Aktualności

4 kolejka klasa "A": Zorza Kowalów - Spójnia II

Porażka na własne życzenie rezerw Spójni w Kowalowi, które w niedzielne, upalne popołudnie rywalizowały z miejscową Zorzą. Pierwsza połowa pod wyraźne dyktando Spójni II i sporo sytuacji na zdobycie gola, ale ani razu naszym zawodnikom nie udało się skierować piłki do bramki rywali. Również w drugiej części gry nasz zespół był bliski zdobycia gola, a piłkarskie porzekadło o niewykorzystanych okazjach modelowo się spełniło. Prowadzenie Zorza objęła w 75 minucie meczu po rzucie rożnym i zamieszaniu przed bramką Spójni II, w którym Tomasz Pawluczenie silnym strzałem posłał piłkę do bramki. Druga bramka dla gospodarzy to efekt skutecznie wyprowadzonej kontry i sprytnie rozegranej akcji, którą zakończył Wojciech Rożnowski.

W efekcie wypuszczony z rąk komplet punktów, które zostają w Kowalowie dla – umiejącej wykorzystać w pełni swoje możliwości – Zorzy.

Juniorzy Spójni w drugiej kolejce spotkań o mistrzostwo Lubuskiej Ligi Juniorów Starszych udali się do Starego Kurowa. Pierwsza połowa meczu zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 2:0, po dwóch rzutach karnych podyktowwnych w obu sytuacjach za zagranie piłki ręką naszych zawodników, w obrębie pola karnego. Spójnia spokojnie mogła doprowadzić do remisu, po kilku groźnych akcjach, ale żadnej z nich nie wykorzystała.

Również w drugiej części gry nasi juniorzy mieli okazje na gola, ale tylko jedną wykorzystali. Piłkę po dalekim  podaniu Elbasana Woźniakiewicza przejął Kamil Hertel i po ograniu obrońcy, popisał się precyzyjnym strzałem w okienko bramki. Ostatecznie 2:1 dla Meprozetu i spory niedosyt naszych juniorów.

Zespół młodzików Spójni rozegrał w tym tygodniu dwie kolejki spotkań, mierząc swoje siły w Słubicach i Kostrzynie. W środę Spójnia uległa UKS-owi Polonii Słubice 1:4, przegrywając do przerwy 0:2. Jedynego gola dla naszego zespołu strzelił Tobiasz Fudalin.

W sobotę zaś młodzicy zostali rozbici w Kostrzynie przez UKS „Czwórkę” 13:2. Do przerwy gospodarze prowadzili 4:1, a gola dla Spójni strzelił Tobiasz Fudalin. Po przerwie całkowita dominacja gospodarzy, a drugiego gola dla naszego zespołu strzelił Kuba Senyszyn.

7 kolejka IV ligi: Sprotavia Szprotawa - Spójnia Ośno

Po pierwszej połowie meczu w Szprotawie, Spójnia Ośno bezbramkowo remisuje z miejscową Sprotavią. Mecz w pierwszej części gry przebiegał pod dyktando naszego zespołu, który dominował na placu gry i groźnie atakował. W naszych akcjach brakło jednak wykończenia, a dwukrotnie arbiter spotkania powinien wskazać na jedenasty metr, raz po zagraniu ręką obrońcy gospodarzy w polu karnym, a w kolejnej sytuacji po ewidentnym faulu na Henryku Kurdykowskim. Cieszy bardzo dobra postawa naszego zespołu, który oby odblokował się w drugiej połowie meczu.

Wynik meczu w Szprotawie nie uległ zmianie, pomimo sporej przewagi Spójni. Nasz zespół rozegrał bardzo dobre spotkanie przeciwko dobrze broniącej dostępu do własnej bramki Sprotavii, a do pełni szczęścia zabrakło jedynie skuteczności.

Wysoką wygraną rezerw Spójni zakończyło się spotkanie trzeciej kolejki serie A, w którym nasz zespół podejmował Chrobrego Drzeńsko. Do przerwy dobra i skuteczna gra Spójni II, która dwoma golami Dawida Szczecińskiego, po podaniach Daniela Drozdowicza i Dimy Boiko, objęła prowadzenie. Następnie dwukrotnie Daniel Drozdowicz wpisał się na listę strzelców, po zagraniu od Dawida Szczecińskiego i wrzucie piłki z autu Pawła Szymkiewicza.

LLJS: Spójnia Ośno - Warta Gorzów Wlkp.

Od wysokiej porażki rozpoczęli rozgrywki lubuskiej ligi juniorów starszych nasi młodzi zawodnicy, którzy w niedzielę podejmowali jednego z faworytów bieżącego sezonu. Pierwsza połowa meczu nie zapowiadała takiego pogromu, bo choć goście posiadali optyczną przewagę, to tylko dwukrotnie udało im się pokonać naszego bramkarza.

Po przerwie słabsza gra naszych juniorów,  którzy aż osiem razy dopuścili do utraty bramki, kończąc mecz w dzisieciu, po tym jak Damian Szczeciński musiał opuścić boisko. Ostatecznie 10:0 Dla Warty i całkowicie zasłużone zwycięstwo drużyny z Gorzowa Wlkp.

W szóstej kolejce rozgrywek o mistrzostwo IV ligi Lubuskiej Spójnia podejmuje w Ośnie Lubuskim Dąb Sławę- Przybyszów, a po pierwszej połowie meczu prowadzą goście 1:0.

Spójnia zaczęła od mocnego uderzenia, gdy już w pierwszej akcji meczu groźnie na bramkę gości strzelał Michał Masztalerz, ale piłka poszybowała nad poprzeczką. W kolejnych minutach lekką przewagę posiadali piłkarze Dębu, którzy potwierdzili to strzeleniem gola w 14 minucie meczu, autorstwa Artura Siwego. Spójnia była bliska wyrównania w 20 minucie meczu, gdy po prostopadłym podaniu przed szansą na gola stanął Michał Masztalerz, ale piłka po jego uderzeniu odbiła się od słupka. Jeszcze przed przerwą, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, groźnie na bramkę przyjezdnych strzelał Tomasz Koszela, ale piła otarła jedynie boczną siatkę.

Wynik meczu z pierwszej połowy utrzymał się do końca i ostatecznie to goście wracają do Przybyszowa z kompletem punktów. Pomimo przewagi Spójni w drugiej części meczu i sporej ilości szans na gola, bramkarz gości pozostał z czystym kontem i Dąb głośno świętował zwycięstwo.

Po ciekawym i stojącym na dobrym poziomie meczu okręgowej ligi młodzików, Spójnia Ośno uległa na własnym boisku Steinpolowi-Ilance Rzepin 1:3. Do przerwy prowadzili goście 1:0, po golu w 10 minucie meczu Adama Wilguckiego, choć i nasz zespół miał okazje na gola – w tym raz piłka odbiła się od słupka.

W 44 minucie padło wyrównanie, gdy na bramkę Rzepina strzelał Mateusz Róż, a piłka po nodze interweniującego obrońcy ugrzęzła w siatce. Goście jednak szybko odpowiedzieli dwiema bramkami, autorstwa Kacpra Gajdy i Kacpra Lewitzkiego, i to Steinpol-Ilanka  cieszyła się z wygranej w inauguracyjnym spotkaniu.