Aktualności

WAŻNY KOMUNIKAT: BADANIA LEKARSKIE


 

INFORMUJEMY,

ŻE W NAJBLIŻSZĄ SOBOTĘ 31 SIERPNIA

ODBĘDĄ SIĘ BADANIA LEKARSKIE WSZYSTKICH ZAWODNIKÓW MKS SPÓJNIA OŚNO LUBUSKIE.

BADANIA ZOSTANĄ PZEPROWADZONE NA STADIONIE SPORTOWYM W OŚNIE LUBUSKIM,

OD GODZINY 10.00.

OBECNOŚĆ ZAWODNIKÓW OBOWIĄZKOWA

4 kolejka IV ligi: Spójnia Ośno - Piast Iłowa


W bieżącej kolejce spotkań o mistrzostwo IV ligi lubuskiej Spójnia podejmowała lidera po trzech kolejkach - Piasta Iłowa.

Początek meczu obiecujący dla kibiców Spójni, gdzie nasz zespół mocno przycisnął rywala, groźnie atakując i miał okazje na objęcie prowadzenia. Po strzałach Marka Buszczaka, Maćka Łodygi czy Michała Dyca piłka minęła światło bramki, i naszemu zespołowi nie udało się szybko wyjść na prowadzenie.

W kolejnych munutach grozniejsze akcje w wykonaniu gości, którzy trzykrotnie poważnie zagrozili bramce Spójni, ale świetnie ze swoich obowiązków wywiązał sie Bartosz Grala. Gdy wydawało się, że pierwsza część meczu zakończy się bezbramkowym remisem, rzut rożny dka Spojni w 40 minucie meczu, dający prowadzenie. Dośrodkowanie Marka Buszczaka, po którym piłka trafiła na głowę Henryka Kurdykowskiego, a ten posłał futbolówkę pod poprzeczkę uderzeniem z dziesiątego metra.

 

Czytaj więcej...

Lato Ośno 2019 - Turniej Brydża Sportowego o Puchar Burmistrza


 W lipcowa niedziele 14.07 odbył się w osnianskiej Sali Widowiskowej kolejny turniej z cyklu GRAND PRIX województwa lubuskiego par w brydżu sportowym. Być może niewielu to zauważyło, ale tegoroczny turniej miał rocznicowy charakter, bowiem odbył się u nas już po raz piętnasty! Jak na najważniejszą imprezę brydżowa w Osnie przystało, nasz turniej otrzymał dodatkowe trofeum, które ufundował i osobiście zwycięzcom wręczył Burmistrz Stanisław Kozlowski. Dopisała frekwencja jako że na starcie 30 zameldowało się par reprezentujących trzy regiony (lubuskie, zachodniopomorskie i wielkopolskie), a wśród zawodników było aż trzech arcymistrzów międzynarodowych! Zatem tak silnie obsadzone zawody musiał wygrać jeden z nich i był nim Ryszard Sakowicz reprezentujący Ilankę I Rzepin, grający w parze z Tomaszem Bartnickim z BIOPAX.PL AZS Uniwersytet Zielonogórski. Z kronikarskiego obowiązku odnotujmy udział czterech par ośnianskich, z których najlepsze wysokie siódme miejsce zajęła para Janusz Kotosa i Michał Szymkowiak. Gratulujemy nagrodzonym, a sobie, czyli organizatorom, życzymy jeszcze więcej zapału w organizowaniu kolejnych edycji. GH

Czytaj więcej...

3 kolejka IV ligi: Meprozet Stare Kurowo - Spójnia Ośno

Intensywny, pierwszy tydzień rozgrywek o mistrzostwo IV ligi Spójnia zakończyła zwycięstwem w Starym Kurowie, gdzie udała się na spotkanie z kolejnym beniaminkiem.

Pierwsza część meczu lepsza w wykonaniu naszego zespołu, który przeważał i groźniej atakował, jednocześnie nie pozwalając rywalowi dojść do dogodnych sytuacji. W 30 minucie meczu zasłużenie prowadzenie Spójni, gdy po silnym wstrzeleniu piłki w pole karne przez Michała Dyca, lot piłki przeciął Łukasz Tabaka, pakując ją do bramki.

Czytaj więcej...

2 kolejka IV ligi: Spójnia Ośno - Czarni Żagań


Pierwsze spotkanie Spójni na własnym stadionie w tym sezonie nie można zaliczyć do udanych z co najmniej dwóch powodów. Nasz zespół zagrał przeciętny mecz (dużo słabszy niż w Skwierzynie), i pomimo, że doprowadził do remisu, to jednak pozwolił Czarnym zgarnąć komplet punktów.

Pierwsza połowa meczu dość senna, a Spójnia powinna prowadzić od 25 minuty, a szansę na gola miał Łukasz Tabaka. Można powiedzieć, że zemściło się to na naszym zespole, gdyż goście przeprowadzili atak w 35 minucie meczu zakończony golem, gdy po dośrodkowaniu z lewej strony boiska strzałem głową Kacper Kuleczka posłał piłkę do bramki.

 

Czytaj więcej...

Indywidualne Mistrzostwa Polski Brydża Sportowego


W Zgorzelcu odbył się finał indywidualnych Mistrzostw Polski Brydża Sportowego, w którym bardzo dobrą pozycję zajął zawodnik Spójni Ośno Lubuskie - Michał Szymkowiak. Wyniki turnieju, który odbył się w dniach 26-28 lipca bieżącego roku zamieszczamy w rozwinięciu niniejszej informacji.

