Aktualności

rss_button

Spójnia II Ośno - Radowiak Drezdenko

Z tygodniowym opóźnieniem rozpoczęli ligowe rozgrywki zawodnicy rezerw Spójni, którzy w nowym sezonie reprezentują Ośno Lubuskie w klasie okręgowej. Z tej właśnie okazji Wiceprezes GOZPN Zenon Chmielewski, wręczył naszym zawodnikom okolicznościowy puchar, a rywalem w pierwszej potyczce była drużyna Radowiaka Drezdenko, również beniaminek klasy okręgowej. Przybyli kibice nie powinni żałować poświęconego czasu, gdyż obejrzeli stojące na dobrym poziomie, wyrównane spotkanie, które zakończyło się wynikiem remisowym 1:1. Pierwsze trafienie dla Spójni II w nowym sezonie zaliczył - po kapitalnym strzale - Patryk Krasiński.

Już w świąteczny piątek Spójnia Ośno rozegrała mecz II kolejki Lubuskiej IV Ligi. Spotkanie odbyło się Ośnie Lubuskim, a rywalem naszego zespołu była Sprotavia Szprotawa. Po bezbramkowej pierwszej połowie meczu kibice doczekali się goli, których autorami byli nasi piłkarze. Prowadzenie Spójnia Ośno objęła po rzucie rożnym, w którym dośrodkowanie Pawła Janika wykorzystał Henryk Kurdykowski. Wynik meczu ustalił Daniel Szafran, skutecznie kończąc dogranie piłki od Piotra Kurdykowskiego. Ostatecznie 2:0 dla Spójni, a zaznaczyć należy, że goście nie wykorzystali rzutu karnego, a Spójnia kończyła mecz w dziewięciu.

Bezbramkowo na inaugurację.

Po ostatnim gwizdku sędziego można było skwitować wynik meczu Sebastian Grenda – Stal Sulęcin 0:0. Spotkanie rozegrane w sobotnie południe, przy prażącym słońcu, nie było porywającym widowiskiem piłkarskim, a znacznie lepiej zaprezentował się beniaminek rozgrywek o mistrzostwo IV Ligi Lubuskiej. Nasz zespół zagrał zdecydowanie poniżej swoich możliwości, zaś goście dali od siebie wszystko, co mieli najlepszego. Wynik remisowy jest szczęśliwy dla Spójni, ponieważ to goście stworzyli więcej okazji na zdobycie gola i już po pierwszej połowie mogli prowadzić nawet dwiema, trzema bramkami.

Rusza ligowe granie!

Wielkimi krokami zbliża się inauguracja rozgrywek piłkarskich nowego sezonu, w których uczestniczą nasze drużyny, i jak zwykle pierwsi ligowe zmagania rozpoczną czwarto-ligowcy. Odwołanie klubu od decyzji Komisji ds. Licencji zostało pozytywnie rozpatrzone i Spójnia uzyskała prawo gry w IV Lidze Lubuskiej (licencja warunkowa do 31.12.2014r.), dzięki czemu będziemy mogli oglądać nasz zespół, rywalizujący na tym poziomie rozgrywek w Ośnie Lubuskim. Na początek Spójnię czekają derby ze Stalą Sulęcin, a następnie – również w Ośnie – nasz zespół podejmie Sprotavię Szprotawa. Kolejne mecze Spójnia zagra wyjazdowo w Strzelcach Krajeńskich, Rzepinie i Nowej Soli.

We wtorkowe popołudnie rezerwy Spójni rozegrały ostatni mecz kontrolny przed inauguracją rozgrywek. Spotkanie odbyło się na bocznej płycie boiska stadionu w Kostrzynie, gdzie rywalem naszego zespołu była miejscowa Celuloza. Podobnie jak w ostatnim meczu sparingowym padł wynik hokejowy, lecz tym razem to rywale okazali się skuteczniejsi (zwłaszcza w pierwszej połowie meczu) i zasłużenie wygrali 7:4(5:2). Gole dla Spójni II strzelili Patryk Ciesielski i Mirek Małachowski, a po przerwie Patryk Przybylski i Patryk Krasiński z rzutu wolnego.

Rezerwy Spójni rozegrały w sobotnie popołudnie mecz sparingowy, w którym rywalem naszego zespołu była drużyna Zorzy Kowalów. Spotkanie zakończyło się wygraną Spójni II 5:4, a do przerwy nasz zespół prowadził 3:2. Wynik hokejowy, a należy podkreślić, że obie drużyny mogły strzelić jeszcze raz tyle goli. Bramki dla naszego zespołu w pierwszej połowie strzeli Maciek Zimny, Konrad Kurałowicz i Michał Masztalerz. Po przerwie Michał dołożył jeszcze jedno trafienie, a wynik meczu ustalił Mirek Małachowski.

sparing: Piast Karnin - Spójnia Ośno Lub.

Na ostatni mecz kontrolny przed inauguracją rozgrywek IV Ligi Lubuskiej, Spójnia Ośno udała się Karnina, aby sprawdzić swe siły z trzecioligowym Piastem. Nasz zespół od pierwszych minut kontrolował wydarzenia na boisku, posiadając sporą przewagę, lecz ten napór nie przełożył się na sporą ilość szans do zdobycie gola. Gospodarze tylko raz zagrozili bramce Spójni, gdy z 14 metrów silnym strzałem próbował zaskoczyć Sebastiana Grendę napastnik Piasta, ale nasz bramkarz pewnie interweniował.

W kolejnym sparingowym meczu Spójnia II zremisowała ze Stalą Sulęcin 2:2, a do przerwy prowadzili goście 2:1. Pierwsza część gry to wyraźna przewaga Stali, która potwierdziła to kilkoma groźnymi sytuacjami, wykorzystując z nich dwie. Pomimo lepszej gry gości to i naszemu zespołowi udało się stworzyć sytuacje, po których powinny paść bramki, a szanse na gola mieli Piotrek Pieróg, Piotrek Michałek i Piotrek Koszela. Kontaktowego gola tuż przed przerwą strzelił Przemek Lipski, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym rywali, po wrzucie piłki z autu.

W kolejnym meczu kontrolnym piłkarze Spójni zmierzyli się drużyną Czarnych- Browar Witnica, a mecz zakończył się wygraną naszego zespołu 3:0. Prowadzenie dla Spójni dała szybka, składna akcja, w której po zgraniu piłki przez Daniela Szafrana, Paweł Janik pokonał bramkarza gości strzałem prawą nogą. W drugiej połowie meczu nasi piłkarze dwukrotnie umieścili piłkę w siatce bramki Czarnych. Najpierw Piotr Pieróg wykorzystał dokładne podanie Henryka Kurdykowskiego, a na kilka minut przed końcem meczu na listę strzelców wpisał się Daniel Drozdowicz. Dośrodkowanie Adama Sobonia zablokował obrońca gości, lecz piłka po jego interwencji trafiła pod nogi Daniela, który nie miał problemów z pokonaniem bramkarza.

XVIII Turniej Piłki Nożnej o "PUCHAR ŁĘCZY"

W XVIII edycji turnieju piłki nożnej o „Puchar Łęczy 2014”, rozgrywanego w ramach obchodów Dni Ośna Lubuskiego "LATO OŚNO 2014", udział wzięło sześć zespołów. Niestety w piątkowy wieczór zrezygnował z udziału Energetyk Gryfino, w związku z tym mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym” po 25 minut jeden mecz. Jak przed rokiem zwycięzcą turnieju została drużyna MKS Steinpol-Ilanka Rzepin, przed Spójnią I Ośno Lub. i Lubuszaniniem Drezdenko. Królem strzelców turnieju (5 goli) oraz najlepszym zawodnikiem został Mateusz Klimczak – zawodnik Steinpolu-Ilanki Rzepin. Jacka Girenia reprezentującego Spartaka Deszczno, wybrano najlepszym bramkarzem dzisiejszych zawodów.