Aktualności

rss_button

Wyniki trampkarzy i juniorów

Trampkarze Spójni doczekali się w końcu inauguracji rozgrywek. W pierwszym swoim spotkaniu podejmowali zespół Orła Międzyrzecz, a mecz zakończył się wynikiem remisowym 1:1. Niestety porażką zakończył się wyjazdowy mecz juniorów, którzy ulegli Arce Nowa Sól 0:5.

XIX kolejka IV Ligi: Spójnia Osno Lub. - Steinpol-Ilanka Rzepin


 Derbowe spotkanie między Spójnią Ośno i Steinpolem-Ilanką Rzepin nie rozczarowało kibiców futbolu, gdyż mieli okazję obejrzeć ciekawe, stojące na wysokim poziomie piłkarskim i obfitujące w sporo bramek widowisko. Ale tylko kibice z Rzepina opuszczali stadion zadowoleni, gdyż ich drużyna wyszła z tej potyczki zwycięsko, a mecz zakończył się wynikiem 2:5 dla Steinpolu-Ilanki. Do przerwy prowadzili goście, którzy objęli prowadzenie w 23 minucie meczu, po golu Mateusza Nowaczewskiego. Spójnia szybko odpowiedziała bramką autorstwa Daniela Drozdowicza, lecz tuż przed przerwą goście ponownie wyszli na prowadzenie, które dał im Paweł Sidorowicz.

20 minut po wznowieniu gry w drugiej połowie Spójnia ponownie wyrównała, również za sprawą Daniela Drozdowicza, jednak końcówka meczu należała do przyjezdnych. Najpierw trzeci raz wyszli na prowadzenie po golu Marcina Żeno, a wynik spotkania ustalili Bartosz Kasik i Marcin Adamczewski.

Czytaj więcej...

XIX kolejka ligi okręgowej: Odra Górzyca - Spójnia II Ośno


 Po dwóch porażkach i remisie z Wartą Gorzów rezerwy Spójni odniosły pierwsze zwycięstwo wiosną. Na stadionie w Górzycy Spójnia II rywalizowała z wyżej notowaną Odrą, a mecz był typowym spotkaniem o punkty, który nie stał na zbyt wysokim poziomie i niewiele było sytuacji bramkowych, a piłkarze twardo walczyli o korzystny wynik.

Prowadzenie w meczu objęła Spójnia II, gdy sędzia zauważył nieprzepisowo zatrzymywanego w polu karnym Mateusza Siudaka i wskazał na jedenasty metr. Pewnie rzut karny wykorzystał Piotr Michałek, ale nie była to ostatnia jedenastka w tym spotkaniu. Na trzy minuty przed przerwą, za zagranie piłki ręką naszego obrońcy rzut karny dla gospodarzy, który na bramkę zamienił Daniel Tabaka.

Czytaj więcej...

XVIII kolejka ligi okręgowej: Spójnia II Ośno - Warta Gorzów Wlkp.


W pierwszym spotkaniu na własnym boisku wiosną, rezerwy Spójni podejmowały Wartę Gorzów Wlkp., a kibice, którzy poświęcili świąteczny czas, aby obejrzeć spotkanie, raczej nie żałują swojej decyzji. Mecz stał na niezłym poziomie i choć drużyny nie stworzyły może zbyt wielu groźnych sytuacji podbramkowych, to spotkanie mogło się podobać i przysporzyło sporo emocji. Rywale zgłaszają swoje aspiracje na przyszły sezon do gry o wyższe cele, a w składzie Warty spora grupa zawodników, mających w życiorysie sportowym grę na czwarto i trzecioligowym poziomie, w tym aż trzech byłych zawodników Spójni. To właśnie jeden z tej trójki – Kamil Jaźwiński – dał gościom prowadzenie w 12 minucie, potwierdzające przewagę Warty w pierwszym kwadransie meczu. Jednak w miarę upływu czasu Spójnia II nie popełniała już tylu błędów indywidualnych i odzyskała właściwy rytm gry. W efekcie wyrównanie w 35 minucie, po przepięknym golu Piotra Michała. Akcję zespołu nasz kapitan zdecydował się zakończyć strzałem z 25 metrów, a piłka poszybowała w samo „okienko” – gol z kategorii „Stadiony Świata”.

Czytaj więcej...

XVIII kolejka IV Ligi Lubuskiej: Spójnia Ośno - Łucznik Strzelce Kraj.


