Aktualności

Wyniki zespołów młodzieżowych Spójni Ośno


W bieżącej kolejce spotkań tylko juniorzy młodsi Spójni rozgrywali swoje spotkanie (mecz orlików został przełożony zaś młodzicy mieli pauzę). Junirzy udali się do Gorzowa Wlkp., gdzie spotkali się z juniorami Warty Gorzów II, a mecz zakończył się wygraną gospodarzy 6:2(4:1). Pierwsza połowa przebiegała pod wyraźnym dyktandem Warty, choć dość długo utrzymywał wynik remisowy 1:1, gdzie gola dla Spójni strzelił Jakub Paszkowski po podaniu Dominika Fudalina. Po przerwie znacznie lepsza postawa naszego zespołu i kilka dobrych akcji, z których jedna zakończyła się golem Marcela Molsy, po zagraniu Aleksandra Szmaragowskiego.

12 kolejka IV ligi: Spójnia Ośno - Polonia Słubice


W meczu 12 kolejki rozgrywek o mistrzostwo IV ligi Spójnia Ośno Lubuskie pokonała na własnym stadionie Polonię Słubice 2:0. Strzelcami bramek dla naszego zespołu byli Paweł Gurgul, który zachował zimną krew w zamieszaniu w polu karnym gości oraz Mateusz Kraiński, który popisał się kapitalnym strzałem lewą nogą, w 75 minucie meczu. W następnym spotkaniu Spójnia udaje się do Gubina na mecz z kolejnym beniaminkiem IV ligi – Cariną Gubin, która obecnie zajmuje czwartą pozycję w tabeli rozgrywek. 

Czytaj więcej...

Wyniki zespołów młodzieżowych Spojni Ośno


Kolejne wysokie zwycięstwo odnieśli nasi najmłodsi adepci piłki nożnej, którzy w piątek robili na własnym boisku drużynę PAP „Bosko” Sulęcin 16:1. Ponownie znakomitą skutecznością wykazali się Kamil Bąk –zdobywca siedmiu goli – oraz Jacek Biernacki strzelec sześciu goli. Pozostałe trafienia były dziełem Krystiana Waszkiewicza (dwa gole) i Oskara Taraska jeden gol.

Zespół młodzików podejmował na własnym stadionie Wartę Słońsk i po ciekawym meczy pokonał rywali 5:2. Po pierwszej połowie meczu Spójnia prowadziła 2:1, a gole dla naszego zespołu strzelili Oskar Zabierowski i Marek Trzeciak. Po przerwie jedno trafienie dorzucił Daniel Czapla a kolejne dwa gole były dziełem Marka Trzeciaka.

W bieżącej kolejce spotkań juniorzy młodsi Spójni podejmowali lidera rozgrywek UKS „Celulozę” Kostrzyn a mecz był jednostronnym widowiskiem. Goście do przerwy prowadzili trzema bramkami, a w drugiej połowie meczu dorzucili jeszcze pięć trafień i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 8:0 dla UKS-u Celulozy Kostrzyn.

 

11 kolejka IV ligi: Spójnia Ośno - Tęcza Krosno Odrzańskie


Pierwszą porażką na własnym stadionie zakończyło się spotkanie bieżącej kolejki IV ligi lubuskiej, w którym Spójnia podejmowała Tęczę Krosno Odrzańskie. Kibice obejrzeli ciekawy mecz, obfitujący w sporo sytuacji bramkowych z obu stron. Niestety tylko goście wykazali się skutecznością i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla Tęczy. Jako pierwsi szansę na gola mieli piłkarze z Krosna, gdy nieporozumienie naszego bramkarza i obrony mógł wykorzystać napastnik gości, ale próba lobowania Wojciecha Abraszka, zakończyła się niepowodzeniem. Chwilę później okazja dla Spójni, gdy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, silnie głową uderzał Henryk Kurdykowski, ale piłka minęła bramkę. W 37 minucie meczu akcja gości zakończona golem dającym prowadzenie, którego autorem był Marcin Piec i do przerwy 1:0 dla Tęczy, choć Spójnia miała szansę wyrównać, ale w dogodnej sytuacji Maciej Łodyga posłał piłkę obok bramki.

 

Czytaj więcej...

10 kolejka IV ligi: Sprotavia Szprotawa - Spójnia Ośno


Z kompletem punktów wróciła Spójnia z wyjazdowego spotkania do Szprotawy. Mecz zakończył się wynikiem 1:0, który został ustalony już w pierwszej połowie meczu.

