Aktualności

sparing: SKP Słubice - Spójnia II

Na swoje drugie spotkanie sparingowe rezerwy Spójni udały się do Słubic, gdzie podejmowane były przez miejscowy SKP. Dobra pierwsza połowa Spójni II, która potwierdziła strzeleniem czterech goli, gdzie po dwa trafienia zaliczyli Dawid Misiak i Patryk Krasiński. Nasz zespół miał nieco ułatwione zadanie, gdyż po stracie pierwszego gola gospodarze, z powodu kontuzji jednego zawodnika i braku rezerwowych, grali w dziesięcioosobowym składzie.

W drugiej połowie oba zespoły stworzyły sobie okazje na gola, z czego SKP wykorzystało jedną, a Spójnia II dwukrotnie trafiła do bramki przeciwnika, po golach Mateusza Krasińskiego i Tomka Koszeli.

W sobotę obie drużyny seniorskie rozegrały swoje spotkania kontrolne, a rozpoczęła Spójnia I, która podejmowała Pogoń Krzeszyce. Rywal przyjechał w mocno rezerwowym składzie i mecz był jednostronnym widowiskiem, które zakończyło się wygraną naszego zespołu 11:0. Do przerwy Spójnia prowadziła czterema bramkami, po dwóch golach Piotra Kurdykowskiego, a po jednym trafeniu dodali Marcin Szeliga i Filip Krawczyk.

Po przerwie skutecznością popisał się Dawid Szczeciński, który pięciokrotnie pokonał bramkarza Krzeszyc, a dwukrotnie do bramki gości posłał piłkę Piotr Pieróg.

ODBĘDĄ SIĘ BADANIA LEKARSKIE WSZYSTKICH ZAWODNIKÓW MKS SPÓJNIA OŚNO LUBUSKIE.

BADANIA ZOSTANĄ PZEPROWADZONE NA STADIONIE

W OŚNIE LUBUSKIM, OD GODZINY 11.00.

OBECNOŚĆ ZAWODNIKÓW OBOWIĄZKOWA.

+

Z GŁĘBOKIM ŻALEM ZAWIADAMIAMY, ŻE 25 LUTEGO 2017R. ZMARŁ STANISŁAW BOHUSZKO - WIELOLETNI DZIAŁACZ, PREZES ORAZ SPONSOR KLUBU MKS SPÓJNIA OŚNO LUBSKIE.
WYRAZY WSPÓŁCZUCIA ORAZ SZCZERE KONDOLENCJE RODZINIE I BLISKIM SKŁADAJĄ ZARZĄD, KIEROWNIK, SZTAB SZKOLENIOWY ORAZ ZAWODNICY MKS „SPÓJNIA” OŚNO LUBUSKIE.
POGRZEB ODBĘDZIE SIĘ W ŚRODĘ 01 MARCA O GODZINIE 12.00, W KOŚCIELE PARAFIALNYM W OŚNIE LUBUSKIM.

sparing: Spójnia II - Zieloni Lubiechnia

Pierwsze spotkanie kontrolne rezerw Spójni, w którym rywalem naszego zespołu byli Zieloni Lubiechnia, zakończył się zasłużoną wygraną gości 3:1. Spójnia II dopiero po 20 minutach meczu zauważyła, że spotaknie się już zaczęło, szybko tracąc trzy bramki, z czego pierwsze dwie tuż po rozpoczęciu meczu. Jeszcze przed przerwą nieco lepsza gra Spójni II, czego efektem gol Daniela Drozdowicza, a kilka akcji było płynnie przeprowadzonych.

Po przerwie bardziej wyrównana gra i akcje z obu stron, ale bardzo słaba nieskuteczność, zwłaszcza w wykonaniu Lubiechni, której zawodnicy mieli kilka sytuacji sam na sam z bamkarzem, ale żadnej nie wykorzystali. Ostatecznie druga połowa remisowa i wynik nie uległ już zmianie.

W kolejnym meczu sparingowy, w którym Spójnia podejmowała Piasta Karnin, padł wynik remisowy 1:1 (0:0). Pierwsza połowa bezbramkowa, choć nasz zespół kilkakrotnie zagroził bramce rywali. Początek drugiej połowy lepszy w wykonaniu gości, którzy objęli prowadzenie, po wyprowadzeniu szybkiej kontry. Spójnia doprowadziła do remisu, gdy prostopadłe podanie Daniela Drozdowicza, na gola zamienił Dawid Szczeciński, który wykorzystał swoją szybkość, uprzedzając interwencję bramkarza.

Mamy przyjemność przedstawić wizualizację przebudowy naszego budynku klubowego na Stadionie Miejskim w Ośnie Lubuskim. Aktualnie są to prace projektowe, ale miejmy nadzieję, że inwestycja ta zostanie wykonana w możliwie jak najszybszym czasie.

SPARING: Ilanka Rzepin - Spójnia Ośno 0:1

Solidnie zaprezentował się zespół Spójni, na tle wymagającego rywala, we wtorkowym sparingu, który został rozegrany na sztucznej płycie w Słubicach. Rywalem naszej drużyny była Steinpol-Ilanka Rzepin, a mecz zakończył się wygraną Spójni 1:0. Pierwsza połowa meczu lepsza w wykonaniu Rzepina, który groźniej atakował i był bliższy zdobycia gola, zaś w drugiej części meczu lepsze sytuacje na strzelenie bramki miała Spójnia, a jedną z nich udało się wykorzystać. Po akcji zespołu dośrodkowanie Marka Buszczaka z prawej strony boiska w pole karne, gdzie Paweł Szymkiewicz zgrał piłkę poza „szesnastkę” Ilanki, do nadbiegającego Piotra Michałka, który w pełnym biegu, uderzeniem piłki bez przyjęcia, posłał ją do bramki rywali obok bezradnego bramkarza.

Halowy Turniej Młodzików o Puchar Burmistrza MiG Ośno Lub.

Podobnie jak w sobotnim turnieju Orlików, również w turnieju halowym Młodzików mnóstwo emocji, towarzyszących ostatecznym rozstrzygnięciom, a o najwyższych lokatach decydowały rzuty karne. Zdobywcą głównego trofeum turnieju halowego Młodzików o Puchar Burmistrza MiG Ośno Lubuskie, została drużyna Steinpolu-Ilanki Rzepin, która w finale pokonała Spójnię Ośno Lubuskie. Trzecie miejsce zajęli młodzicy Orła Międzyrzecz, którzy wygrali z Czarnymi-Browar Witnica. Królem strzelców turnieju został Martin Telec, zawodnik Spartaka Deszczno, zdobywca 7 goli. Najlepszym bramkarzem został wybrany zawodnik Spójni Ośno Lubuskie – Dominik Płucienniczak, zaś najlepszym zawodnikiem Kacper Lewitzki – Steinpol-Ilanka Rzepin.

Halowy Turniej Orlików o Puchar Burmistrza MiG Ośno Lub.

Między zespołami reprezentującymi Akademie Piłkarskie z Gorzowa Wlkp. rozstrzygnęły się losy głównego trofeum, turnieju halowego Orlików o Puchar Burmistrza MiG Ośno Lubuskie. Dopiero rzuty karne zdecydowały o wygranej Progresu, który w finale mierzył się Chemikiem. Również w meczu trzecie miejsce decydowały rzuty karne, które lepiej egzekwowali piłkarze Stali Sulęcin, zaś Spójnia Ośno zajęła ostatecznie piąte miejsce. Królem strzelców turnieju został Jakub Chudziak, zawodnik Chemika Gorzów Wlkp., zdobywca 12 goli. Najlepszym bramkarzem został wybrany zawodnik Steinpolu-Ilanki Rzepin – Kacper Zeman, zaś najlepszym zawodnikiem Daniel Popucewicz – Progres Gorzów Wlkp.

MKS Spójnia jest finansowany z budżetu Gminy Ośno Lubuskie.