Aktualności

Strona Główna ›› Trampkarz Młodszy

OLO: UKS LPFA Dariusz Dudka Kostrzyn - Spójnia Ośno

W ostatnim swoim spotkaniu rundy jesiennej orliki Spójni udali się do Kostrzyna, gdzie podejmowani byli przez zespół UKS-u Lech Poznań Football Academy  Dariusz Dudka. Pierwsza część meczu zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem gospodarzy, po golu Jakuba Pawłowskiego. Druga część meczu dobra w wykonaniu naszego zespołu, który pomimo stary drugiego gola, której strzelcem dla miejscowych był Antoni Żygielewicz, chwilę później doprowadził do wyrównania, a bramki dla Spójni były dziełem Jacka Biernackiego i Michała Kwiręga.

Trzecia i czwarta część meczu to już skuteczna gra UKS-u, który powiększał przewagę bramkową, a strzelcami goli dla Kostrzyna byli dwukrotnie Antoni Żygielewicz, Kacper Szczepanek i dwukrotnie Jakub Pawłowski. Ostatecznie 7:2 dla UKS LPFA Dariusz Dudka, który został liderem grupy, zaś Spójnia pozostała na trzeciej pozycji.

W ostatnim meczu tej rundy na własnym boisku, orliki Spójni wysoko pokonali orlików Odry Górzyca 14:3. Od pierwszej części gry Spójnia dominowała na boisku, systematycznie powiększając swoją przewagę. Gole dla Spójni strzelili: Daniel Czapla-2, Michał Kwiręg-8, Marek Trzeciak-3, Piotr Sczeciński-1. Dla Odry gole zdobyli Alan Roziel, Gracjan Maczulis i Maciej Gula.

Już w czwartek drużyna orlików Spójnia Ośno rozegrała swoje ligowe spotkanie, czwartej kolejki okręgowej ligi orlików, a mecz odbył się w czwartek, 5-go października o godzinie 16:00, na Orliku przy Zespole Szkół Publicznych w Ośnie Lubuskim.

Pierwsza część meczu zakończyła się prowadzeniem gości 2:0, po golach Krzysztofa Nastulskiego i Radosława Karatysza. Druga część meczu lepsza wykonaniu Spójni która doprowadziła do remisu po golach Marka Trzeciaka i Oskara Taraska. W trzeciej części meczu nie padły żadne bramki, a wynik został ustalony w ostatni czwartek części meczu, rozgrywanej przy bardzo porywistym meczu. Obie drużyny  strzeliły po jednym golu, gdzie na prowadzenie wyszła Spójnia po golu Marka Trzeciaka, a do wyrównania doprowadził Oliwier Siniawski. Ostatecznie więc mecz zakończył się remisem 3:3.

W środę 27 września zespół orlików Spójni rozegrał zaległe spotkanie w Górzycy, gdzie zmierzył się z orlikami miejscowej Odry. Mecz jednostronnym widowiskiem, w którym lepiej zaprezentowali się piłkarze z Ośna, a mecz zakończył się wysoką wygraną Spójni 16:3.

W bieżącej kolejce nasz zespół podejmował orlików Lech Poznań Football Academy z Kostrzyna, i tym razem to goście okazali się zdecydowanie skuteczniejsi, a spotkanie zakończyło się wygraną gości 9:1.

OLM: Spójnia Ośno - Progres Gorzów Wlkp.

Minionej środy młodziki Spójni rozegrali zaległe spotkanie okręgowej ligi, w którym w Sulęcinie spotkali się z miejscową Stalą. Mecz zakończył się wynikiem remisowym 2:2, a strzelcem obu goli dla Spójni był Tobiasz Fudalin.

W bieżącej kolejce nasz zespół podejmował Progres Gorzów Wlkp. Ulegając rywalowi 0:7. Do przerwy goście prowadzili trzema bramkami, wyraźnie przeważając, tworząc sobie sporo okazji na gola. Po przerwie obraz gry nie zmienił się zbytnio i goście jeszcze czterokrotnie znaleźli drogę do bramki Spójni.

OLM: Czarni-Browar Witnica - Spójnia Ośno Lub.

Udanie zainaugurowali rozgrywki Młodzicy Spójni Ośno, którzy w Witnicy pokonali Czarnych-Browar 6:0. Do przerwy podopieczni Piotra Didyka prowadzili już trzema bramkami, po dwóch golach Oskara Zabierowskiego i jednym trafieniu Szymona Szymkiewicza.

Po przerwie dalej skuteczna gra naszych zawodników, którzy ponownie trzykrotnie trafili do bramki rywali. Swojego drugiego gola strzelił Szymon Szymkiewicza, a piąta i szósta bramka była dziełem Mateusza Senyszyna. W najbliższą środę młodzicy Spójni udają się do Sulęcina, zaległy mecz z miejscową Stalą.

W sobotnie 29 kwietnia na stadionie w Ośnie Lubuskim odbył się drugi turniej orlików rozgrywany w ramach okręgowej ligi orlików. Zespoły prezentowały wyrównany poziom umiejętności, a najlepiej radzili sobie młodzi adepci piłki nożnej z Kostrzyna, którzy okazali się zasłużonym zwycięzcą turnieju . Drugie miejsce zajęła drużyna Warty Słońsk, a trzecie Steinpol-Ilanka Rzepin. Spójnia, z dorobkiem 5 punktów, zajęła piąte miejsce.  W rozwinięciu informacji wyniki i punktacja zawodów. Następny turniej nasze orliki rozegrają w sobotę 6 maja w Sulęcinie.

Halowy Turniej Orlików o Puchar Burmistrza MiG Ośno Lub.

Między zespołami reprezentującymi Akademie Piłkarskie z Gorzowa Wlkp. rozstrzygnęły się losy głównego trofeum, turnieju halowego Orlików o Puchar Burmistrza MiG Ośno Lubuskie. Dopiero rzuty karne zdecydowały o wygranej Progresu, który w finale mierzył się Chemikiem. Również w meczu trzecie miejsce decydowały rzuty karne, które lepiej egzekwowali piłkarze Stali Sulęcin, zaś Spójnia Ośno zajęła ostatecznie piąte miejsce. Królem strzelców turnieju został Jakub Chudziak, zawodnik Chemika Gorzów Wlkp., zdobywca 12 goli. Najlepszym bramkarzem został wybrany zawodnik Steinpolu-Ilanki Rzepin – Kacper Zeman, zaś najlepszym zawodnikiem Daniel Popucewicz – Progres Gorzów Wlkp.

Bardzo dobrze radzą sobie nasi najmłodsi adepci piłki nożnej, którzy w rozgrywkach terenowej ligi orlików rywalizują z UKS-em Polonią Słubice o pozycję lidera w swojej grupie. W rozwinięciu informacji prezentujemy wyników turniejów orlików, w tym wyniki turnieju w Ośnie Lubuskim, który odbył się 8 października, na orliku Zespołu Szkół Publicznych w Ośnie Lubuskim.

Młodzicy Spójni próbowali przełamać się w Kostrzynie,  gdzie rozgrywali spotkanie z zespołem UKS-u Celulozy. Pierwsza połowa meczu to ambitna gra naszego zespołu, ale lepsza skuteczność gospodarzy, którzy trzykrotnie trafili do bramki Spójni. Druga połowa meczu ponownie słabsza w wykonaniu naszych zawodników, którzy aż dziesięciokrotnie dopuścili do utraty bramki i ostatecznie wysokie zwycięstwo UKS-u Celulozy Kostrzyn 13:0.