Aktualności

Tenis: Spójnia Ośno - Bocian Słońsk

W pierszym spotkaniu drugiej fazy rozgrywek o mistrzostwo III Ligi Tenisa Stołowego Spójnia Ośno uległa we własnej hali tenisistom Bociana Słońsk 3:10.

Czytaj więcej...

Sportowe zapowiedzi

Pomimo bardzo mroźnej pogody najbliższe dni będą obfitować w wydarzenia sportowe. W sobotę o godz. 11.00 na bocznej płycie boiska Spójnia rozegra pierwsze spotkanie sparnigowe, w którym rywalem naszego zespołu będzie Steinpol-Ilanka Rzepin.

Jak wcześniej informowaliśmy, w sobote i niedzielę zostaną rozegrane halowe turnieje piki nożnej: juniorów o puchar Dyrektora firmy Bloominess Polska oraz seniorów (rezerwy Spójni) o puchar Burmistrza MiG Ośno Lubuskie. Rozpoczęcie turniejów o godz. 10.00.

W sobotę też drugę fazę rozgrywek rozpoczną tenisiści stołowi Spójni, którzy podejmą na własnej hali rywala "zza miedzy" Bociana Słońsk. Gorąco zapraszamy na te wydarzenia sportowe.

Czytaj więcej...

Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza

W hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Ośnie Lubuskim odbył się dzisiaj V Halowy Turniej Piłki Nożnej Seniorów o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Ośno Lub., którego uczestnikami były zespoły IV Ligi oraz klasy okręgowej, jak również goście z Niemiec.

Wspaniała zabawa, gorący doping kibiców, znakomity poziom rozgrywek i co najbardziej ucieszyło sympatyków piłki nożnej w Ośnie Lubuskim, zwycięstwo Spójni w końcowej klasyfikacji turnieju. Radość kibiców Spójni tym większa, że był to turniej stojący chyba na najwyższym poziomie sportowym, jakie ostatnio rozegrano. Gratulacje i podziekowania dla wszystkich uczestników turnieju, którzy poważnie podeszli do tej imprezy i zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, pomio tego, że to dopiero początek przygotowań do rundy wiosennej. Emocje utrzymywały się do samego końca turnieju, gdyż dopiero ostatnie dwa mecze decydowały o ostatecznej klasyfikacji.

Drugą lokatę zajęła drużyna Polonii Słubice zaś na trzecim miejscu uplasowali się piłkarze Czarnych-Browar Witnica. Królem strzelców został gracz Piasta Karnin Oskar Raćko (9 goli), najlepszym bramkarzem został Sebastian Grenda (Spójnia Ośno Lub.) a najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano piłkarza Polonii Słubice Robsona Moreiro.

Czytaj więcej...

Halowe Turnieje Piłki Nożnej w Ośnie Lub.

Jak co roku w połowie stycznia piłkarze Spójni wznawiają treningi przygotowując się do rundy wiosennej. Okres przygotowawczy podopieczni Leszka Janowiaka rozpoczną we wtorek 10 stycznia na hali sportowej ZSP w Ośnie Lubuskim o godz.18.00. Początkowo treningi odbywać się będą głównie na hali oraz na nowo wybudowanym „Orliku”, a w przypadku poprawy warunków pogodowych więcej treningów będzie prowadzonych na stadionie. Na wstępie przygotowań do sezonu piłkarskiego zorganizowane zostaną w Ośnie Lubuskim Halowe Turnieje Piłki Nożnej seniorów i juniorów. Turnieje odbędą się w hali sportowej Zespołu Szkół Publicznych przy ul. Jeziornej 3 w Ośnie Lubuskim kolejno: w sobotę 28 stycznia i 04 lutego oraz niedzielę 05 lutego od godziny 10.00. W dalszej części wiadomości podajemy terminarz oraz planowanych uczestników turniejów.

Czytaj więcej...

Halowe Turnieje Piłki Nożnej

   Jak wcześniej informowaliśmy, młodzieżowe zespoły Spójni uczestniczyły w halowych turniejach piłki nożnej w Słubicach i Witnicy. Tydzień temu w halowych zmaganiach uczestniczyli juniorzy, zaś w dniu wczorajszym młodzicy i trampkarze.

   W Słubicach rozegrano turniej młodzików o Puchar Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji. Po zmaganiach grupowych, które odbywały się w dwóch halach finały odbyły się w hali przy Gimnazjum nr 1. W turnieju wzięło udział aż 14 zespołów podzielonych na dwie grupy po 7 zespołów. Podopieczni Krzysztofa Gurgula w rozgrywkach grupowych odnieśli 1 zwycięstwo, 2 remisy i 3 porażki zajmując piąte miejsce w grupie. W części finałowej nasi piłkarze w meczu o IX miejsce ulegli drużynie Czwórki Kostrzyn i ostatecznie zajęli 10 miejsce w Turnieju. Pierwsze miejsce w turnieju zajął zespół z Niemiec SpVgg Eisenhuttenstadt.

