Aktualności

rss_button

Spartak Deszczno - Spójnia II Ośno

Na trzeci, kolejny mecz wyjazdowy rezerwy Spójni udały się do Maszewa, gdzie rywalem naszego zespołu był wicelider ligi okręgowej Spartak Deszczno. Gospodarze potwierdzili swoje spore możliwości przy bramce dającej prowadzenie – szybka, składna akcja zakończona skutecznym strzałem, zaś kilka minut później podwyższyli prowadzenie, przy biernej postawie naszej defensywy. Spójnia II miała szanse szybko zdobyć bramkę kontaktową, lecz po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mateusza Krasińskiego i strzale głową Maćka Zimnego, piłkę lecącą do bramki wybił obrońca Spartaka. W 25 minucie jest już 3:0 dla gospodarzy, gdy dośrodkowanie zawodnika miejscowych zamieniło się w strzał, a piłka poszybowała do siatki Spójni II. Od tego momentu gospodarze jakby uspokojeni prowadzeniem, grali mniej uważnie, a lepsza gra naszego zespołu pozwoliła stworzyć kilka znakomitych okazji na bramkę.

Czytaj więcej...

XIII kolejka: Spójnia Ośno Lub. - Piast Iłowa


Po wyjazdowym remisie w Świebodzinie Spójnia Ośno ponownie podzieliła się punktami z rywalem, którym w dzisiejszym spotkaniu był Piast Iłowa. Mecz nie był porywającym widowiskiem piłkarskim, a Spójnia powinna już w pierwszej połowie meczu przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Nasz zespół trzykrotnie zagroził bramce Piasta, lecz świetnie interweniował bramkarz gości. Pewnie grała nasza defensywa, która nie pozwoliła poważniej zagrozić bramce Krzysztofa Niemczyna.

Po przerwie obraz gry specjalanie się nie zmienił, gdyż w dalszym ciągu zespoły dość nieporadnie atakowały, nie potrafiąc skutecznie zakończyć swoich sytuacji. W końcówce meczu dwukrotnie Piast zagroził bramce Spójni, ale dobrze interweniował nasz bramkarz i ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Czytaj więcej...

LZS Lip-Trans Bobrówko - Spójnia II Ośno

W XIII kolejce ligi okręgowej rezerwy Spójni udały się do Bobrówka, na spotkanie z miejscowym LZS-em. Pierwsza połowa meczu dobra w wykonaniu obu zespołów i mimo lekkiej przewagi gospodarzy, to Spójnia II wypracowała lepsze okazje do strzelenia gola. Pierwsi groźnie zaatakowali gospodarze, gdy po strzale z 14 metrów Jarek Smorowiński końcami palców otarł piłkę, która wyszła na rzut rożny. W odpowiedzi świetna akcja Spójni II i dogranie piłki przez Michała Masztalerza, do zamykającego akcję Piotra Michałka, lecz piłka po strzale naszego kapitana minęła bramkę. Po kilku minutach identyczna akcja naszego zespołu, w której Michał Masztalerz jest podcięty przez obrońcę gospodarzy w polu karnym. Sytuacja na ewidentną „jedenastkę”, co zauważyli wszyscy, nawet kibice i „ławka rezerwowych” LZS-u, oprócz sędziego spotkania, który ukarał naszego zawodnika żółtą kartką. Chwilę później przed szansą na zdobycie gola stanął Artem Teslenko, lecz przegrał pojedynek z bramkarzem miejscowych.

Czytaj więcej...

tenis stołowy: wyniki

Swoje rozgrywki sezonu 2014/2015 rozpoczęli już tenisiści stołowi Spójni, którzy mają za sobą trzy kolejki I rundy. Trzecioligowa Spójnia I z kompletem zwycięstw (Warta II Kostrzyn – Spójnia I 0:10, Unia Lubiszyn – Spójnia I 3:10, Spójnia I – ZKS IV Drzonków 10:6) prowadzi w tabeli rozgrywek. Rezerwy Spójni, jako beniaminek IV ligi, po pauzie w pierwszej kolejce, pokonały Gorzovię V 10:2 oraz Wartę IV Kostrzyn 10:6, znajdują się na drugiej pozycję. Cieszy udany początek naszych tenisistów, którzy swoje kolejne mecze rozegrają w listopadzie.

Czytaj więcej...

wyniki Spójnia III Smogóry

Znakomitą passę w pięciu ostatnich kolejkach rozgrywek o mistrzostwo „serie B” notują rezerwy Spójni III Smogóry, które czterokrotnie zwyciężały, a raz podzieliły się punktami z rywalem (minionej niedzieli, w meczu z liderem rozgrywek Wartą Kołczyn).
Kolejka 6. Feniks Ściechów – Spójnia III 0:8
Kolejka 7. Spójnia III – Orkan Długoszyn 6:0
Kolejka 8. Unia Lubiszyn Tarnów – Spójnia III 0:5
Kolejka 9. Spójnia III – Wicher staw 8:0
Kolejka 10. Warta Kołczyn – Spójnia III 0:0
W ostatniej kolejce Spójnia III Smogóry podejmie na własnym boisku Walkę Czarnów.

