Aktualności

rss_button

sparing: Spójnia II - Stal Sulęcin

Zdjęcia z meczu: kliknij na ikone zdjęcia

W kolejnym sparingowym meczu Spójnia II zremisowała ze Stalą Sulęcin 2:2, a do przerwy prowadzili goście 2:1. Pierwsza część gry to wyraźna przewaga Stali, która potwierdziła to kilkoma groźnymi sytuacjami, wykorzystując z nich dwie. Pomimo lepszej gry gości to i naszemu zespołowi udało się stworzyć sytuacje, po których powinny paść bramki, a szanse na gola mieli Piotrek Pieróg, Piotrek Michałek i Piotrek Koszela. Kontaktowego gola tuż przed przerwą strzelił Przemek Lipski, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym rywali, po wrzucie piłki z autu.

W kolejnym meczu kontrolnym piłkarze Spójni zmierzyli się drużyną Czarnych- Browar Witnica, a mecz zakończył się wygraną naszego zespołu 3:0. Prowadzenie dla Spójni dała szybka, składna akcja, w której po zgraniu piłki przez Daniela Szafrana, Paweł Janik pokonał bramkarza gości strzałem prawą nogą. W drugiej połowie meczu nasi piłkarze dwukrotnie umieścili piłkę w siatce bramki Czarnych. Najpierw Piotr Pieróg wykorzystał dokładne podanie Henryka Kurdykowskiego, a na kilka minut przed końcem meczu na listę strzelców wpisał się Daniel Drozdowicz. Dośrodkowanie Adama Sobonia zablokował obrońca gości, lecz piłka po jego interwencji trafiła pod nogi Daniela, który nie miał problemów z pokonaniem bramkarza.

XVIII Turniej Piłki Nożnej o "PUCHAR ŁĘCZY"

W XVIII edycji turnieju piłki nożnej o „Puchar Łęczy 2014”, rozgrywanego w ramach obchodów Dni Ośna Lubuskiego "LATO OŚNO 2014", udział wzięło sześć zespołów. Niestety w piątkowy wieczór zrezygnował z udziału Energetyk Gryfino, w związku z tym mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym” po 25 minut jeden mecz. Jak przed rokiem zwycięzcą turnieju została drużyna MKS Steinpol-Ilanka Rzepin, przed Spójnią I Ośno Lub. i Lubuszaniniem Drezdenko. Królem strzelców turnieju (5 goli) oraz najlepszym zawodnikiem został Mateusz Klimczak – zawodnik Steinpolu-Ilanki Rzepin. Jacka Girenia reprezentującego Spartaka Deszczno, wybrano najlepszym bramkarzem dzisiejszych zawodów.

W drugim meczu kontrolnym Spójnia Ośno przegrała w Myśliborzu z miejscowym Osadnikiem 2:3. Drużyna zachodniopomorskiej IV ligi prowadziła do przerwy 2:0 po golach Jakuba Kozija i Jacka Jareckiego. Bramkę kontaktową dla Spójni strzelił Daniel Drozdowicz po rozegraniu rzutu rożnego, jednak gospodarze, za sprawą Marcina Gajewskiego ponownie wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Wynik meczu ustaliła bramka Krystian Wróbla, który wykorzystał dogranie Mateusza Szczurka.

Drugie spotkanie kontrolne rozegrały rezerwy Spójni, które w ramach treningu spotkały się w Boczowie z Juwenią. Podobnie jak w sobotnim sparingu mecz składał się z trzech części, po 25 minut każda i wszystkie kończyły się remisowo. W pierwszej i trzeciej tercji bramki nie padły, a jedyne gole zostały zdobyte w drugiej części gry. Prowadzenie objęli gospodarze po składnej akcji, a Spójnia II szybko odpowiedziała, gdy rzut wolny na bramkę zamienił Patryk Krasiński.

Na pierwszy mecz sparingowy rezerwy Spójni udały się do Lubiechni, gdzie spotkały się z Zielonymi. Z uwagi na panujący upał mecz składał z trzech części po 25 minut. Prowadzenie objęli gospodarze w pierwszej części meczu, gdy po prostym błędzie naszej defensywy w rozpoczęciu akcji, zawodnik Zielonych przejął piłkę i bez większego problemu przelobował naszego bramkarza. W drugiej części nie padła żadna bramka i o wyniku zdecydowały gole z ostatniej tercji.

Spójnia Ośno rozgrywa dzisiaj pierwsze spotkanie kontrolne, gdzie w Maszewie mierzy swe siły ze Spartakiem Deszczno. Przygotowania zespołu przebiegają bez zakłóceń i zgodnie z założonym harmonogramem, pomimo uchwały Komisji ds. Licencji o odmowie licencji na grę Spójni w IV lidze. Zdaniem władz klubu jest to decyzja krzywdząca i w związku z tym zarząd złoży odwołanie. Już wcześniej zarząd wnioskował o dostosowanie stadionu do wymogów licencyjnych i wiosną bieżącego roku, Burmistrz MiG Ośno Lub. przedstawił harmonogram prac jakie mają rozpocząć się na obiekcie, na kórym Spójnia rozgrywa swoje mecze, o czym klub informował Komisję ds. Licencji w swoim wniosku.

----------------------------------------------------------------------

Po pierwszych 45 minutach na boisku w Maszewie jest remis 1:1, a gola dla naszego zespołu strzelił Mateusz Siudak.

Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy Spójnia objęła prowadzenie po golu Marka Buszczaka.

Wynik meczu ustalił Daniel Drozdowicz i ostatecznie mecz zakończył się wygraną Spójni 3:1.

Piłkarze Spójni Ośno rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu, a pierwsze zajęcia rozpoczęły się w sobotnie południe 12 lipca. Na treningu zameldowała się większość zawodników kończących poprzedni sezon, jak również grupa zawodników rezerw Spójni. Nieobecni byli jedynie Leszek Świerniak z powodu wyjazdu oraz Łukasz Pińczyński, który zawiesił treningi z uwagi na obowiązki w pracy. Po delikatnej rozgrzewce piłkarze rozegrali grę treningową na całej płycie boiska, zakończoną rozbieganiem. Zawodników czeka intensywna dawka treningów, gdyż okres przygotowawczy jest krótki, a rozgrywki zostaną rozpoczęte już 8/9 sierpnia.

Szkolny Turniej Piłki Nożnej "Lato Ośno 2014"

Jak co roku w ramach obchodów dni „Lato Ośno 2014” odbył się szkolny turniej piłki nożnej o Puchar Burmistrza MiG Ośno Lubuskie. W bieżącej edycji do turnieju zgłosiły się tylko trzy zespoły, które rozegrały spotkania każdy z każdym po 12 minut w systemie „mecz i rewanż”.

tenis: Turniej "Lato Ośno 2014"

W sobotę 12 lipca, z okazji dni "Lato Ośno 2014", w hali Zespołu Szkół Publicznych w Ośnie Lubuskim rozegrany został Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza MiG Ośno Lubuskie.