    W Witnicy odbył się IV Turniej halowej piłki nożnej Trampkarzy o Puchar Burmistrza Witnicy. W turnieju brało udział 7 zespołów okręgu gorzowskiego: MKP Gorzów, OSSP Gorzów, Polonia Słubice, Junior Różanki, Pogoń Skwierzyna, Czaarni-Browar Witnica (gospodarz zawodów) i Spójnia Ośno. Zwyciężyła drużyna Pogoni Skwierzyna a nasi trampkarze zajęli ostatnie miejsce.

Czytaj więcej...

tenis: Bocian Słońsk - Spójnia

W ostatnim meczu pierwszej rundy rozgrywek o mistrzostwo III Ligi Tenisa Stołowego Spójnia Ośno uległa w meczu wyjazdowym Bocianowi Słońsk 4:10. Ostatecznie nasz zespół uplasuje się na 4 miejscu w tabeli i ma pewne utrzymanie w lidze. W związku z tym w drugiej fazie rozgrywek będzie walczyć o miejsca od szóstego do pierwszego.

Czytaj więcej...

Halowy Turniej Piłki Nożnej Juniorów

W hali sportowej Gimnazjum nr 1 w Słubicach, odbył się w dniu dzisiejszym Turniej Piłki Nożnej Juniorów Starszych, w którym brali udział również nasi młodzi zawodnicy. Osiem zespołów - w tym dwie z Niemiec - podzielone były na dwie grupy i najlepsze zespoły z grup walczyły w półfinałach o finał turnieju, zaś pozostałe o kolejne miejsca w turnieju. Turniej był silnie obsadzony i stał na bardzo wysokim poziomie sportowym. Nasz zespół, pomimo dobrej gry, przegrał wszystkie spotkania grupowe i w meczu o 7 miejsce pokonał Zew Dąbroszyn, po rzutach karnych 2:1 (w meczu 1:1). Najlepszym zespołem turnieju zostali juniorzy Victorii Frankfurt, którzy pokonali w finale Czarnych-Browar Witnica 1:0.

Czytaj więcej...

Spójnia wznawia treningi

Jak wcześniej informowaliśmy Spójnia Ośno dzisiejszego dnia rozpoczęła przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2011/2012. W okresie stycznia zajęcia w tygodniu będą odbywać się głównie na hali sportowej oraz "Orliku", a w soboty na stadionie. W pierwszym treningu - oprócz nieobecnych z powodu pracy lub nauki kilku zawodników - uczestniczyli wszyscy pilkarze Spójni kończący rundę jesienną wraz z wychowankami naszego klubu. Nie widać śladów po urazach Patryka Sali i Mateusz Siudaka, natomiast Kuba Karbowiak w dalszym ciągu ma problem z powrotem do pełni zdrowia. O ewentualnych zmianach kadrowych będziemy informować w trakcie przygotowań do wiosennej rundy.

Czytaj więcej...

HALOWE GRANIE

Piłkarskie zespoły młodzieżowe Spójni Ośno wezmą udział w halowych turniejach piłki nożnej, organizowanych przez Polonię Słubice i UKS Słubice. W sali sportowej Gimnazjum nr 1 w Słubicach przy ul. Wojska Polskiego, 15 stycznia zagrają juniorzy starsi (rocznik 1993 i młodsi) zaś 21 stycznia młodzicy (rocznik 1999 i młodsi) Spójni Ośno.

Czytaj więcej...

Halowy Turniej Piłki Nożnej Frankfurt 2011

Halowy turniej piłki nożnej we Frankfurcie nad Odrą ponownie odbył się w związku z pomocą finansową, zorganizowaną przez gospodarza zawodów MSV Eintracht Frankfurt dla chorych dzieci. Tak jak w roku ubiegłym, w turnieju wzięło udział osiem zespołów, które były podzielone na dwie grupy, a Spójnia Ośno po wyjściu z grupy i porażce w meczu półfinałowym, pokonała w meczu o trzecie miejsce drużynę FFC Voktoria 91 po serii rzutów karnych 5:4 (w meczu remis 2:2). Zwyciężyła w turnieju ekipa Blau-Weis Briesen pokonując w finale drużynę Blau-Weis Markendorf.

Czytaj więcej...


Herb Ośna Lubuskiego

MKS Spójnia jest finansowany z budżetu Gminy Ośno Lubuskie.

Wspierają nas:


Iltrans

Bloominess

bs ośno

Nadleśnictwo Ośno Lub.

Nadleśnictwo Ośno Lub.

Dariusz Kozakiewicz

alu-met ośno

Zenon Maśluk

Apteka przy Ratuszu

Apteka przy Ratuszu

»

Kolejny mecz

SPÓJNIA - Liga Okręgowa

 

Miejsce: OŚNO LUB.

 

SOBOTA

 

15.11.2025r. godz. 14.00 

 

SPÓJNIA

4:0

PIONIER

 

 Gole dla Spójni 

Dawid Szczeciński 2

Marek Buszczak 

Kamil Hertel (k)

 

 MECZE 15 KOLEJKI

 ------------------------------------

 

-----------------------------------

 

 


 

 


 

 

»

Poprzedni mecz

09.11.2025

TOROMA

3:1


SPÓJNIA

 

 

 

 

 

»

Ostatnio edytowane strony