Aktualności

rss_button

OLT: Spójnia Ośno - Lubuszanin Drezdenko

Kończą rozgrywki okręgowej ligi trampkarzy zawodnicy Spójni, którzy w ostatnim meczu na własnym boisku podejmowali trampkarzy Lubuszanina Drezdenko. Mecz zakończył się wysoką wygraną gości, prowadzących do przerwy 5:1, a ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:12 dla Lubuszanina. Ostatnie spotkanie nasi trampkarze zagrają w najbliższą niedzielę w Rzepinie, gdzie zmierzą się z trampkarzami Steinpolu-Ilanki.

XXX kolejka IV Ligi: Budowlani Lubsko - Spójnia Ośno

W ostatnim meczu sezonu 2014/2015 rozgrywek o mistrzostwo IV Ligi Lubuskiej, Spójnia Ośno mierzy swe siły z trzecią drużyną w tabeli Budowlanymi Lubsko. Pomimo upału pierwsza połowa meczu rozgrywana była w szybkim tempie, i obie drużyny miały okazje na zdobycie gola. Spójnia posiadała optyczną przewagę, ale bliżej objęcia prowadzenia byli gospodarzy, gdy piłka po strzale Adriana Jeremicza z rzutu wolnego, odbiła się od poprzeczki bramki. Do przerwy wyrównanie spotkanie i bezbramkowy remis.

Udanie kończy rozgrywki zespół Spójni, który w końcówce meczu w Lubsku przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W 87 minucie faulowany w polu karnym Budowlanych był Marek Buszczak, a skutecznym egzekutorem rzutu karnego Mateusz Szczurek. Brawa dla naszego zespołu za wygraną w dzisiejszym meczu i skuteczniejszą grę w rundzie wiosennej.

Z dobrej strony pokazały się rezerwy Spójni, które w Ośnie Lubuskim podejmowały LZS Bobrówko. Po wyrównanym meczu Spójnia II pokonała rywala 2:1, a do przerwy utrzymał się wynik remisowy, gdzie obie drużyny zdobyły po jednej bramce. Prowadzenie w 15 minucie meczu objęli goście, gdy po składnej akcji i precyzyjnym uderzeniu Marka Ułasowca, piłka zatrzepotała w siatce bramki naszego zespołu. Po kwadransie Spójnia II wyrównała, gdy dośrodkowanie z rzutu rożnego Piotra Koszeli, na bramkę - uderzeniem piłki głową – zamienił Mirek Małachowski.

Nieudane zakończenie sezonu w wykonaniu juniorów Spójni, którzy w ostatnim meczu Lubuskiej Ligi Juniorów udali się do Karnina. Mecz zakończył się wygraną Piasta 11:0, a do przerwy gospodarze prowadzili pięcioma bramkami. Grający w przewadze gospodarze posiadali przewagę przez całe spotkanie, nie pozwalając naszemu zespołowi na poważniejsze zagrożenie swojej bramce.

W ostatnim spotkaniu tego sezonu na własnym boisku, przyszło Spójni podejmować zdecydowanego lidera rozgrywek KSF Zielona Góra. Pomimo dokuczliwego upału, zawodnicy obu drużyn zagrali bardzo dobre, prowadzone w szybkim tempie spotkanie. Do przerwy prowadziła Spójnia 2:0, obejmując prowadzenie po składnej akcji zespołu zainicjowanej przez Marka Buszczaka, zakończonej golem niezawodnego Daniela Drozdowicza. Wynik podwyższył Mateusz Szczurek, który kolejny raz zaskoczył bramkarza drużyny przeciwnej, strzałem z rzutu rożnego.

Z dobrej strony pokazali się nasi trampkarze, którzy podejmowali w Ośnie Lubuskim lidera rozgrywek UKS „Dwójkę” Kostrzyn. Do przerwy prowadzili goście 1:0, a po przerwie rywali jeszcze dwukrotnie znaleźli drogę do bramki Spójni. Również i nasi trampkarze mieli swoje okazje na strzelenie gola, ale zdecydowanie gorzej było ze skutecznym ich zakończeniem. Przy stanie 0:1 nasz zespół nie wykorzystał rzutu karnego, zaś rywale dwukrotnie mieli okazję na zdobycie gola z „jedenastek” i obie te szanse wykorzystali.

Wyniki dwóch ostatnich turniejów orlików (grupa I), w których rozgrywają swoje mecze najmłodsi adepci piłki nożnej Spójni Ośno. Prezentujemy wyniki z zawodów, które odbyły się w Ośnie Lubuskim (21 maja) i Słońsku (30 maja). Ostatecznie drużyna orlików zajęła IV lokatę w swojej grupie, a najlepszym zespołem okazał się UKS "CZWÓRKA" II Kostrzyn.

W ostatnim spotkaniu na własnym boisku juniorzy starsi Spójni zmierzyli się z drużyną UKP II Zielona Góra, ponosząc wysoką porażkę 0:13. Wynik do przerwy nie zapowiadał takiego pogromu, gdyż nasi juniorzy lepiej radzili sobie z posiadającymi przewagę zawodnikami gości. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:3 dla UKP, a i nasz zespół miał swoje okazje na zdobycie gola. Warto przypomnieć solową akcję Dawida Szczecińskeigo, który ograł obrońców gości w polu karnym i sprytnym strzałem mógł pokonać bramkarza, lecz piłka odbiła się od słupka. Umiejętności bramkarza silnym strzałem sprawdził Maksymilian Staroń, a po przypadkowym zagraniu piłki ręką przez obrońcę UKP w polu karnym, sędzia wskazał na 11 metr, lecz Dawid Szczeciński nie wykorzystał tej okazji. Po przerwie absolutna dominacja UKP, który nie tylko grał przyjemnie dla oka, ale i bardzo skutecznie, zdobywając kolejne bramki.

Wysoką porażką Spójni zakończyło się spotkanie 28 kolejki o mistrzostwo IV Ligi Lubuskiej, w którym nasz zespół mierzył się w Iłowej z miejscowym Piastem. Porażka niestety zasłużona, gdyż piłkarze Spójni tak w pierwszej, jak i w drugiej połowie meczu, stanowili jedynie tło dla agresywniej grających gospodarzy, którzy stworzyli sobie znacznie więcej okazji na gola. Po pierwszej połowie prowadził Piast 2:1, a gola dla Spójni zdobył Daniel Drozdowicz. Po przerwie obraz gry nie zmienił się, co gospodarze potwierdzali kolejnymi zdobyczami bramkowymi, wykorzystując błędy naszego zespołu. Ostatecznie wygrana Piasta 5:1, a gdyby nie dobra dyspozycja Krzysztofa Niemczyna, to rozmiar porażki byłby jeszcze bardziej dotkliwy.

Miłe złego początki – chciałoby się rzec, po spotkaniu, w którym rezerwy Spójni podejmowały na własnym boisku GKS Bledzew. Dobrą grę w pierwszych 20 minutach Spójnia potwierdziła zdobyciem dwóch goli. Najpierw podanie Michała Masztalerza, przedłużył Piotr Pieróg, a Dawid Szczeciński dał prowadzenie Spójni II. Kilka minut później po dośrodkowaniu Piotr Koszeli, strzał Dawida Szczecińskiego obronił bramkarza GKS-u, lecz przy dobitce Artema Teslenko nie miał już szans na obronę. Od 30 minuty goście grali w dziesięciu, a co ciekawe poprawili jej jakość, osiągając optyczną przewagę. Ostatnie minuty przed przerwą to katastrofalne błędy naszego zespołu, które skutkowały utratą trzech goli i to goście prowadzili 3:2 schodząc do szatni.