Czytaj więcej...

1 kolejka IV ligi: Pogoń Skwierzyna - Spójnia Ośno


 Niedosyt Spójni po inauguracyjnym meczu rozgrywek o mistrzostwo IV ligi lubuskiej, w którym nasz zespół udał się do Skwierzyny. Świetna oprawa meczu, duża ilość kibiców i świetne widowisko piłkarskie z sześcioma golami, w pierwszym meczu Pogoni Skwierzyna i Spójni Ośno sezonu 2019/2020.

Jako pierwsi okazję na gol mieli gospodarze, lecz minimalnie przestrzelił Marcin Żeno. Chwilę później odpowiedź Spójni, gdzie również minimalnie obok bramki posłał piłkę Mateusz Krasiński. Kolejne minuty to wyrównana gra, a na prowadzenie swój zespół wyprowadził Marcin Żeno, który wykorzystał „jedenastkę” w czterdziestej minucie meczu. Nasz zespół zdołał jednak jeszcze przed przerwą wyrównać, gdy po akcji prawą stroną boiska Mateusz Torbiczuk dograł do Marka Buszczaka, który umieścił piłkę w bramce strzałem z dwunastego metra.

 

Czytaj więcej...

III Memoriał im. Stanisława Bohuszki 2019

 


W tegorocznej edycji turnieju wzięło udział sześć zespołów, które rozgrywały mecze systemem "każdy z każdym" po 25 minut gry. Niespodziewanym zdobywcą głównego trofeum został zespół Błękitnych Ołobok, na drugim miejscu uplasowali się zawododnicy Steinpolu-Ilanki Rzepin, zaś trzecią lokatę zajęli młodzi piłkarze Stilonu Gorzów. Najlepszym bramkarzem wybrano Mateusza Krajeckiego z Błękitnych Ołobok, zaś królem strzelców został Kacper Czyżewski, zawodnik Stilonu Gorzów.

Czytaj więcej...

Turniej młodzików i orlików z okazji dni Lato Ośno 2019.


 

W ubiegłą sobotę odbył się turniej piłkarski dla młodzieży z roczników 2006 i młodszych. Rozgrywki odbyły się w ramach szeregu imprez LATO OŚNO 2019 i o nagrody ufundowane przez Burmistrza Ośna Lubuskiego. Uczestniczyło pięć zespołów z których trzy zostały utworzone w większości z zawodników naszej Spójni Ośno oraz dwóch zaproszonych drużyn - Bosko Sulęcin i Smogórzanki Smogóry. Po bardzo emocjonujących meczach w wyniku rywalizacji każdy z każdym zwyciężyła drużyna "Żółtych" prowadzona pod wodzą Oliwiera Kołodzieja. Drugie miejsce zajęła drużyna ze Smogór, a trzecie zespół Bosko Sulęcin.

Czytaj więcej...

Wznawiamy treningi


W najbliższy czwartek tj. 11 lipca 2019r. o godz. 17:30 wznawiamy treningi przed nowym sezonem 2019/2020 lubuskiej IV ligi.

Post kierowany jest nie tylko do obecnych zawodników Spójni, ale również tych, którzy byli na wypożyczeniach jak i potencjalnych nowych chcących sprawdzić swoich sił w 4lidze i zasilić szeregi Spójni.


Herb Ośna Lubuskiego

MKS Spójnia jest finansowany z budżetu Gminy Ośno Lubuskie.

Wspierają nas:


Iltrans

Bloominess

bs ośno

Nadleśnictwo Ośno Lub.

Nadleśnictwo Ośno Lub.

Dariusz Kozakiewicz

alu-met ośno

Zenon Maśluk

Apteka przy Ratuszu

Apteka przy Ratuszu

»

Kolejny mecz

SPÓJNIA - IV LIGA LUBUSKA 

 

Miejsce: KOŻUCHÓW
 
SOBOTA
 
26.10.2019 godz. 14.00
 

KORONA

..:..

SPÓJNIA

 

 

 

pozostałe mecze 13 kolejki:

 -------------------------

Tęcza - Polonia

Syrena - TS Przylep

Stilon - Piast

Ilanka - Meprozet

Dąb - Czarni

Carina-Pogoń Skwierzyna

Pogoń Świebodzin-Warta

 

 

 

 


 

 

»

Poprzedni mecz

19.10.2019

Spójnia

0:0

Pogoń

 

 

tabela IV Ligi Lubuskiej
1. WARTA GORZÓW WLKP.     31
2. CARINA GUBIN           28
3. STILON GORZÓW WLKP.    25
4. SPÓJNIA OŚNO LUBUSKIE  23
5. POGOŃ SKWIERZYNA       20
6. POLONIA SŁUBICE        20
7. MEPROZET STARE KUROWO  15
8. KORONA KOŻUCHÓW        15
9. DĄB SŁAWA PRZYBYSZÓW   14

10.SYRENA ZBĄSZYNEK       14
11.TS PRZYLEP             13
12.PIAST IŁOWA            13
13.STEINPOL-ILANKA RZEPIN 12
14.CZARNI ŻAGAŃ           11
15.POGOŃ ŚWIEBODZIN       10
16.TĘCZA KROSNO ODRZ.      7


 

»

Ostatnio edytowane strony