Pierwsza połowa meczu z optyczną przewagą Spójni, gdzie gospodarze wyraźnie nastawili się na obronę dostępu do własnej bramki i próby wyprowadzania kontr. Na prowadzenie nasz zespół wyszedł w 25 minucie meczu, gdy składna akcja zespołu zakończyła się podaniem Pawła Gurgula do Dawida Szczecińskiego. Piłka po strzale naszego napastnika otarła się od interweniującego bramkarza i wpadła do bramki. Jeszcze przed przerwą Dawid Szczeciński znalazł się w dogodnej sytuacji, ale zdecydował się na uderzenie piłki głową, z którym bramkarz Sprotavii bez problemu sobie poradził.

 

Czytaj więcej...

Wyniki zespołów młodzieżowych Spojni Ośno


W bieżącej serii spotkań drużyna młodzików już w środę udała się do Boczowa, gdzie zmierzyła się z młodzikami miejscowej Juweni, a mecz zakończył się wygraną naszego zespołu 2:1. Do przerwy prowadzili gospodarze, jednak w drugiej części meczu determinacja i lepsza gra umożliwiła Spójni strzelenie dwóch goli, których autorami byli Emil Kuzajewski i Oliwier Kołodziej.

W bieżącym tygodniu drużyna orlików rozegrała dwa spotkania, gdzie najpierw środę rozgromiła na własnym boisku Orła Międzyrzecz 18:2, po siedmiu golach Kamila Bąka, pięciu Jacka Biernackiego oraz trzech Michała Kwiręga i Malwiny Sawickiej. Następnie w piątek udała się do Kowalowa, gdzie równie wysoko pokonała miejscową Zorzę 17:1. Gole dla Spójni strzelali: Jacek Biernacki-6, Oskar Tarasek-4, Kamil Bąk-2, Michał Kwiręg-2, Kyryło Baibakow i Krystian Waszkiewicz po jednym golu, a jedno trafienie było zaliczone zawodnikowi gospodarzy jako gol samobójczy.

Pierwsze zwycięstwo odnieśli nasi juniorzy młodsi, którzy w niedzielę udali się do Rolewic, na  spotkanie z miejscową Zorzą. Mecz zakończył się wynikiem 5:3, gdzie dla naszego zespołu trzy gole były dziełem Jakuba Paszkowskiego, po podaniach Jakuba Senyszyna, Tobiasza Fudalina i Dominika Płucienniczaka, a po jednym trafieniu dodali Tobiasz Fudalin po wrzucie z autu Jakuba Paszkowskiego i Dominik Fudalin, po podaniu Jakuba Paszkowskiego.

 

9 kolejka IV ligi: Spójnia Ośno - Steinpol-Ilanka Rzepin


Jak zwykle derbowe spotkanie Spójni ze Steinpolem-Ilanką wywołało spore zainteresowanie, a przybyli na spotkanie kibice nie zawiedli swoich oczekiwań. Mecz od pierwszych minut przebiegał w szybkim tempie, a pierwsza bramka padła w trzynastej minucie meczu, gdy po zamieszaniu w polu karnym Spójni uderzenie piłki Mateusza Pietruszyńskiego, która odbiła się od pleców naszego obrońcy i skierowała do naszej bramki. Dość przypadkowy gol, który wymusił na naszym zespole podjęcie większego ryzyka. W trzydziestej minucie meczu padło wyrównanie, gdy podanie Pawła Janika w „piątkę” gości spowodowało niepewną interwencję bramkarza, a piłkę do bramki skierował Henryk Kurdykowski. Jeszcze przed przerwą znakomita okazja Spójni na objęcie prowadzenia, gdy po dośrodkowaniu w pole karne Ilanki, Mateusz Krasiński uderzył silnie piłkę głową, ale ta odbiła się od poprzeczki.

 

Czytaj więcej...

Wyniki zespołów młodzieżowych Spojni Ośno

W bieżącej serii spotkań tylko dwa nasze zespoły młodzieżowe rozgrywały swoje mecze, drużyna młodzików pauzowała, po wycofaniu się z rozgrywek Lubniewiczanki Lubniewice. W środę orliki Spójni podejmowały PAP „Bosko” Sulęcin, a mecz zakończył się minimalną wygraną gości 11:10. Gole dla Spójni strzelili: Kamil Bąk trzy, po dwie Oskar Tarasek i Daniel Łubowski, a po jednym trafieniu zaliczyli Jacek Biernacki, Michał Kwiręg i Krystian Waszkiewicz.

Pechowa przegrana po dość dziwnych decyzjach sędziego w końcówce meczu. W niedzielę nasze orliki udały się do Kostrzyna, gdzie pokonały drużynę Lech Poznań Football Akademy Dariusz Dudka 16:7. Gole dla Spójni strzelali: Jacek Biernacki cztery, trzy Michał Kwiręg, po dwa trafienia Maliwna Sawicka, Kamil Bąk i Krystian Waszkiewicz, a po jednym Kyryło Baibakow i Daniel Łubowski.

W sobotnie przedpołudnie juniorzy Spójni podejmowali Pogoń Skwierzynę. Mecz zaczął się od kilku dobrych sytuacji naszego zespołu i dość niespodziewanego prowadzenia, po golu Jakuba Senyszyna, którego dokładnym podaniem obsłużył Dominik Fudalin. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Pogoni 8:2, a drugiego gola dla Spójni strzelił Jakub Paszkowski, który wykorzystał błąd gości po wznowieniu gry od bramki.

 

IV runda Pucharu Polski: Orzeł Międzyrzecz - Spójnia Ośno Lub.


Orzeł Międzyrzecz - Spójnia Ośno Lub.

 

1 : 4 (0 : 4)

 

gole dla Spójni:

Mateusz Krasiński - podanie Heham Aivazian,

Paweł Janik - rzut olny - faulowany Mateusz Krasiński,

Dawid Szczeciński - dośrodkowanie Paweł Janik,

Dawid Szczeciński - podanie Paweł Janik.

Czytaj więcej...

8 kolejka IV ligi: Lubuszanin Drezdenko - Spójnia Ośno


 Kolejny remis odnotowali na swoim koncie piłkarze Spójni, tym razem w meczu wyjazdowym, gdzie w Drezdenku zmierzyli się z miejscowym Lubuszaninem, a spotkanie zakończyło się wynikiem 3:3(1:1). Spójnia lepiej rozpoczęła spotkanie, płynniej przeprowadzając swoje akcje, ale to gospodarze objęli prowadzenie w 20 minucie meczu, gdy w zamieszaniu w polu karnym naszego zespołu, Michał Świercz wpakował piłkę do bramki. Od tego momentu nasz zespół nieco przycisnął i był bliski wyrównania, gdy po dośrodkowaniu Przemka Reczulskiego, groźnie strzelał Michał Dyc, ale bramkarz sparował piłkę na rzut rożny. W 38 minucie faulowany przed polem karnym gospodarzy był Henryk Kurdykowski, a na uderzenie zdecydował się Mateusz Krasiński. Strzał nie wyglądał na zbyt groźny, ale tuż przed interweniującym bramkarzem piłka nienaturalnie się odbiła i poszybowała nad zdezorientowanym bramkarzem do siatki. Jeszcze przed przerwą nasz zespół mógł objąć prowadzenie, gdy kapitalnym strzałem popisał się Heham Aivazian, ale piłka odbiła się od poprzeczki.

Czytaj więcej...


Herb Ośna Lubuskiego

MKS Spójnia jest finansowany z budżetu Gminy Ośno Lubuskie.

Wspierają nas:


Iltrans

Bloominess

bs ośno

Nadleśnictwo Ośno Lub.

Nadleśnictwo Ośno Lub.

Dariusz Kozakiewicz

alu-met ośno

Zenon Maśluk

Apteka przy Ratuszu

Apteka przy Ratuszu

»

Kolejny mecz

SPÓJNIA - IV LIGA LUBUSKA 

 

 
Miejsce: ŚWIEBODZIN
 
SOBOTA
 
16.03.2019 godz. --.--

 

POGOŃ

..:..

SPÓJNIA 

pozostałe mecze 16 kolejki:

--------------------------------

 

Tęcza - TS Przylep

Odra - Syrena

Czarni - Lubuszanin

Dąb - ILanka

Korona - Sprotavia

Arka - Polonia

Falubaz - Carina

 

 

 

 


 

 

»

Poprzedni mecz

10.11.2018

Arka

6:1

Spójnia

 

 

tabela IV Ligi Lubuskiej:
1. FALUBAZ ZIELONA GÓRA    41
2. TĘCZA KROSNO ODRZAŃSKIE 34
3. TS PRZYLEP              30
4. CARINA GUBIN            27
5. DĄB PRZYBYSZÓW          25
6. POGOŃ ŚWIEBODZIN        23
7. SYRENA ZBĄSZYNEK        21
8. STEINPOL-ILANKA RZEPIN  20
9. SPÓJNIA OŚNO LUBUSKIE   20
10.ARKA NOWA SÓL           16
11.LUBUSZANIN DREZDENKO    15
12.KORONA KOŻUCHÓW         13
13.POLONIA SŁUBICE         13
14.CZARNI-BROWAR WITNICA   13
15.SPROTAVIA SZPROTAWA     11
16.ODRA BYTOM ODRZAŃSKI     9         


 

»

Ostatnio edytowane strony