 

Dobre wieści ze stadionu w Ośnie Lubuskim, gdzie Spójnia Ośno podejmuje Łucznika Strzelce Krajeńskie. Do przerwy wyraźna przewaga Spójni, która swoją dominację potwierdziła strzeleniem trzech goli. Zdobywcami bramek są Daniel Drozdowicz, Marcin Szeliga i Henryk Kurdykowski. Goście próbują odpowiedzieć, ale do przerwy praktycznie nie zagrozili poważniej bramce Sebastiana Grendy.

Brawa dla naszego zespołu za dzisiejsze spotkanie, nie tylko za wygraną w meczu, ale i dobrą skuteczność. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 5:0 dla Spójni, a kolejne gole strzelili Marek Buszczak i Henryk Kurdykowski.

Czytaj więcej...

trampkarze: Czarni-Browar Witnica - Spójnia Ośno

Ponownie nie udało się zainaugurował rozgrywek trampkarzom Spójni, którzy w czwartek mieli zagrać w Witnicy z Czarnymi-Browar. Z uwagi na fatalne warunki pogodowe i stan boiska, gospodarze zawodów odwołali spotkanie, które zostało przeniesione na termin majowy. W związku z tym nasi trampkarze udali się w czwartek do Cybinki, gdzie rozegrali mecz sparingowy z trampkarzami miejscowej Perły. Mecz zakończył się wynikiem 2:2, a w najbliższą środę w Ośnie Lubuskim, w ramach treningu zaplanowano spotkanie rewanżowe.

Pierwsze spotkanie okręgowej ligi trampkarzy nasi zawodnicy rozegrają w sobotę 11 kwietnia, w Ośnie Lub o godz. 16.00, a rywalem naszego zespołu będzie Orzeł Międzyrzecz. Mamy nadzieję, że teraz już bez przeszkód dojdzie do meczu, tym bardziej, że z uwagi na zmianę trenera drużyna nie udała się do Starego Kurowa na mecz z Meprozetem (od kwietnia opiekunem trampkarzy jest kolega Piotr Didyk).

W tym miejscu kierownictwo i zarząd MKS Spójnia Ośno lubuskie składa podziękowania dla kolegi BOGDANA HAJKOWICZA, za wiele lat pracy z grupami młodzieżowymi naszego klubu.

ŚWIĄTECZNY CZAS


Zdrowych, spokojnych Świąt Wielkiej Nocy, przepełnionych radością, miłością i wiarą.
Niech Wielkanoc przyniesie Wam spokój i radość,
z nadchodzącej wiosny. Pogody ducha i radości,
z faktu Zmartwychwstania Pańskiego
oraz smacznego jajka i mokrego dyngusa,
w gronie najbliższej rodziny.
Wesołego Alleluja!
Życzą zawodnicy, kierownictwo oraz zarząd
MKS "SPÓJNIA" Ośno Lubuskie

LLJ: Formacja Port 2000 Mostki - Spójnia Ośno

Swoje rozgrywki wznawiają zespoły młodzieżowe Spójni, a jako pierwsi rozpoczęli juniorzy. Inauguracja nie była udana, gdyż nasz zespół uległ wysoko w Mostkach 9:0. Do przerwy gospodarze prowadzili czterema bramkami, zaś w drugiej połowie, którą po urazie Michała Kusza Spójnia rozgrywała w dziesięciu, Formacja odrzuciła jeszcze pięć goli, nie pozwalając Spójni poważnej zagrozić swojej bramce.

Czytaj więcej...

LUBUSKA IV LIGA: SPROTAVIA SZPROTAWA - SPÓJNIA OŚNO LUBUSKIE


Drugie wyjazdowe spotkanie Spójni w rundzie wiosennej zakończyło się porażką naszego zespołu, który w Szprotawie mierzył swe siły z miejscową Sprotavią. Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla miejscowych, a decydujący gol padł w 12 minucie meczu. Początek meczu to fatalna gra Spójni, która jakby jeszcze była w szatni, a rywale jeszcze dwukrotnie mógł pokusić się o zdobycie bramki. Nasz zespół dopiero w końcówce pierwszej połowy obudził się z letargu, i nieco poprawił jakość gry.