OLT: Spójnia Ośno - Chrobry Drzeńsko


W ostatnim meczu rundy jesiennej, trampkarze Spójni pokonali na własnym boisku drużynę Chrobrego Drzeńsko 3:1, a gole dla naszego zespołu zdobyli Patryk Nikodem, Maciek Pietras i Kamil Hertel. Jednak zmagania sportowe przyćmił poważny uraz, jakiego doznał w zderzeniu z naszym zawodnikiem piłkarz Chrobrego. Sytuacja była na tyle poważna, że niezbędna była interwencja karetki pogotowia, a następnie helikoptera pogotowia ratunkowego, który przetransportował zawodnika do Zielonej Góry. Młody zawodnik Drzeńska jest już po operacji i życzymy mu, aby doszedł do pełnej sprawności fizycznej.

 

Czytaj więcej...

LLJ: Spójnia Ośno - Promień Żary

W bieżącej kolejce rozgrywek Lubuskiej Ligi Juniorów Starszych Spójnia Ośno podejmowała wicelidera Promień Żary. Nasz zespół miał ułatwione zadanie, gdyż goście przystąpili do meczu w dziesięciu. Pierwsza połowa meczu to dobra gra spójni, która przeważała, lecz nie wykorzystała kilku dogodnych okazji, w tym dwukrotnie piłka po strzałach naszych zawodników odbijała się od poprzeczki.

Druga połowa bardzo zła w wykonaniu naszego zespołu, który nie wykorzystał tego, że grał już osłabiony dwoma zawodnikami. Spójnia nie mogła minąć szczelnej obrony Promienia, który wykorzystał umiejętności szybkiego napastnika, gdy po kontratakach dwukrotnie znakomicie strzelał z dystansu do siatki Spójni, a raz piłka otarła poprzeczkę. W efekcie wygrana gości 2:0, którym należą się spore słowa uznania.  

Czytaj więcej...

XII kolejka: Santos Świebodzin - Spójnia Ośno


Dobre wieści płyną ze Świebodzina, gdzie Spójnia Ośno walczy o punkty z miejscowym Santosem. Po bardzo dobrej grze naszego zespołu Spójnia prowadzi po pierwszych 45 minutach 1:0. Gola, dającego prowadzenie w meczu - zdobył Piotr Kurdykowski, który wykorzystał "jedenastkę", podyktowaną za zagranie ręką obrońcy gospodarzy.

Druga połowa dobrze zaczęła się dla naszego zespołu, który podwyższył prowadzenie. Znakomitym "rogalem" popisał się Mateusz Szczurek, który bezpośrednio z rzutu rożnego zaskoczył bramkarza gospodarzy.

Niestety w 64 minucie "Święci" zdobyli gola kontaktowego, tak więc emocje gwarantowowane do końca meczu.

Tak jak się można było spodziewać emocje do końca, a gospodarze na 4 minuty przed końcem meczu wyrównują stan rywalizacji na 2:2, zdobywając gola z rzutu karnego.

Ostatecznie mecz kończy się podziałem punktów, po zakończonym wynikiem 2:2 spotkaniu. Więcej informacji o przebiegu meczu w dniu jutrzejszym.

Czytaj więcej...

GKS Bledzew - Spójnia II Ośno

Kolejną porażkę odnotowały rezerwy Spójni, które w Zemsku uległy GKS-owi Bledzew 1:4. Losy spotkania praktycznie zostały przesądzone w pierwszej połowie meczu, którą gospodarze wygrali 4:0. Nasz zespół stanowił jedynie tło dla agresywniej i skuteczniej grających rywali, zbyt łatwo tracąc bramki (w tym jedną po samobójczym trafieniu obrońcy Spójni II).
Znacznie lepiej wyglądała gra naszego zespołu po przerwie, który nie mając nic do stracenia, odważnie atakował i lepiej radził sobie w grze obronnej. Efektem kilka sytuacji do strzelenia gola i wygrana druga połowa meczu, lecz tylko 1:0. Honorowego gola dla Spójni II zdobył Piotr Michałek, który wykorzystał akcję lewą stroną boiska Michała Masztalerza i silne wstrzelenie piłki w „piątkę” GKS-u.

Czytaj więcej...

Spójnia II Ośno - Warta Słońsk


Liczną grupę kibiców przyciągnął na stadion w Ośnie Lubuskim mecz, w którym rezerwy Spójni podejmowały lidera rozgrywek Wartę Słońsk. Widzowie raczej nie żałowali poświęconego czasu, gdyż mogli obejrzeć dobry, prowadzony w szybkim tempie mecz, do ostatniej minuty trzymający w napięciu, a zakończony wygraną Warty 3:1.
W pierwszej połowie meczu obie drużyny dobrze strzegły swoich bramek i ciężko było zagrozić rywalowi. W 25 minucie Warcie udało się umieścić piłkę w siatce Spójni II, lecz wcześniej asystent sędziego sygnalizował pozycję spaloną. W odpowiedzi Tomek Koszela przechytrzył obrońcę gości w polu karnym i dograł piłkę do Artema Teslenko, który uderzeniem lewą nogą przeniósł piłkę nad poprzeczką. Do szatni na przerwę drużyny schodziły przy wyniku remisowym 1:1, gdy na gola Oskara Raćko - dającego prowadzenie Warcie - Spójnia II odpowiedziała bramką Erwina Prokopowicza, po dalekim podaniu Maćka Zimnego.

Czytaj więcej...

»

Kolejny mecz

Sobota 21.03.2015r.

Sulęcin godz. --.--

 
 

... : ...

 

 

STAL                                Spójnia

 


 

  plan sparingów Spójni Ośno:

31.01.15 - sobota

Turniej Halowy w Ośnie Lub.

 

07.02.15 - sobota

Spójnia-Steinpol-Ilanka Rzepin

 

14.02.15 - sobota

Spójnia-Czarni-Browar Witnica

 

17.02.15- wtorek

Spójnia - Polonia Słubice

 

21.02.15- sobota

Spójnia - Piast Karnin

 

28.02.15 - sobota

Spójnia - Spartak Deszczno

 

03/04.03.15- wtorek/środa

Spójnia - Kasztelania Santok

 

07.03.15 - sobota

Spójnia - Osadnik Myslibórz

 

14.03.15 - sobota

Spójnia - Pogoń Świebodzin

 

 Miejsce i godzina spotkań

będzie uzależniona od

warunków pogodowych.

 

 Sobota 21.03.2015

Torzym godz. --.--

 

... : ...

 

 

Toroma                  Spójnia II

 


plan sparingów - Spójnia II:

 

01.02.15 - niedziela

Turniej Halowy w Ośnie Lub.

 

15/16.02.15 - sobota/niedziela

Spójnia II - SKP Słubice

 

21/22.02.15 - sobota/niedziela

Spójnia II - Zieloni Lubiechnia

 

28.02/01.03.15 - sobota/niedziela

Spójnia II - Juwenia Boczów

 

7/8.03.15 - sobota/niedziela

Spójnia II - Celuloza Kostrzyn

 

14/15.03.15 - sobota/niedziela

wolny termin

 

Miejsce i godzina spotkań

będzie uzależniona od

warunków pogodowych.

 

»

Poprzedni mecz

15.11.2014

Spójnia

1 : 2

Budowlani

 

 

tabela IV Ligi Lubuskiej:
1. BUDOWLANI LUBSKO        40
2. KSF ZIELONA GÓRA        38

3. STEINPOL-ILANKA RZEPIN  33
4. PROMIEŃ ŻARY            25
5. ARKA NOWA SÓL           24
6. LUBUSZANIN DREZDENKO    22
7. SANTOS ŚWIEBODZIN       22
8. PIAST IŁOWA             21
9. SPÓJNIA OŚNO LUB.       19
10.DORA BYTOM ODRZ.        19
11.SPROTAVIA SZPROTAWA     16
12.ŁUCZNIK STRZELCE KRAJ.  16
13.CZARNI-BROWAR WITNICA   13
14.PIAST CZERWIEŃSK         8
15.STAL SULĘCIN             8
16.ZJEDNOCZENI PRZYTOCZNA   7

 16.11.2014

SpójniaII
5 : 0

Błękitni

 

 

tabela klasy Okręgowej
 
1. SPARTAK DESZCZNO       36
2. WARTA SŁOŃSK           36
3. MEPROZET STARE KUROWO  32
4. ORZEŁ MIĘDZYRZECZ      31
5. KASZTELANIA SANTOK     31
6. LZS BOBRÓWKO           29
7. POLONIA LIPKI WIELKIE  23
8. GKP PSZCZEW            21
9. GKS BLEDZEW            20
10.ODRA GÓRZYCA           20
11.WARTA GORZÓW WLKP.     17
12.ISKRA JANCZEWO         14
13.RADOWIAK DREZDENKO     12
14.SPÓJNIA II OŚNO        11
15.TOROMA TORZYM           6 
16.BŁĘKITNI DOBIEGNIEW     4

 

»

Ostatnio edytowane strony

»

Powiadomienia na pocztę

Jeśli chcesz być powiadamiany o nowościach na stronie, podaj nam swój adres Email.

Adres Email: