Aktualności

rss_button

sparing: Stilon Gorzów Wlkp. (CLJ) - Spójnia Ośno

W ostatnim sprawdzianie formy przed rozpoczynającym się za tydzień nowym sezonie 2015/2016, Spójnia Ośno udała się do Gorzowa Wlkp., na spotkanie drużyną CLJ Stilonu. Wcześniej zaplanowane spotkanie ze Stalą nie doszło do skutku, gdyż z tym zespołem Spójnia zainauguruje rozgrywki w pierwszej kolejce IV Ligi Lubuskiej. W rozpoczętym już o godz. 10.00 – z uwagi na panujące upały - meczu nasz zespół urządził sobie ostre strzelanie, gdyż obie połowy meczu zakończyły się wynikiem 5:1 dla Spójni. Po dwa gole dla naszego zespołu strzelili: Paweł Janik, Piotr Kurdykowski (obie z karnych), Michał Masztalerz, po jednym golu dołożyli jeszcze Arek Jarosz, Henryk Kurdykowski oraz Adam Soboń, zaś jeden gol padł po samobójczym trafieniu zawodnika Stilonu.

 

Czytaj więcej...

sparing: Celuloza Kostrzyn - Spójnia II

Kolejne spotkanie sparingowe rozegrały rezerwy Spójni, które w ramach treningu udały się do Kostrzyna, na spotkanie z Celulozą. Obie drużyny pokazały się z dobrej strony, prezentując otwarty futbol, prowadząc grę w szybkim tempie, zwłaszcza w pierwszej części gry. Każda ze stron stworzyła w całym meczu po kilka akcji, mogących zakończyć się bramką, ale zespołom udało się strzelić tylko po jednym golu. Prowadzenie objęli gospodarze 15 minucie, a na gola Celulozy Spójnia skutecznie odpowiedziała jeszcze przed przerwą, bramką Konrada Kurałowicza, po dograniu piłki od Adama Sobonia.

 

Czytaj więcej...

sparing: Juwenia Boczów - Spójnia II

W niedzielne popołudnie rezerwy Spójni udały się do Boczowa, gdzie rozegrały drugie spotkanie kontrolne, z miejscową Juwenią, a mecz zakończył się wygraną gospodarzy 6:2. Na gola dającego prowadzenie miejscowym, szybko odpowiedziała Spójnia II, gdy po dograniu Michała Kusza, Artem Teslenko precyzyjnym uderzeniem pokonał bramkarza. Swoją optyczną przewagę Juwenia potwierdziła jeszcze dwoma golami, przed zejściem na przerwę. Również nasz zespół miał okazje na gola, a szanse na pokonanie bramkarza dwukrotnie miał Dawid Szczeciński.

Czytaj więcej...

Turniej piłkarski we Franfurcie

 

Przed tygodniem Spójnia Ośno była gospodarzem turnieju o „Puchar Łęczy”, w którym udział brała drużyna FC Frankfurt.  Minionej soboty, w ramach rewanżu, Spójnia udała się za zachodnią granicę, aby wziąć udział w turnieju, którego gospodarzem był FC Frankfurt. W turnieju miało uczestniczyć sześć zespołów, ale ostatecznie pojawiło się pięć drużyn, które rywalizowały w systemie „każdy z każdym” jeden mecz po 30 minut. Zdecydowanie najlepszym zespołem turnieju została ekipa FC Frankfurt I, zaś nasz zespół po remisie w jednym spotkaniu i trzech porażkach zajął piątą lokatę. Spójnia pomimo sporych braków kadrowych na uczestnictwo w turnieju, zdecydowała się wziąć udział, uzupełniając skład juniorami i zawodnikami rezerw. Kolejność i wyniki poszczególnych spotkań umieszczone zostaną w terminie późniejszym.

