Aktualności

rss_button

Do trzech razy sztuka - XXV kolejka: Spójnia Ośno - Budowlani Lubsko

Dopiero w trzecim podejściu udało się rozegrać drużynom Spójni Ośno i Budowlanych Lubsko mecz 25 kolejki o mistrzostwo IV Ligi Lubuskiej. Po ciekawym, stojącym na dobrym poziomie spotkaniu, obfitujacym w groźne akcje i sytuacje podbramkowe wygrała Spójnia Ośno 2:1. Gole dla naszego zespołu strzelili Mateusz Siudak i Piotr Pieróg, zaś dla Budowlanych Adrian Jeremicz.

W ostatnim meczu sezonu Spójnia II uległa na własnym boisku Zielonym Lubiechnia 1:2, a wynik meczu został ustalony już w pierwszej części gry i jest identyczny jak jesienią, gdzie również triumfowali goście, a komplet punktów zgarnął nasz zespół. Zasłużona wygrana Zielonych, którzy zwłaszcza w pierwszej połowie dominowali na boisku, stwarzając sobie okazje na zdobycie gola. W drugiej części gra nieco się wyrównała, a nasi zawodnicy próbowali odrobić stratę, ale bardzo dobrze spisywała się obrona Zielonych, która nie pozwalała poważniej zagrozić swojej bramce.

Na zakończenie sezonu terenowej ligi trampkarzy Spójnia Ośno pokonała w Kowalowie miejscową Zorzę 5:3. Trzy gole dla naszego zespołu strzelił Elbasan Woźniakiewicza, a po jednym golu dołożyli Dawid Niczypor i Kamil Hertel.

XXX kolejka - PIAST IŁOWA - SPÓJNIA OŚNO LUB.

Wynik identyczny jak w rundzie jesiennej, również na korzyść gospodarzy, lecz to oznacza, że tym razem zwycięzcą meczu został Piast Iłowa. Po 90 minutach gry 2:1 dla Piasta, a do przerwy widniał wynik remisowy 1:1. Prowadzenie objęli gospodarze po golu Krzysztofa Pluty w 22 minucie meczu. Na 3 minuty przed końcem pierwszej połowy Spójnia wyrównała bramką Marka Buszczaka, którego dokładnym podaniem obsłużył Adam Soboń. Autorem zwycięskiego gola dla Iłowian był Marcin Świrlik, który uszczęśliwił miejscowych kibiców w 78 minucie meczu. Spójnia kończyła mecz w dziesięciu, po tym jak sędzia meczu pokazał żółty kartonik prawie każdemu naszemu zawodnikowi, a boisko za dwie żółte kartki opuścić musiał Mateusz Szczurek.

Niezmiernie ciężką przeprawę miały rezerwy Spójni, które w Zemsku mierzyły się z liderem rozgrywek GKS-em Bledzew. Gospodarze, chociaż pewni awansu, za wszelką cenę starali się udowodnić swą wyższość, napierając na Spójnię II od pierwszych minut. W pierwszej połowie zdecydowana przewaga gospodarzy, którzy przynajmniej czterokrotnie byli bliscy zdobycia gola, lecz znakomicie w bramce interweniował Jarek Smorowiński. Nasz zespół nastawił się na kontry, a ta z 45 minuty przyniosła efekt bramkowy.

W ostatnim meczu, rozgrywanym na własnym boisku wiosną, Spójnia Ośno Lubuskie zremisowała z ŁKS-em Łęknica 1:1(1:0). Wynik identyczny jak w rundzie jesiennej i nasz zespół jest niepokonany w twierdzy Ośno (w pierwszej rundzie udało się to jedynie liderowi), a osiągnięty rezultat daje pewność utrzymania drugiej lokaty w tabeli IV Ligi Lubuskiej premiowanej awansem. Strzelcami bramek w dzisiejszym spotkaniu byli Piotr Kurdykowski dla Spójni i Jarosław Owsiany dla ŁKS-u.

Dziś o godz. 17:00 ostatni raz w tym sezonie u siebie zagra pierwszy zespół Spójni Ośno a rywalem będzie ŁKS Łęknica. Nasze rezerwy udają się do Bledzewa, aby zmierzyć się z liderem klasy A miejscowym GKS-em. Oba mecze są niezwykle ważne, ponieważ zdobycie 3 punktów zagwarantują miejsca premiowane awansem.

Trampkarze: Spójnia Ośno - Perła Cybinka

Intensywna końcowka sezonu dla trampkarzy Spójni, którzy rozegrali kolejne spotkanie, pokonując na własnym boisku drużynę Perły Cybinka 5:0. Do przerwy Spójnia prowadziła 1:0 po golu z rzutu wolnego Elbasana Woźniakiewicza. W drugiej połowie nasi piłkarze zdobyli kolejne bramki autorstwa Dawida Niczypora, Kacpra Korbusa, Elbasana Woźniakiewicza, a jedna bramka padła po samobójczym trafieniu obrońcy gości. Ostatni mecz nasi trampkarze zagrają w niedzielę o godz. 10.00, w Kowalowie.

Trampkarze: Juwenia Boczów - Spójnia Ośno

Trampkarze Spójni zrewanżowali się zawodnikom Juweni Boczów, za porażkę w pierwszym meczu rundy wiosennej, pokonując swoich rywali 4:3. Dwie bramki dla naszego zespołu strzelił Kamil Hertel, a po jednym golu dołożyli Tomek Olejczuk i Arek Żywanowski.

Junior starszy: SHR Wojcieszyce - Spójnia Ośno

Porażką zakończyli sezon juniorzy Spójni, którzy w Wojcieszycach ulegli SHR-wi 1:4(1:2). Jedynego gola dla naszego zespołu strzelił Piotr Pieróg, po akcji Michała Dereczenika. Pomimo tego, że obie drużyny zaprezentowały podobny poziom gry i stworzyły równą ilość sytuacji na zdobycie gola, to gospodarze wykazali znacznie lepszą skuteczność, przez co zasłużenie wygrali.