Aktualności

rss_button

Spójnia II Ośno - Odra Górzyca

Fatalnie zaczęły niedzielne spotkanie rezerwy Spójni, które podejmowały na własnym boisku Odrę Górzyca. Trzy „wielbłądy” w pierwszym kwadransie meczu, których konsekwencją trzy gole przyjezdnych autorstwa Patryka Osowskiego, Kamila Kuzio i Daniela Tabaki. Od tego momentu Odra mogła spokojnie kontrolować wydarzenia na boisku i czekać na dogodne okazje do podwyższenia wyniku. Takim początkiem w zasadzie Spójnia II odebrała sobie szanse na korzystny wynik, jednak do końca próbowała odrabiać straty. Jeszcze przed przerwą gola dla naszego zespołu strzelił Mateusz Krasiński, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Patryka Krasińskiego i uderzeniem głową umieścił piłkę w „okienku” bramki.

Udanie zainaugurowali rozgrywki Lubuskiej Ligi Juniorów Starszych piłkarze Spójni, którzy pokonali na własnym boisku zespół Formacji Port 2000 Mostki 4:3. Po dobrej, wyrównanej pierwszej połowie nasi juniorzy przegrywali 0:1, tracąc gola z rzutu wolnego, w którym zawodnik Mostek popisał się kapitalnym uderzeniem w „okienko” bramki. Po przerwie goście podwyższyli prowadzenie, ale nasi juniorzy szybko odpowiedzieli, gdy Patryk Ciesielski zdobył pięknego gola, strzałem z 28 metrów, również w „okienko” bramki. Nasi zawodnicy poszli za ciosem strzelając kolejne gole.

Pierwszej porażki doznali nasi piłkarze, którzy w Rzepinie ulegli Steinpolowi-Ilance 1:2. Do przerwy prowadzili gospodarze, po golach Marcina Żeno i Mateusza Stefanowicza (w doliczonym czasie gry). Po przerwie obie drużyny strzeliły po jednym golu, jednak w obu przypadkach sędziowie dopatrzyli się pozycji spalonych i nie uznali tych bramek. Już w doliczonym czasie gry drugiej połowy Spójnia strzeliła kontaktowego gola, autorstwa Piotra Kurdykowskiego, ale na wyrównanie zabrakło już czasu. Nasz zespół pokazał się z dobrej strony w Rzepinie, prezentując futbol na wysokim poziomie i walcząc do ostatniej minuty o korzystny wynik. Gospodarze potwierdzili swoją wartość zdobytą na trzecioligowych boiskach i skrupulatnie wykorzystali błędy naszego zespołu, wykazując się lepszą skutecznością.

W okresie wakacyjnym najmłodsi adepci piłki nożnej naszego klubu uczestniczyli w dwóch dużych turniejach piłkarskich, organizowanych w Myśliborzu i Kostrzynie. 5 lipca odbył się w Myśliborzu Turniej „MASITA Myślibórz CUP 2014”, zaś 23 sierpnia w Kostrzynie, Turniej Orlików „TORNEO LUBUSKIE” o puchar Prezesa KSSSE oraz Burmistrza Kostrzyna nad Odrą. W rozwinięciu informacji podajemy wyniku naszego zespołu oraz zdjęcia z tych ciekawych imprez sportowych.

Pierwsze wyjazdowe spotkanie, w którym Spójnia mierzyła swe siły w Strzelcach Krajeńskich z miejscowym Łucznikiem, zakończyło się bezbramkowym remisem. Mecz nie stał na wysokim poziomie piłkarskim i brakowało w nim dobrych sytuacji na strzelenie gola, a podczas gry dominowała twarda, momentami wręcz ostra ligowa walka. Dość wspomnieć, że arbiter spotkania pokazał łącznie dziesięć żółtych kartek, (tu również było remisowo), a obie drużyny kończyły mecz osłabione po jednym zawodniku.

