugiej połowie meczu jeszcze sześć bramek. Strzelcami goli dla Spójni byli: Artur Lenard-4, Jakub Paszkowski-3, Bartek Sabaciński, Tobiasz Fudalin, Dominik Fudalin, Patryk Róż. Ostatecznie drużyna młodzików Spójni zajęła w rundzie wiosennej trzecią lokatę w tabeli rozgrywek, a zwycięzcą ligi zostali piłkarze Stali Sulęcin.

Remisem 3:3 zakończyło się spotkanie Okręgowej Ligi Młodzików, w którym Spójnia podejmowała w Ośnie Lubuskim Lubniewiczankę Lubniewice. Po pierwszej połowie meczu prowadzili goście 2:1, a jedyny gol dla Spójni padł po samobójczym trafieniu zawodnika gości. Po przerwie wynik meczu wyrównał Jakub Paszkowski, a na prowadzenie Spójnie wyprowadziła bramka Artura Lenarda. Goście walczyli jednak do końca i w ostatniej akcji meczu doprowadzili do wyrównania.

Zespół Stali Sulęcin przerwał dobrą passę młodzików Spójni, którzy na własnym boisku ulegli rywalom 1:5. Do przerwy prowadzili goście dwiema bramkami, a tuż po wznowieniu gry w drugiej części meczu, Artur Lenard strzelił gola kontaktowego, ale następnie gole strzelali już tylko przyjezdni.

Sporą niespodziankę sprawił dzisiaj zespół młodzików Spójni, który w Rzepinie rywalizował z młodzikami Setinpolu-Ilanki (przypomnijmy – finalistami turnieju „Z podwórka na stadion -  o Puchar Tymbarku). Mecz zakończył się wynikiem 2:2, a do przerwy prowadziła Spójnia 2:1. Gole dla naszego zespołu strzelili Artur Lenard i Dominik Fudalin.