Po przerwie sytuacja się odmieniła i to Spójnia całkowicie zdominowała wydarzenia na boisku. Kilka razy zakotłowało się w polu karnym Sprotavii, a piłka po strzałach naszych zawodników dwukrotnie obiła poprzeczkę bramki. Niestety naszemu zespołowi ponownie nie udało się zdobyć gola i ostatecznie punkty zostają u miejscowych, którzy wyprzedzają nas w tabeli rozgrywek.

Czytaj więcej...

KLASA OKRĘGOWA: RADOWIAK DREZDENKO - SPÓJNIA II OŚNO LUBUSKIE


Dwa pierwsze mecze rezerw Spójni były ważne patrząc na układ tabeli, jednak w obu nasz zespół oddał punkty, głównie przez proste indywidualne błędy. Pierwsza połowa meczu w Drezdenku dobra w wykonaniu Spójni II, która na stratę gola w 30 minucie meczu odpowiedziała jeszcze przed przerwą. Wynik remisowy dała bramka Michała Masztalerza, z narożnika szesnastki, któremu asystował Konrad Kurałowicz. Druga połowa to popis skuteczności gospodarzy, którzy na gola zamienili wszystkie swoje groźniejsze akcje. Gdyby Spójnia II odpowiedziała tym samym, to mecz skończyłby się podziałem punktów.

Czytaj więcej...

»

Kolejny mecz

SOBOTA 25.04.2015r.

Ośno Lub. godz. 14.00

 

 

 2 : 0 

 

 Bramki:

Daniel Drozdowicz

Adam Soboń

 

SPÓJNIA                   Czarni-Browar

 


 

pozostałe mecze XXI kolejki:


Arka - Lubuszanin 1:3

Steinpol-Ilanka-Piast Cz. 4:0

Łucznik - Promień 0:0

Sprotavia - Odra 4:1

Stal - Zjednoczeni 5:1

Budowlani - Santos 0:0

KSF - Piast I. 3:1

    


Sobota 25.04.2015

Lipki Wielkie godz. 17.00

 

 

 1 : 1 

 

 gol: Mateusz Krasiński

 

Polonia          Spójnia II

 


 

pozostałe mecze XXI kolejki: 

GKP - Iskra 2:2

Orzeł - Meprozet 3:2

Odra - Kasztelania 3:2
Warta G - Warta S. 0:4

Radowiak - GKS 0:4

Toroma - LZS 6:2

Błękitni - Spartak 1:3

 

»

Poprzedni mecz

18.04.2015

Spójnia

1 : 2

ARKA

 

 

tabela IV Ligi Lubuskiej:
1. KSF ZIELONA GÓRA        56
2. STEINPOL-ILANKA RZEPIN  51

3. BUDOWLANI LUBSKO        49
4. ARKA NOWA SÓL           31
5. PROMIEŃ ŻARY            31
6. SPROTAVIA SZPROTAWA     30
7. LUBUSZANIN DREZDENKO    28
8. PIAST IŁOWA             27
9. ODRA BYTOM ODRZ.        26
10.SPÓJNIA OŚNO LUB.       25
11.SANTOS ŚWIEBODZIN       25
12.STAL SULĘCIN            22
13.CZARNI-BROWAR WITNICA   21
14.ŁUCZNIK STRZELCE KRAJ.  18
15.ZJEDNOCZENI PRZYTOCZNA  11
16.PIAST CZERWIEŃSK        11

 18.04.2015

SpójniaII
4 : 2

ISKRA

 

 

tabela klasy Okręgowej
 
1. WARTA SŁOŃSK           46
2. SPARTAK DESZCZNO       46
3. KASZTELANIA SANTOK     46
4. ORZEŁ MIĘDZYRZECZ      40
5. MEPROZET STARE KUROWO  40
6. LZS BOBRÓWKO           37
7. GKP PSZCZEW            34
8. POLONIA LIPKI WIELKIE  30
9. GKS BLEDZEW            30
10.ODRA GÓRZYCA           27
11.ISKRA JANCZEWO         20
12.RADOWIAK DREZDENKO     19
13.WARTA GORZÓW WLKP.     19
14.SPÓJNIA II OŚNO        19
15.TOROMA TORZYM          12
16.BŁĘKITNI DOBIEGNIEW     6

 

»

Ostatnio edytowane strony

»

Powiadomienia na pocztę

Jeśli chcesz być powiadamiany o nowościach na stronie, podaj nam swój adres Email.

Adres Email: