Aktualności

24 kolejka IV ligi: Steinpol-Ilanka Rzepin - Spójnia Ośno

Tylko przez pierwsze pół godziny Spójnia była równorzędnym rywalem dla podejmujący nasz zespół Steinpol-Ilanka Rzepin. Bardzo dobra, szybka gra z obu stron, płynnie prowadzone akcje, choć sytuacji bramkowych niewiele. W 30 minucie meczu kontra gospodarzy lewą stroną boiska, zakończone dośrodkowaniem  w pole karne na głowę Lucasa de Limy Soaresa, który uderzeniem głową posłał piłkę do bramki. Kilka minut później drugi cios, gdy po prostej stracie piłki w środkowej strefie boiska, prostopadłe podanie do Mikołaja Kaweckiego, który posłał piłkę obok interweniującego naszego bramkarza. Do przerwy dalej wyrównane widowisko, jednak nasz zespół nie potrafił poważniej zagrozić bramce Ilanki, zbyt rzadko decydując się na strzały.

Czytaj więcej...

23 kolejka IV ligi: Spójnia Ośno - Lubuszanin Drezdenko


Postawa Spójni w pierwszej połowie meczu, w którym nasz zespół podejmował Lubuszanina Drezdenko, niczym nie przypominała gry w ostatnich meczach. Mnóstwo indywidualnych błędów, niecelne podania, mało sportowej „złości” spowodowały, że po pierwszej części meczu nasz zespół schodził do szatni z bagażem trzech straconych goli. Już w ósmej minucie Marek Leśniak wykorzystał zamieszanie w polu karnym Spójni, pakując piłkę do bramki strzałem z pięciu metrów. Chwilę później akcja Lubuszanina, gdzie pomocnik przyjezdnych jest faulowany w polu karnym i sędzia nie miał wątpliwości, aby wskazać na „jedenastkę”, której jednak goście nie wykorzystali. Kolejne minuty nieco lepsze w wykonaniu Spójni i kiedy można było spodziewać się gola wyrównującego, kontra gości, po której Michał Świercz huknął z siódmego metra, po dośrodkowaniu z lewej strony pola karnego. Spójnia miała świetną okazję na gola kontaktowego, przed którą stanął Michał Dyc, ale przegrał pojedynek z bramkarzem Lubuszanina. Dwukrotnie zakotłowało się w polu karnym gości, ale nasz zespół nie potrafił tych sytuacji wykorzystać. Również przy dośrodkowaniu Marka Buszczaka, Paweł Gurgul skierował piłkę uderzeniem głową, ale tuż obok bramki. Dwie minuty przed przerwą rzut wolny tuż przed „szesnastką” Spójni, który na gola zamienił Mamoru Tsuchiya.

 

Czytaj więcej...

Brydż sportowy. Mistrzostwa województwa lubuskiego.


W niedziele, 14 kwietnia 2019 w Zielonej Górze rozegrane zostały otwarte mistrzostwa województwa lubuskiego par mikstowych w brydżu sportowym. Nasz klub reprezentowały dwie pary ośniańsko - wrocławskie oraz para ośniańska: Marysia i Wiesiu Skowronowie, którzy wskoczyli na trzeci stopień podium razem z parą zielonogórską. Gratulacje! Janusz i Michał ze swoimi partnerkami uplasowali się odpowiednio na 4 i 9 miejscu przyczyniając się do zwycięstwa Spójni w klasyfikacji punktowej klubów! Brawo!

Czytaj więcej...

WSPARCIE DLA KLUBU!


 

 "Miejski Klub Sportowy "SPÓJNIA" Ośno Lub."

nr KRS 0000062465
JEST JEDNOSTKĄ UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ

WPISZ W SWOIM ZEZNANIU PODATKOWYM

NAZWĘ KLUBU I NR KRS
a 1% TWOJEGO PODATKU POMOŻE NASZEMU KLUBOWI.

22 kolejka IV ligi: ZAP Syrena Zbąszynek - Spójnia Ośno

Bardzo dobre spotkanie mogli obejrzeć kibice w Zbąszynku, gdzie Spójnia udała się na mecz z miejscową Syreną. Widowisko ciekawe i stojące na wysokim poziomie, ale wynik dla Spójni bardzo niekorzystny, z uwagi na słabą skuteczność. Do przerwy nasz zespół przegrywał 0:1, po golu Pawła Dulata. Po przerwie na drugą bramkę gospodarzy, autorstwa Marcina Iwana, Spójnia szybko odpowiedziała golem Michała Masztalerza. Niestety ponownie na listę strzelców wpisał się Paweł Dulat, który ustalił wynik spotkania na 3:1 dla ZAP Syrena Zbąszynek. Wielka szkoda, gdyż nasz zespół miał sporo okazji na polepszenie wyniku, a szansę na gola mieli m.in. Heham Aivazian, Michał Masztalerz i Marek Buszczak. Ostatecznie przykra porażka, a Spójnia będzie miała okazję na polepszenie swojego bilansu punktowego już w środę 1 maja o godzinie 16.00, gdy podejmować będzie w Ośnie Lubuskim Lubuszanina Drezdenko.

Czytaj więcej...

Wyniki zespołów młodzieżowych Spojni Ośno


Rundę wiosenną wznawiają zespoły młodzieżowe Spójni, rozegrały swoje pierwsze spotkania. Orliki udali się najpierw do Torzymia, gdzie zmierzyli się miejscowym UKS-em, a mecz zakończył się wynikiem 10:7 dlaSpójni, gdzie gole dla naszego zespołu strzelali: Kamil Bąk-5, Jacek Biernacki-4, Oskar Tarasek-1.

Następnie nasi najmłodsi adepci wybrali się do Górzycy, gdzie rozgromili miejscową Odrę 20:0. Gole dla Spójni strzelali: Kyryło Baibakow-3, Michał Kwiręg-1, Kamil Bąk-3, Jacek Biernacki-5, Oskar Tarasek-5, Malwina Sawicka-1, Krystian Waszkiewicz-1.

Słabe występy zanotowali juniorzy, którzy najpierw ulegli na własnym stadionie Pogoni Skwierzyna 1:13 (jedynego gola dla Spójni strzelił Justyn Błaszczyk), a następnie w Krzeszycach Pogoni 0:7. Drużyna młodzików swoje pierwsze spotkanie rozegrała w czwartek 18 kwietnia, na stadionie w Ośnie Lubuskim, gdzie podejmowała Juwenię Boczów. Po ciekawym, prowadzonym w szybkim tempie meczu, spotkanie zakończyło się wynikiem remisowym 1:1, gdzie gola dla Spójni strzelił Oskar Zabierowski. Minionej soboty młodzicy naszego klubu podejmowali zespół Stali Sulęcin, pokonując rywali 3:0. Dwa gole dla Spójni strzelił Oliwier Kołodziej, a jednego gola dorzucił Oskar Zabierowski.

 

Świąteczne Życzenia


 
Niech czas wielkanocny utrzyma nasze marzenia w mocy i wszystkie życzenia okazały się do spełnienia, i aby nie zabrakło nam wzajemnej życzliwości, abyśmy przez życie kroczyli w ludzkiej godności, i niech symbol boskiego odrodzenia był i będzie dla nas celem do spełnienia. Wesołych świąt! Życzenia wielkanocne składają

Zarząd, Kierownik, Trenerzy oraz Zawodnicy

 

MKS SPÓJNIA Ośno Lubuskie

21 kolejka IV ligi: Spójnia Ośno - TS Masterchem Przylep


Po serii spotkań wyjazdowych Spójnia w końcu zainaugurowała rozgrywki IV lubuskiej w rundzie wiosennej, a rywalem naszego zespołu był TS Masterchem Przylep. Od pierwszych minut Spójnia narzuciła swoje warunki gry, oddając kilka groźnych strzałów na bramkę Przylepu i tworząc okazje na zdobycie gola. Dwukrotnie bliski strzelenia gola dającego prowadzenie Spójni był Kamil Hertel, a po strzale Michała Dyca i kiksie obrońcy gości, bramkarz Przylepu uratował swój zespół przed utratą gola. W odpowiedzi świetna okazja TS Masterchem, gdy napastnik gości wbiegł w pole karne i będąc w sytuacji sam na sam, przegrał pojedynek z naszym bramkarzem. Dwie minuty przed przerwą dośrodkowanie z prawej strony w pole karne gości, gdzie Paweł Gurgul uprzedził interwencję bramkarza i posłał piłkę do bramki.

 

Czytaj więcej...

20 kolejka IV ligi: Odra Bytom Odrzański - Spójnia Ośno Lub.


Remisem 1:1 zakończyła się seria wyjazdowych spotkań Spójni, która tym razem mierzyła się w Bytomiu Odrzańskim z miejscową Odrą i trzeba podkreślić, że był to remis szczęśliwy, gdyż Spójnia na więcej w tym meczu nie zasłużyła.

Już początek spotkania nerwowo się rozpoczął, gdy prosty błąd w wyprowadzeniu akcji zakończył się znakomitą okazją dla Odry, gdzie nasz bramkarz uchronił zespół od utraty bramki. Kilkanaście minut później rewanż defensywy gospodarzy, gdzie Oleh Tsivka wyłuskał piłkę podając ją do Mateusza Krasińskiego, który fatalnie przestrzelił. Do przerwy bez bramek, ale przy optycznej przewadze gospodarzy, którzy grali z większą agresją i wolą walki. Nasz zespół popełniał zbyt wiele błędów i grał mało dokładnie, aby poważniej zagrozić bramce Odry.

 

Czytaj więcej...

19 kolejka IV ligi: Czarni-Browar Witnica - Spójnia Ośno

Dobry mecz i zasłużona wygrana Spójni w kolejnym meczu wyjazdowym. Tym razem nasz zespół udał się do Witnicy, gdzie zmierzyła się z lokalnym rywalem Czarnymi-Browar.

Początek meczu dość nerwowy i sporo niedokładności w rozgrywaniu akcji, ale z każdą minutą coraz płynniejsza gra naszego zespołu. W pierwszej połowie niewiele okazji na zdobycie gola, a warto wspomnieć o kontrze Spójni, po której faulowany tuż przed polem karnym gospodarzy był Michał Dyc, lecz sędziowie nie zdecydowali się podyktowanie rzutu wolnego. Kilka minut później o piłkę w polu karnym powalczył Mateusz Krasiński, który w obrębie „szesnastki” bezpardonowo zaatakowany przez obrońcę Czarnych, ale i tym razem arbiter nie dopatrzył się faulu. W 35 minucie, już bez wątpliwości, rzut wolny za faul na Michale Masztalerzu około 30 metrów od bramki gospodarzy. Na bezpośrednie uderzenie zdecydował się Paweł Janik, posłując piłkę w samo „okienko” bramki.

 

Czytaj więcej...


Herb Ośna Lubuskiego

MKS Spójnia jest finansowany z budżetu Gminy Ośno Lubuskie.

Wspierają nas:


Iltrans

Bloominess

bs ośno

Nadleśnictwo Ośno Lub.

Nadleśnictwo Ośno Lub.

Dariusz Kozakiewicz

alu-met ośno

Zenon Maśluk

Apteka przy Ratuszu

Apteka przy Ratuszu

»

Kolejny mecz

SPÓJNIA - IV LIGA LUBUSKA 

 

 
 
Miejsce: OŚNO LUBUSKIE
 
SOBOTA
 
15.06.2019 godz. 17.00

 

SPÓJNIA

2:1

ARKA

 

Gole dla Spójni:

Oleh Bondaruk (k),

Michał Masztalerz

 


  Pozostałe mecze 30 kolejki:

--------------------------------

 

Tęcza - Carina 0:1

Polonia - Falubaz 0:0

Sprotavia - Pogoń 2:6

Ilanka - Korona 3:2

Lubuszanin - Dąb 2:2

Syrena - Czarni 4:0

TS Przylep - Odra 5:3

 

 

 

 

 


 

 

»

Poprzedni mecz

08.06.2019

Falubaz

6:1

Spójnia

 

 

tabela IV Ligi Lubuskiej:
1. FALUBAZ ZIELONA GÓRA    76
2. DĄB SŁAWA PRZYBYSZÓW.   63
3. CARINA GUBIN            58
4. TĘCZA KROSNO ODRZAŃSKIE 56
5. TS PRZYLEP              45
6. POLONIA SŁUBICE         43
7. STEINPOL-ILANKA RZEPIN  43
8. POGOŃ ŚWIEBODZIN        39
9. KORONA KOŻUCHÓW         37
10.SYRENA ZBĄSZYNEK        36
11.SPÓJNIA OŚNO LUBUSKIE   35
12.CZARNI-BROWAR WITNICA   35
13.ARKA NOWA SÓL           33
14.LUBUSZANIN DREZDENKO.   26
15.ODRA BYTOM ODRZAŃSKI.   24
16.SPROTAVIA SZPROTAWA.    22 


 

»

Ostatnio edytowane strony