W wyjazdowym meczu rozegranym w Gorzowie Wlkp. rezerwy Spójni uległy miejscowej Warcie 1:2, a na przerwę drużyny schodziły z wynikiem remisowym 1:1. Prowadzenie objęli gospodarze, którzy wykorzystali rzut rożny w 30 minucie gry. Brak zdecydowania w wybiciu piłki naszego bramkarza i obrońców i w zamieszaniu przed „piątką” zawodnik Warty wpakował piłkę do bramki. Nasz zespół szybko odpowiedział, gdy kolejnej, składnej akcji w polu karnym faulowany był Michał Masztalerz, a „jedenastkę” na gola pewnie zamienił Maciek Zimny. Remisowa pierwsza połowa i należy podkreślić, że lepiej piłkarsko w tej części gry prezentowała się Spójnia II.

Smutne chwile!

Z wielkim żalem zawiadamiamy, że w nocy z czwartku na piątek zakończył swój żywot pies Puszek, czworonogi przyjaciel Kierownika Klubu Wojtka Woźniaka i maskotka Spójni. Puszek od wielu lat witał zawodników, trenerów i sympatyków klubu przed treningami i meczami Spójni. Ciężko będzie wypełnić pustkę po przesympatycznym psiaku, który towarzyszył naszemu Kierownikowi w prawie wszystkich zajęciach prowadzonych na stadionie w Ośnie Lubuskim. Do smutku i żalu po utraconym ulubieńcu Pana Kierownika przyłączają się zawodnicy, sztab szkoleniowy i zarząd MKS Spójnia Ośno Lubuskie.

Spójnia II Ośno - Toroma Torzym

W zaległym meczu, który miał inaugurować rozgrywki klasy okręgowej, rezerwy Spójni pokonały Toromę Torzym 1:0, a jak się okazało wynik został ustalony już w pierwszej części meczu. Zwycięskiego gola dla Spójni II strzelił Arek Wójcik, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Mateusza Krasińskiego. Zasłużona wygrana Spójni II, która nie pozwoliła rywalowi poważniej zagrozić bramce Jarka Smorowińskiego, a w drugiej połowie meczu powinna udokumentować wygraną kolejnymi bramkami. Przed naszymi rezerwami coraz trudniejsze wyzwania, które już w sobotę udają się do Gorzowa Wlkp. na mecz z Wartą, a w następnej kolejce Spójnia II podejmie Odrę Górzyca.

Z tygodniowym opóźnieniem rozpoczęli ligowe rozgrywki zawodnicy rezerw Spójni, którzy w nowym sezonie reprezentują Ośno Lubuskie w klasie okręgowej. Z tej właśnie okazji Wiceprezes GOZPN Zenon Chmielewski, wręczył naszym zawodnikom okolicznościowy puchar, a rywalem w pierwszej potyczce była drużyna Radowiaka Drezdenko, również beniaminek klasy okręgowej. Przybyli kibice nie powinni żałować poświęconego czasu, gdyż obejrzeli stojące na dobrym poziomie, wyrównane spotkanie, które zakończyło się wynikiem remisowym 1:1. Pierwsze trafienie dla Spójni II w nowym sezonie zaliczył - po kapitalnym strzale - Patryk Krasiński.

Już w świąteczny piątek Spójnia Ośno rozegrała mecz II kolejki Lubuskiej IV Ligi. Spotkanie odbyło się Ośnie Lubuskim, a rywalem naszego zespołu była Sprotavia Szprotawa. Po bezbramkowej pierwszej połowie meczu kibice doczekali się goli, których autorami byli nasi piłkarze. Prowadzenie Spójnia Ośno objęła po rzucie rożnym, w którym dośrodkowanie Pawła Janika wykorzystał Henryk Kurdykowski. Wynik meczu ustalił Daniel Szafran, skutecznie kończąc dogranie piłki od Piotra Kurdykowskiego. Ostatecznie 2:0 dla Spójni, a zaznaczyć należy, że goście nie wykorzystali rzutu karnego, a Spójnia kończyła mecz w dziewięciu.