 

sparing: Spójnia II Ośno - Chrobry Drzeńsko

Rezerwy Spójni, w ramach treningu, rozegrały swoje pierwsze spotkanie kontrolne, a na stadionie w Ośnie Lubuskim rywalizowały z Chrobrym Drzeńsko. Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 3:2, ale prowadzenie objęli goście. Spójnia II odpowiedziała trzema golami autorstwa Mateusza Krasińskiego, któremu asystował Erwin Prokopowicz. Przed przerwą goście zmniejszyli stratę, wykorzystując rzut karny.

Czytaj więcej...

sparing: Spartak Deszczno - Spójnia Ośno


 Na boisku w Maszewie piłkarze Spójni rozegrali kolejne spotkanie sparingowe, w którym rywalem naszego zespołu był Spartak Deszczno. Po pierwszych 45 minutach meczu prowadziła Spójnia, po golu Marka Buszczaka, który przejął piłkę z akcji Daniela Drozdowicza. W początkowej fazie gry to gospodarze kilkakrotnie groźnie strzelali na bramkę Spójni, lecz nie przyniosło to im spodziewanego efektu. W drużynie Spójni sporo było niedokładności i niepotrzebnych strat piłki, co uniemożliwiało składne rozegranie akcji.

Czytaj więcej...

XIX Turniej o "PUCHAR ŁĘCZY"

 


W XIX edycji turnieju piłki nożnej - Sport bez granic: polsko-niemiecki turniej o „Puchar Łęczy 2015”, rozgrywanego w ramach obchodów Dni Ośna Lubuskiego "LATO OŚNO 2015", udział wzięło siedem zespołów. Niestety w piątkowy wieczór zrezygnował z udziału Spartak Deszczno. Zwycięzcą turnieju została drużyna Stali Sulęcin, przed Steinpolem-Ilanką Rzepin i Polonią Słubice. Tym razem Spójnia Ośno zajęła czwartą lokatę. Królem strzelców turnieju (3 gole) został zawodnik FC Frankfurt Artur Anioł, a najlepszym zawodnikiem został Przemysław Begier (Polonia Słubice). Artura Tumaszyka reprezentującego Steinpol-Ilankę Rzepin, wybrano najlepszym bramkarzem dzisiejszych zawodów.

Czytaj więcej...

sparing: Odra Górzyca - Spójnia Ośno


Spotkanie sparingowe w Górzycy, gdzie rywalem naszego zespołu była miejscowa Odra, zakończyło się wygraną Spójni 5:0. Do przerwy nasz zespół prowadził dwiema bramkami, których autorami byli Michał Masztalerz, który wymanewrował obrońce gospodarzy i strzałem lewą nogą z 16 metrów umieścił piłkę w siatce, i Piotr Kurdykowski, który będąc w polu karnym Odry posłał piłkę nad wychodzacym bramkarzem. Dwukrotnie bliski strzelenia gola był też Marek Buszczak, lecz piłka po jego uderzeniach raz odbiła się od poprzeczki, a w drugim przypadku poszybowała nad bramką, gdy nasz zawodnik próbował lobować bramkarza. Gospodarze mieli dwie okazje na gola, ale przy strzałach zawodników Odry dobrze interweniował nasz bramkarz.

Czytaj więcej...

sparing: Spójnia Ośno - Dąb Dębno


W drugim meczu kontrolnym Spójnia zremisowała z Dębem Dębno (4 liga zachodniopomorska) 1:1. Bramkę dla naszego zespołu strzelił Marcin Szeliga. Kolejne spotkanie sparingowe nasz zespół rozegra już we wtorek, w Górzycy gdzie rywalem Spójni bedzie miejscowa Odra.

Czytaj więcej...

