Aktualności

8 kolejka klasa "A": Spójnia II Ośno - AS Pieski


W bieżącej kolejce rozgrywek „serie A” rezerwy Spójni podejmowały na własnym boisku AS-a Pieski. Mecz zakończył się wygraną Spójni II 3:1, a do przerwy nasz zespół prowadził tylko jedną bramką. Dogranie piłki z lewej strony pola karnego Mateusza Krasińskiego, na bramkę zamienił Paweł Szymkiewicz. Nasz zespół uparł się, aby w pierwszej części gry nie strzelać więcej goli, nie wykorzystując nawet rzutu karnego.

 

Czytaj więcej...

OLM: Steinpol-Ilanka Rzepin - Spójnia Ośno


Wyjazdowe spotkanie młodzików w Rzepinie, w którym rywalem Spójni była miejscowa Steinpol-Ilanka, zakończyło się przegraną naszego zespołu 2:6. Już do przerwy gospodarze prowadzili pięcioma bramkami, na które Spójnia nie odpowiedziała ani jednym trafieniem. Druga połowa meczu już znacznie lepsza w wykonaniu naszego zespołu, którą Spójnia wygrała 2:1, a strzelcami bramek dla Ośna byli Dominik i Tobiasz Fudalin.

 

LLJS: Steinpol-Ilanka Rzepin - Spójnia Ośno


Bez punktów z Rzepina wrócili juniorzy Spójni, którzy w niedzielę rozgrywali spotkanie z miejscową Steinpol-Ilanką. Do przerwy dobry, wyrównany mecz, a na przerwę zespoły schodziły przy jednobramkowym prowadzeniu gospodarzy. Spójnia najbliżej zdobycia gola była, gdy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Maćka Pietrasa, Rafał Wroński skierował piłkę głową nad bramkarzem, jednak po odbiciu od poprzeczki, obrońcy Ilanki wybili piłkę w pole gry. Początek drugiej połowy słaby w wykonaniu naszego zespołu, który dwukrotnie pozwolił gospodarzom pokonać naszego bramkarza. W końcówce meczu Spójnia przycisnęła, stwarzając zagrożenie pod bramką Ilanki, ale brakowało zdecydowania w wykończeniu akcji. Jeszcze przed ostatnim gwizdkiem sędziego gospodarze - lepszą grę w tym spotkaniu - przypieczętowali zdobyciem czwartego gola, i ostatecznie zasłużona wygrana Rzepina 4:0.

Czytaj więcej...

11 kolejka IV ligi: Spójnia Ośno - Formacja Port 2000 Mostki


Po pierwszej połowie meczu XI kolejki rozgrywek o mistrzostwo IV ligi lubuskiej, Spójnia Ośno przegrywa na własnym stadionie 0:1, a gola dla Formacji strzelił Mikołaj Juchacz. Były trzecioligowiec kontrolował wydarzenia na boisku, nie pozwalając zagrozić poważniej własnej bramce. Goście mieli dwie okazje na strzelenie gola, ale prowadzenie objęli po stałym fragmencie gry, gdy Mikołaj Juchacz wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego, uderzeniem piłki głową pokonując naszego bramkarza.

Remisem zakończyło się dzisiejsze spotkanie, a autorem wyrównującego gola w 60 minucie meczu był Mateusz Dura, który ofiarnym szczupakiem wpakował piłkę do bramki, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Marka Buszczaka i zgraniu piłki przez Marcina Szeligę. Druga połowa meczu lepsza w wykonaniu Spójni, która włożyła więcej zaangażowania w grę, tym samym stwarzała większe zagrożenie pod bramką rywala. Groźnie na bramkę gości strzelał Henryk Kurdykowski, a kapitalnym uderzeniem w końcówce meczu popisał się Patryk Kłopot, jednak piłka po jego strzale odbiła się od poprzeczki przy spojeniu bramki, a następnie tuż przed linią bramką i wyszła w pole gry. Formacja również przeprowadziła kilka groźnych ataków, ale brakowało skutecznego wykończenia. Ostatecznie wydaje się, że wynik meczu nie krzywdzi żadnej z drużyn, choć i Spójnia, i Formacja mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Czytaj więcej...

7 kolejka klasa "A": Spójnia II Ośno - Smogórzanka Smogóry


Derbowe spotkanie, w którym rezerwy Spójni podejmowały Smogórzankę Smogóry przyciągną bardzo liczną grupę kibiców, którzy obejrzeli bardzo dobre spotkanie. Szybka gra, sporo sytuacji bramkowych, świetne interwencje bramkarzy i trzy gole, których autorami byli zawodnicy Spójni II.

Mecz poprzedziła miła uroczystość, w której Dyrektor Biura GOZPN wręczył okolicznościowe medale i wyróżnienia. Kierownik Klubu Wojciech Woźniak oraz Wiceprezes Klubu Dariusz Woźniak zostali odznaczeni za wieloletnią pracę na rzecz klubu Spójnia Ośno Lubuskie oraz rozwój piłki nożnej medalami LZPN – „Za wybitne osiągnięcia w rozwoju piłki nożnej”. Serdecznie gratulujemy odznaczonym wyróżnienia, które honorują ogromną pracę i serce poświęcone naszemu Klubowi i niezliczone godziny społecznej pracy. Dodatkowo Dyrektor GOZPN wręczył okolicznościowe puchary w rozgrywkach klasy „A” dla Spójni II Ośno Lubuskie - Puchar „FAIR PLAY” w sezonie 2014/2015 oraz „PUCHAR KIBICA” w sezonie 2015/2016.

Czytaj więcej...

LLJS: Spójnia Ośno - Stilon Gorzów Wlkp.


W bieżącej kolejce rozgrywek Lubuskiej Ligi Juniorów Starszych Spójnia mierzyła się z liderem rozgrywek Stilonem Gorzów Wlkp. Pomimo porażki nasz zespół zagrał najlepsze spotkanie w tym sezonie. Pierwsza połowa meczu zakończyła się prowadzeniem gości 1:0, choć przewaga i jakość gry Stilonu była wyraźnie widoczna, jednak nasz zespół mądrze się bronił i świetnie w bramce interweniował Damian Hertel.

Początek drugiej połowy meczu zadecydował o losach spotkania. Nasz zespół w pierwszym kwadransie po przerwie miał trzy, stuprocentowe sytuacje na zdobycie gola, jednak w każdym przypadku świetnie spisał się bramkarz Stilonu. Goście podwyższyli prowadzenie w 65 minucie meczu, po której nastąpiła wymiana ciosów, gdzie obie drużyny miały okazje na gola, ale więcej bramek już nie padło. Ostatecznie zasłużona wygrana Stilonu, który świetnie operował piłką, grał szybko, wymieniając dużo podań, ale raził słabą skutecznością. Nasi juniorzy włożyli mnóstwo sił i serca w to spotkanie, i trochę szkoda straconej szansy na korzystny wynik.

Czytaj więcej...

10 kolejka IV ligi: Lubuszanin Drezdenko - Spójnia Ośno


Remisowo zakończyło się spotkanie o mistrzostwo IV ligi lubuskiej, w którym Spójnia Ośno walczyła o punkty na trudnym terenie w Drezdenku. Pierwsza połowa ciekawa, ale żadnej z drużyn nie udało się zaskoczyć rywala. Dopiero w drugiej połowie meczu padły bramki, a na gole dające prowadzenie gospodarzom odpowiadała Spójnia, dwukrotnie doprowadzając do remisu. Najpierw na gola Wojciecha Wypusza Spójnia wyrównała trafieniem Mateusza Dury, który wykoszystał dośrodkowanie Marka Buszczaka z rzutu rożnego. W 77 minucie Lubuszanin ponownie wyszedł na prowadzenie, gdy do bramki Spójni trafił Jakub Ryżyk, ale i tym razem nasz zespół doprowadził do remisu, za sprawą Hehama Aivaziana, który w polu karnym ograł obrońcę i precyzyjnie posłał piłkę obok interweniującego bramkarza. Ostatecznie 2:2 po dobrym meczu, w którym nasz zespół wykrzesał znacznie więcej ambicji i woli walki niż w poprzednim spotkaniu.

Czytaj więcej...

OLM: Spójnia Ośno - UKS Polonia Słubice

 


Nie mogą przełamać złej passy młodzicy Spójni, którzy w sobotę rozegrali rewanżowe spotkanie z młodzikami UKS-u Polonii Słubice. Do przerwy prowadzili goście 2:0, a tuż po wznowieniu gry w drugiej połowie meczu kontaktowego gola strzelił Tobiasz Fudalin. Niestety w końcówce meczu gole strzelali tylko zawodnicy ze Słubic i ostatecznie mecz zakończył się wygraną UKS-u Polonii 5:1.

 

LLJS: Odra Górzyca - Spójnia Ośno


Z pierwszą wygraną w tym sezonie wrócili juniorzy Spójni z Górzycy, gdzie rywalizowali z zespołem miejscowej Odry. Pierwsza połowa meczu zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem naszego zespołu. Najpierw Adrian Wroński wykorzystał podanie Szymona Matuszczaka i po ograniu trzech rywali posłał piłkę do bramki, strzałem z ostrego kąta. Kilka minut przed przerwą Adrian Wroński uruchomił podaniem Kamila Hertela, który uprzedził interweniującego bramkarza, a po jego strzale piłka zatrzepotała w siatce.
Po przerwie jeszcze skuteczniejsza gra naszego zespołu, który pięciokrotnie trafiał do bramki rywali. Rozpoczął Kamil Hertel, który wykorzystał silne dośrodkowanie Maćka Pietrasa z rzutu wolnego, i sprytnym uderzeniem piłki głową przelobował bramkarza. Chwilę później faul w polu karnym na Adrianie Wrońskim i rzut karny, który pewnie wykorzystał Maciek Tarasek. Końcówkę meczu Odra grała w osłabieniu, gdy za dwie żółte i w konsekwencji czerwoną kartkę, ich zawodnik musiał opuścić boisko. Nasz zespół wykorzystał przewagę strzelając jeszcze trzy gole. Dwukrtonie na listę strzelców wpisał się Rafał Wroński, który wykorzystał podania Kamila Hertela i Szymona Matuszczaka. Wynik meczu ustalił Filip Zakrzewski, po rozegraniu akcji z Rafałem Wrońskim i nie miał problemu z pokonaniem bramkarza.

Czytaj więcej...

6 kolejka klasa A: Znicz Trzemeszno - Spójnia II Ośno


W sobotnie popłudnie rezerwy Spójni rozegrały w Trzemesznie kolejne spotkanie o mistrzostwo klasy "A", gdzie mierzyły się z miejscowym Zniczem. Bardzo dobre pierwsze pół godziny Spójni II, które dały naszej drużynie trzybramkowe prowadzenie. Najpierw Dima Boiko wykorzystał podanie Hehama Aivaziana, a kilka minut później Dima prostopadłym podaniem uruchonił Piotra Michałka, który wygrał pojedynek biegowy z obrońcą Znicza i pokonał bramkarza gospodrzy. Na 3:0 podwyższył Dawid Szczeciński, po dograniu Dimy Boiko. Jeszcze przed przerwą gospodarze strzelili pierwszego gola, której autorem był Łukasz Jurczak, i na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 3:1 dla Spójni II.
W drugiej połowie Znicz wykorzystał dwa katastrofalne błędy naszego zespołu i po golach Patryka Świątka i Pawła Szumlewicza zrobiło się remisowo w 65 minucie meczu. Spójnia II ponownie objęła prowadzenie 5 minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Silny strzał Mateusza Krasińskiego sparował bramkarz, ale przy dobitce Dawida Szczecińskiego był bezsilny. W trzeciej z czterech doliczonych minut gospodarze wyrównali wynik meczu, gdy po dośrodkoaniu z rzutu rożnego Radosław Dobrowolski strzałem głową posłał piłkę do bramki Spójni II.

Czytaj więcej...

»

Kolejny mecz

SPÓJNIA I - IV LIGA LUBUSKA 

 

Miejsce: WITNICA
SOBOTA
29.10.2016 godz. 14.00
 

CZARNI

 

 

  .. : ..

SPÓJNIA

 

 

Pozostałe mecze 14 kolejki:

--------------------------------

 

Lubuszanin - Budowlani

Piast - Formacja

Odra G. - Ilanka

Arka - Santos

Korona - Sprotavia

Meprozet - Dąb

Odra B. - TS Przylep

Stilon - Syrena
 


  Spójnia II - klasa "A"

 

Miejsce: Lemierzyce
NIEDZIELA
30.10.2016 godz. 14.00
 

LEŚNIK

 

 

.. : ..

SpójniaII

 

 

Pozostałe mecze 11 kolejki:

-------------------------------------

SKP - Smogórzanka

Pogoń - AS Pieski

Lubniewiczanka - Znicz

KS Glisno - Zieloni

Juwenia - Zorza

GKP - Chrobry

 

»

Poprzedni mecz

22.10.2016

Spójnia

0 : 2

PIAST

 

 

tabela IV Ligi Lubuskiej:
1. STILON GORZÓW WLKP.    36
2. STEINPOL-ILANKA RZEPIN 32
3. TS PRZYLEP             30

4. SYRENA ZBĄSZYNEK       29
5. FORMACJA PORT MOSTKI   23
6. SPROTAVIA  SZZPROTAWA  20
7. PIAST KARNIN           18
8. DĄB PRZYBYSZÓW         17
9. LUBUSZANIN DREZDENKO   16
10.SANTOS ŚWIEBODZIN      15
11.ODRA GÓRZYCA           15
12.SPÓJNIA OŚNO LUB.      14
13.ARKA NOWA SÓL          13
14.MEPROZET STARE KUROWO  13
15.CZARNI-BROWAR WITNICA  12
16.ODRA BYTOM ODRZ.       11
17.BUDOWLANI LUBSKO        9
18.KORONA KOŻUCHÓW         7
 23.10.2016

SpójniaII
5 : 3

POGOŃ

 

 

tabela klasy "A"
1. SKP SŁUBICE         27
2. GKP PSZCZEW         23
3. ZIELONI LUBIECHNIA  19  
4. SPÓJNIA II OŚNO     17
5. POGOŃ KRZESZYCE     16
6. LEŚNIK LEMIERZYCE   15
7. LUBNIEWICZANKA      13
8. AS PIESKI           12
9. SMOGÓRZANKA SMOGÓRY 12
10.JUWENIA BOCZÓW      10
11.ZNICZ TRZEMESZNO     9
12.ZORZA KOWALÓW        8
13.KS GLISNO            8
14.CHROBRY DRZEŃSKO     8
 
»

Ostatnio edytowane strony