Aktualności

Puchar Polski: Łucznik Strzelce Kraj. - Spójnia Ośno Lub.

 


Spójnia rozpoczęła rozgrywki Pucharu Polski od drugiej serii spotkań, a rywalem naszego zespołu był Łucznik Strzelce Krajeńskie. Spójnia rozbiła zespół gorzowskiej klasy okręgowej 8:0 po dwóch trafieniach Jakuba Paszkowskiego i Dawida Szczecińskiego, a po jednym golu dorzucili Michał Dyc, Maciej Łodyga, Marek Buszczak i Heham Aivazian.

Czytaj więcej...

WAŻNY KOMUNIKAT!


INFORMUJEMY,

ŻE W CZWARTEK 03 WRZEŚNIA

ODBĘDĄ SIĘ BADANIA LEKARSKIE WSZYSTKICH ZAWODNIKÓW MKS SPÓJNIA OŚNO LUBUSKIE.

BADANIA ZOSTANĄ PRZEPROWADZONE NA STADIONIE SPORTOWYM W OŚNIE LUBUSKIM,

OD GODZINY 18.45

OBECNOŚĆ ZAWODNIKÓW OBOWIĄZKOWA

6 kolejka IV ligi: Arka Nowa Sól - Spójnia Ośno

 


Cenne zwycięstwo przywieźli piłkarze Spójni z Nowej Soli, gdzie zmierzyli się z miejscową Arką. Bardzo dobra gra naszego zespołu w pierwszej części meczu, gdzie Spójnia była blisko gola, lecz piłka obijała słupek i poprzeczkę bramki gospodarzy. Początek drugiej części gry nieco słabszy, a efektem prowadzenie Arki, po golu Patryka Zawojka. Jednak szybka odpowiedź naszego zespołu po golu Michała Dyca w 75 minucie meczu. Gospodarze ponownie mogli wyjść na prowadzenie, lecz na drodze stanął świetnie interweniujący Bartek Grala. W 81 minucie to Spójnia wyszła na prowadzenie, ponownie po trafieniu Michała Dyca, a chwilę później Łukasz Tabaka ustalił wynik meczu i Spójnia zasłużenie wygrała 3:1.

Czytaj więcej...

5 kolejka IV ligi: Spójnia Ośno - ZAP Syrena Zbąszynek

 


Bardzo dobra pierwsza połowa w wykonaniu Spójni, zakończona trzema trafieniami i zasłużonym prowadzeniem w meczu, w którym rywalem naszego zespołu był ZAP Syrena Zbąszynek. Pierwszy gol po kwadransie gry, gdy rozegranie akcji zakończyło się dośrodkowaniem Mateusza Torbiczuka w pole karne, gdzie uderzeniem piłki głową Dawid Szczeciński posłał piłkę do bramki. W 28 minucie meczu zgranie piłki od Łukasza Tabaki do Pawła Gurgula, który przelobował bramkarza gości. Chwilę później kolejny cios Spójni, gdy strzałem z dystansu popisał się Mateusz Torbiczuk.

Czytaj więcej...

4 klejka IV ligi: Carina Gubin - Spójnia Ośno


 Porażką 1:3 zakończył się wyjazdowy mecz Spójni, która udała się do Gubina, na kolejne spotkanie ligowe.  Pierwsza połowa meczu remisowa, gdzie w 25 minucie meczu gospodarze objęli prowadzenie, gdy świetnym strzałem z dystansu popisał Mateusz Hałambiec. Spójnia szybko odpowiedziała golem Marka Buszczak, który – po dograniu piłki od Pawła Janika – zdecydował się na strzał z 25 metrów, posyłając piłkę w górny róg bramki gospodarzy.

Czytaj więcej...

3 kolejka IV ligi: Spójnia Ośno - Stilon Gorzów Wlkp.


Po remisie i porażce przyszedł czas na wygraną dla Spójni i to z głównym pretendentem do awansu. Spójnia w sobotę podejmowała na własnym stadionie Stilon Gorzów Wlkp., a mecz zakończył się wynik 3:2(1:0) dla naszego zespołu.

Prowadzenie dla Ośna dała bramka autorstwa Kamila Hertela w 33 minucie meczu, a do przerwy wynik nie uległ zmianie. W 60 minucie spotkania Sebastian Fabiański podwyższył prowadzenie naszego zespołu.

Czytaj więcej...

2 kolejka Lubuskiej IV Ligi: Dąb Sława Przybyszów - Spójnia Ośno Lubuskie


 Spójnia nie wykorzystała szansy na korzystny wynik, w drugim spotkaniu lubuskiej czwartej ligi, gdzie na terenie wymagającego rywala w Sławie uległa 1:2. Pierwsza połowa meczu wyrównana i takim wynikiem się również zakończyła. Nasz zespół objął prowadzenie w 22 minucie spotkanie, gdzie koronkowo rozegraną sytuację w okolicach pola karnego gospodarzy, zakończył precyzyjnym strzałem Mateusz Szczurek.

Niestety po kilku minutach Dąb odpowiedział golem wyrównującym, autorstwa Damiana Koppenhagena. Pomocnik gospodarzy zdołał przedrzeć się przez linię naszej obrony z lewej strony pola karnego i pomimo interwencji naszego bramkarza, piłka znalazła drogę do bramki.

Czytaj więcej...

1 kolejka IV ligi: Spójnia Ośno - Korona Kożuchów


 Kibice w Ośnie Lubuskim doczekali się w końcu inauguracji rozgrywek, choć już nowego sezonu. Ogromna szkoda, że nie doczekali jej – reaktywujący nasz klub wraz ze swoim bratem, wieloletni działacz i spiker zawodów Dariusz Woźniak, oraz zawodnik i działacz sportowy Jan Stopiński. Stąd przed rozpoczęciem meczu symboliczna minuta ciszy, upamiętniająca ważne dla Spójni osoby.

Z inauguracji nowego sezonu średnio zadowolona jest Spójnia tym bardziej, że w następnych spotkaniach bardzo trudne sprawdziany z Dębem Sława-Przybyszów i Stilonem Gorzów. Pozytywnie należy ocenić grę w defensywie, gdzie nasz zespół nie pozwolił poważniej zagrozić bramce – pewnie interweniującego – Bartka Grali. Gorzej z wykończeniem akcji, gdzie przynajmniej trzykrotnie Spójnia powinna cieszyć się, ze zdobycia gola. Jeszcze przed przerwą o piłkę powalczył Piotr Michałek i dośrodkował w pole karne, jednak uderzenie piłki głową Pawła Gurgula wprost w dobrze ustawionego bramkarza gości.

Czytaj więcej...

WAŻNY KOMUNIKAT!


 

 

Ośniański i gminny sport poniósł kolejną bolesną stratę.

 

Odszedł od nas Jan Stopiński

 

- wieloletni zawodnik Spójni Ośno, trener,

działacz sympatyk naszego klubu.

Spoczywaj w pokoju, dziękujemy za wszystko Jasiu.

Umowa sponsoringowa Spójnia a Select i Masita

Czytaj więcej...


Herb Ośna Lubuskiego

MKS Spójnia jest finansowany z budżetu Gminy Ośno Lubuskie.

Wspierają nas:


Iltrans

Bloominess

bs ośno

Nadleśnictwo Ośno Lub.

Nadleśnictwo Ośno Lub.

Dariusz Kozakiewicz

alu-met ośno

Zenon Maśluk

Apteka przy Ratuszu

Apteka przy Ratuszu

»

Kolejny mecz

SPÓJNIA - IV LIGA LUBUSKA 

 

Miejsce: OŚNO LUB.
 
SOBOTA

 
24.10.2020 godz. 15.00
 
 

SPÓJNIA

..:..

POGOŃ

 

 

 

 Pozostałe mecze 14 kolejki

 -------------------------

Tęcza - Stilon

Carina - Dąb

Syrena - Korona

Arka - Lechia II

Odra - Meprozet

Czarni Witnica-Czarni Żagań

Piast - Stal

Polonia - Pogoń Świebodzin

Pauza - Ilanka Rzepin

 

 

 


 

 

»

Poprzedni mecz

17.10.2020

Pogoń

0:1

Spójnia

 

 

tabela IV Ligi Lubuskiej
1. CARINA GUBIN           29
2. DĄB SŁAWA-PRZYBYSZÓW   29
3. ILANKA RZEPIN          26
4. CZARNI-BROWAR WITNICA  22
5. STILON GORZÓW WLKP.    21
6. ODRA NIETKÓW           21
7. SPÓJNIA OŚNO LUB.      20
8. ARKA NOWA SÓL          19
9. POLONIA SŁUBICE        18

10.MEPROZET STARE KUROWO  18
11.CZARNI ŻAGAŃ           15
12.SYRENA ZBĄSZYNEK       15
13.LECHIA II ZIELONA GÓRA 14
14.PIAST IŁOWA            14
15.KORONA KOŻUCHÓW        12
16.POGOŃ ŚWIEBODZIN       8
17.TĘCZA KROSNO ODRZ.     8
18.POGOŃ SKWIERZYNA       5
19.STAL SULĘCIN           4

 

»

Ostatnio edytowane strony