SPARING: Spójnia Ośno - Piast Gorzów Karnin

 


W rozegranym wczoraj pierwszym meczu sparingowym zespół Spójni przegrał na własnym boisku z Piastem Gorzów Karnin 1:2. Początek spotkania należał do Piasta czego faktem była szybko zdobyta bramka. Goście prowadzili przebieg spotkania do ok. 30 min. natomiast później gra się wyrównała i do przerwy wynik pozostał bez zmian. W drugiej połowie lepsza gra naszych zawodników przełożyła się jedynie na jedną zdobycz bramkową. Strzelcem bramki po rzucie karnym po faulu na Michale Masztalerzu był Piotr Kurdykowski. Kilka minut wcześniej w takiej samej sytuacji znalazł się zespół Piasta i drugą bramkę dla gości zdobył Mateusz Konefał. W końcowej fazie meczu nasi zawodnicy mieli okazje do wyrównania, ale ostatecznie wynik pozostał bez zmian. Następny mecz kontrolny Spójnia rozegra w przyszłą sobotę a rywalem będzie Dąb Dębno.

Czytaj więcej...

»

Kolejny mecz

SPÓJNIA I - IV LIGA LUBUSKA 

 

Miejsce: Ośno Lubuskie
Sobota
29.08.2015 godz.17.00
 

 

Spójnia

 

 

3 : 0

 

Tęcza

 Piotr Kurdykowski

 Michał Masztalerz

 Adam Soboń

 

 

pozostałe mecze III kolejki

------------------------------------- 

Kasztelania 0-5 KSF
Czarni-Browar 0-1 Łucznik
KP Piast 1-1 Stal
Syrena 0-3 Lubuszanin
Odra 0-1 Sprotavia
Promień 1-1 Santos
Dąb 3-0 Arka

  

 


 


  Spójnia II - klasa "A"

 

Miejsce: Trzemeszno
Sobota
29.08.2015 godz. 17.00
 

 

ZNICZ

 

 

4 : 2

 

SpójniaII


gole dla Spójni II:

M.Krasiński, T.Koszela

 

pozostałe mecze II kolejki

-------------------------------------

 

Toroma  7-0 Pogoń 
Leśnik  1-2 SKP 
Juwenia 5-4 Zorza
Favor  - As Pieski
Chrobry - Zieloni 
Smogórzanka - FC Kursko

 

»

Poprzedni mecz

22.08.2015

Łucznik

0 : 2

Spójnia

 

 

tabela IV Ligi Lubuskiej:
1. KSF ZIELONA GÓRA       9
2. SPÓJNIA OŚNO LUB.      7

3. SANTOS ŚWIEBODZIN      7
4. PIAST IŁOWA            7
5. CZARNI-BROWAR WITNICA  6
6. SPROTAVIA SZPROTAWA    6
7. DĄB PRZYBYSZÓW         4
8. ŁUCZNIK STRZELCE KRAJ. 4
9. ARKA NOWA SÓL          4
10.LUBUSZNAIN DREZDENKO   3
11.PROMIEŃ ŻARY           3
12.TĘCZA KROSNO ODRZ.     3
13.STAL SULĘCIN           2
14.KASZTELANIA SANTOK     1
15.SYRENA ZBĄSZYNEK       0
16.ODRA BYTOM ODRZ.       0

 23.08.2015

SpójniaII
4 : 1

Juwenia

 

 

tabela klasy "A"
1. ZIELONI LUBIECHNIA   3
2. TOROMA TORZYM        3
3. CHROBRY DRZEŃSKO     3
4. SPÓJNIA II OŚNO      3
5. SKP SŁUBICE          3
6. ZORZA KOWALÓW        3
7. ZNICZ TRZEMESZNO     3
8. LEŚNIK LEMIERZYCE    0
9. AS PIESKI            0
10.POGOŃ KRZESZYCE      0
11.JUWENIA BOCZÓW       0
12.FC KURSKO            0
13.FAVOR BOBOWICKO      0
14.SMOGÓRZANKA SMOGÓRY  0
»

Ostatnio edytowane strony

»

Powiadomienia na pocztę

Jeśli chcesz być powiadamiany o nowościach na stronie, podaj nam swój adres Email.

Adres Email: