Aktualności

rss_button

Najlepsi piłkarze i trenerzy woj. lubuskiego

W sobotni wieczór 16 stycznia odbyła się w Górzykowie piłkarska gala, na której ogłoszono wyniki plebiscytu na najlepszych trenerów i piłkarzy województwa lubuskiego w 2015 roku. Miło nam zakomunikować, że w kategorii zawodników IV ligi lubuskiej, trzecią lokatę

zajął zawodnik MKS Spójnia Ośno Lubuskie

HENRYK KURDYKOWSKI.

Spójnia wznawia treningi!

Po nieco krótszej, niż w roku poprzednim, przerwie zimowej piłkarze Spójni wznowili treningi, przygotowując się do rozgrywek rundy wiosennej. Nasi zawodnicy 12 stycznia spotkali się na pierwszym w tym roku treningu, który odbył się - jak zwykle na obiektach sportowych przy ZSP w Ośnie Lubuskim (orlik i hala).

TENIS STOŁOWY: GKS Gorzovia Gorzów - Spójnia Ośno

W meczu na szczycie II ligi tenisa stołowego, po wyrównanym pojedynku, Spójnia Ośno uległa w Gorzowie Wlkp. GKS-owi Gorzovii 4:6. Kluczowe dla losów spotkania były pojedynki deblowe, w których wygrali gospodarze i naszej drużynie nie udało się już odrobić straty w kolejnych grach indywidualnych. Tym samym zespół Gorzovii objął pozycję lidera rozgrywek, a Spójnia zajmuje drugą lokatę. Naszym zawodnikom pozostały jeszcze dwa spotkania pierwszej rundy rozgrywek, które odbędą się już w nowym roku. 9 stycznia Spójnia zmierzy się w Jeleniej Górze z KTS-em, zaś 16 stycznia podejmie we własnej hali SALOS Dzierżoniów.

W VII kolejce rozgrywek II ligi tenisa stołowego Spójnia Ośno podejmowała we własnej hali drużynę SKS Raszówka. Po ciekawym meczu Spójnia pokonała rywali 7:3 (w rozwinięciu informacji prezentujemy relację z meczu Radia "Zachód"), a tydzień wcześniej nasz zespół uległ w meczu wyjazdowym Odrze II Głoska 3:7, mimo tego Spójnia utrzymała pozycję lidera. Rezerwy Spójni uległy we własnej hali Warcie II Kostrzyn 5:10. Po siedmiu kolejkach rozgrywek rezerwy Spójni zajmują 6 miejsce w tabeli rozgrywek.

W rozegranym zaległym meczu o mistrzostwo IV Ligi Lubuskiej Spójnia Ośno zremisowała w Świebodzinie z Santosem 2:2. Do przerwy prowadzili gospodarze dwiema bramkami (obie autorstwa Wojciecha Szczepanka), obejmując prowadzenie po strzale z rzutu wolnego, zaś drugiego gola nasz zespół stracił tuż przed zejściem do szatni. Po przerwie znacznie lepsza gra naszych piłkarzy, którzy kontaktowego gola zdobyli po akcji Michała Masztalerza i samobójczym trafieniu obrońcy "Świętych", a wyrównującego gola strzelił Marek Buszczak uderzeniem z rzutu wolnego.

Kolejnymi zwycięstwami w rozgrywkach II ligi tenisa stołowego mogą pochwalić się zawodnicy Spójni, którzy 7 listopada pokonali w Zielonej Górze AZS 8:2, zaś minionej soboty pokonali AZS Wrocław 9:1. Tym samym nasi tenisiści umocnili się na pozycji lidera rozgrywek, przed Gorzovią Gorzów Wlkp. i AZS Zielona Góra.

Ciężką przeprawę miał zespół rezerw Spójni, który w Świebodzinie zremisował z Jofrakudą 9:9, a w kolejnych meczach pokonał we własnej hali Gorzovię II 10:3 i w Krośnie Odrzańskim miejscową Tęczę 10:4.

Leśnik Lemierzyce - Spójnia II Ośno

Porażką rezerw Spójni zakończyło się ostatnie spotkanie rozgrywek „serie A”, w którym nasz zespół uległ Leśnikowi Lemierzyce 0:3. Pierwsza połowa meczu wyrównana, lecz z małą ilością okazji na gola, a dla Spójni II najbliżej gola dającego prowadzenie był Elbasan Woźniakiewicz. W drugiej części gry więcej okazji bramkowych z obu stron, ale znacznie lepsza skuteczność gospodarzy, którzy objęli prowadzenie po składnej akcji, a kilka minut później podwyższyli prowadzenie, po pięknym golu z dystansu. Dla Spójni II po dwie okazje mieli Elbasan Woźniakiewicz i Jarek Smorowiński, ale bramkarz Leśnika wyszedł z tych pojedynków zwycięsko. Trzeci gol dla gospodarzy to typowa bramka po kontrataku, którą zawodnik Leśnika ustalił wynik spotkania.

Bez punktów wróciła Spójnia Ośno z Drezdenka, gdzie walczyła o nie z miejscowym Lubuszaninem. Jak zwykle ciężką przeprawę miał nasz zespół w spotkaniu z tym rywalem, a z przebiegu gry Spójnia zasłużyła przynajmniej na remis. Pierwsze pół godziny gry to przewaga naszego zespołu, który jednak nie potwierdził tego zdobyczą bramkową. Kilka razy zakotłowało się w polu karnym gospodarzy, a dwukrotnie na bramkę Lubuszanina srzelał Arkadiusz Jarosz. W 15 minucie meczu kontratak Lubuszanina, w którym sędzia dopatrzył się przewinienia naszego obrońcy w polu karnym, czego efektem „jedenastka” zamieniona przez Daniela Moroza na gola. Na 7 minut przed końcem pierwszej połowy gospodarze zwiększyli prowadzenie, gdy Jacek Głowaczewski wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego. Spójnia grała w tym momencie w osłabieniu, gdy po niebezpiecznym ataku rywala, opatrywany poza boiskiem był Adam Soboń.

Po pierwszej połowie meczu o mistrzostwo IV Ligi Lubuskiej, Spójnia Ośno prowadzi ze Sprotavią Szprotawa 1:0. Pierwsze 45 minut meczu nie stało może na wysokim poziomie, ale prowadzenie Spójni jest zasłużone. Goście nie zagrozili bramce Sebastiana Grendy, zaś ataki naszego zespołu były zdecydowanie groźniejsze. Prowadzenie dla Spójni padło po zgraniu piłki Arkadiusza Jarosza do Tomasza Koszeli, który dośrodkował piłkę w pole karne. Adam Soboń po dynamicznym wbiegnięciu wyskoczył w powietrze i uderzeniem piłki głową pokonał bramkarza Sprotavii.

Adam Soboń show!!!. Po dwóch kolejnych bramkach Adam Sobonia Spójnia pokonuje Sprotavię Szprotawa 3:0. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy meczu Spójnia powiększyła prowadzenie, gdy Arkadiusz Jarosz przejął niedokładne podanie obrony gości, dośrodkował w pole karne, gdzie akcję zamknął Adam Soboń, który po opanowaniu piłki, posłał piłke do siatki strzałem z "ostrego" kąta. Wynik został ustalony, gdy po rozegraniu rzutu wolnego przez Pawła Janika i Marka Buszczaka, piłka została dośrodkowana w pole karne, którą opanował Adam Soboń. Nasz zawodnik przymierzył i strzelił silnie z 12 metrów, nie dając szansy bramkarzowi. Zdecydowane i zasłużone zwycięstwo Spójni, której ataki były groźniejsze, a skuteczność bardzo dobra.