Aktualności

XXI indywidualne mistrzostwa województwa lubuskiego weteranów


 

19 MAJA, W HALI SZKOŁY PODSTAWOWEJ W OŚNIE LUBUSKIM,

ODBĘDĄ SIĘ XXI INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO WETERANÓW W TENISIE STOŁOWYM.

ROZPOCZĘCIE TURNIEJU GODZINA 10.00. ZAPRASZAMY.

TENIS STOŁOWY: WYNIKI


Tenisiści stołowi Spójni Ośno zakończyli rozgrywki o mistrzostwo III ligi tenisa stołowego, zajmując ostatecznie dobrą, czwartą lokatę w tabeli rozgrywek. W ostatnim meczu drugiej rundy Spójnia Ośno mierzyła się z niżej notowanym klubem ZSL Jedność Podmokle, pokonując rywali w ich hali 10:5. Wcześniej Spójnia zremisowała w Witnicy z Witniczaniniem i ZSTS-em w Żaganiu 9:9. Następnie rozbiła Jofrakudę II w Świebodzinie 10:0, a w spotkaniach we własnej hali uległa 2:10 Gorzovii II Gorzów i ZKS-owi V Drzonków 4:10.

Rezerwy Spójni po remisie we własnej hali z Witniczaniniem III Witnica 9:9 oraz wygranych – we własnej hali – z Gorzovią VII Gorzów 10:1 i KS II Lubikowo 10:2, a na wyjeździe z MUKS II Bocian Słońsk 10:7 zajęła I miejsce w tabeli rozgrywek V ligi, premiowanym awansem do IV ligi tenisa stołowego. Gratulujemy zespołowi rezerw Spójni Ośno Lubuskie.

 

Czytaj więcej...

25 kolejka IV ligi: Spójnia Ośno - Sprotavia Szprotawa


Wyjątkowo w niedzielę Spójnia podejmowała na własnym stadionie Sprotavię Szprotawa, a mecz zakończył się skromną wygraną naszego zespołu 2:1(2:0). Pierwsza połowa meczu dobra w wykonaniu Spójni, która posiadała przewagę, tworząc sobie sporo okazji bramkowych, jednak efektem „tylko” dwa gole. Prowadzenie nasz zespół objął, gdy po akcji lewą stroną boiska Kamil Hertel został sfaulowany w polu karnym, a „jedenastkę” na gola zamienił Marek Buszczak. Podwyższenie prowadzenia nastąpiło trzy minuty później, gdy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Pawła Janika, Paweł Gurgul wpakował piłkę do bramki, strzałem z piątego metra. W pierwszej części gry Paweł jeszcze dwukrotnie mógł uszczęśliwić kibiców golem, ale najpierw trafił wprost w bramkarza, po uderzeniu piłki głową, a kilka minut przed przerwą lobował golkipera przyjezdnych, ale posłał piłkę również nad porzeczką. Okazję na gola miał również Heham Aivazian, ale efektowną paradą popisał się ponownie bramkarz gości. Sprotavia miała niewiele okazji, a blisko gola była gdy po strzale z szesnastego metra piłka odbiła się od słupka.

Czytaj więcej...

VI runda Pucharu Polski: TS Masterchem Przylep - Spójnia Ośno Lub.

 

1/4 finału Pucharu Polski na szczeblu lubuskiego ZPN:

TS Masterchem Przylep - Spójnia Ośno Lubuskie

Środa 8 maja 2019 roku godz. 17.00 Stadion piłkarski w Przylepie.

 Wynik meczu 8 : 0 (3 : 0)

dla TS Masterchem Przylep

 

24 kolejka IV ligi: Steinpol-Ilanka Rzepin - Spójnia Ośno

Tylko przez pierwsze pół godziny Spójnia była równorzędnym rywalem dla podejmujący nasz zespół Steinpol-Ilanka Rzepin. Bardzo dobra, szybka gra z obu stron, płynnie prowadzone akcje, choć sytuacji bramkowych niewiele. W 30 minucie meczu kontra gospodarzy lewą stroną boiska, zakończone dośrodkowaniem  w pole karne na głowę Lucasa de Limy Soaresa, który uderzeniem głową posłał piłkę do bramki. Kilka minut później drugi cios, gdy po prostej stracie piłki w środkowej strefie boiska, prostopadłe podanie do Mikołaja Kaweckiego, który posłał piłkę obok interweniującego naszego bramkarza. Do przerwy dalej wyrównane widowisko, jednak nasz zespół nie potrafił poważniej zagrozić bramce Ilanki, zbyt rzadko decydując się na strzały.

Czytaj więcej...

23 kolejka IV ligi: Spójnia Ośno - Lubuszanin Drezdenko


Postawa Spójni w pierwszej połowie meczu, w którym nasz zespół podejmował Lubuszanina Drezdenko, niczym nie przypominała gry w ostatnich meczach. Mnóstwo indywidualnych błędów, niecelne podania, mało sportowej „złości” spowodowały, że po pierwszej części meczu nasz zespół schodził do szatni z bagażem trzech straconych goli. Już w ósmej minucie Marek Leśniak wykorzystał zamieszanie w polu karnym Spójni, pakując piłkę do bramki strzałem z pięciu metrów. Chwilę później akcja Lubuszanina, gdzie pomocnik przyjezdnych jest faulowany w polu karnym i sędzia nie miał wątpliwości, aby wskazać na „jedenastkę”, której jednak goście nie wykorzystali. Kolejne minuty nieco lepsze w wykonaniu Spójni i kiedy można było spodziewać się gola wyrównującego, kontra gości, po której Michał Świercz huknął z siódmego metra, po dośrodkowaniu z lewej strony pola karnego. Spójnia miała świetną okazję na gola kontaktowego, przed którą stanął Michał Dyc, ale przegrał pojedynek z bramkarzem Lubuszanina. Dwukrotnie zakotłowało się w polu karnym gości, ale nasz zespół nie potrafił tych sytuacji wykorzystać. Również przy dośrodkowaniu Marka Buszczaka, Paweł Gurgul skierował piłkę uderzeniem głową, ale tuż obok bramki. Dwie minuty przed przerwą rzut wolny tuż przed „szesnastką” Spójni, który na gola zamienił Mamoru Tsuchiya.

 

Czytaj więcej...

Brydż sportowy. Mistrzostwa województwa lubuskiego.


W niedziele, 14 kwietnia 2019 w Zielonej Górze rozegrane zostały otwarte mistrzostwa województwa lubuskiego par mikstowych w brydżu sportowym. Nasz klub reprezentowały dwie pary ośniańsko - wrocławskie oraz para ośniańska: Marysia i Wiesiu Skowronowie, którzy wskoczyli na trzeci stopień podium razem z parą zielonogórską. Gratulacje! Janusz i Michał ze swoimi partnerkami uplasowali się odpowiednio na 4 i 9 miejscu przyczyniając się do zwycięstwa Spójni w klasyfikacji punktowej klubów! Brawo!

Czytaj więcej...

WSPARCIE DLA KLUBU!


 

 "Miejski Klub Sportowy "SPÓJNIA" Ośno Lub."

nr KRS 0000062465
JEST JEDNOSTKĄ UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ

WPISZ W SWOIM ZEZNANIU PODATKOWYM

NAZWĘ KLUBU I NR KRS
a 1% TWOJEGO PODATKU POMOŻE NASZEMU KLUBOWI.

22 kolejka IV ligi: ZAP Syrena Zbąszynek - Spójnia Ośno

Bardzo dobre spotkanie mogli obejrzeć kibice w Zbąszynku, gdzie Spójnia udała się na mecz z miejscową Syreną. Widowisko ciekawe i stojące na wysokim poziomie, ale wynik dla Spójni bardzo niekorzystny, z uwagi na słabą skuteczność. Do przerwy nasz zespół przegrywał 0:1, po golu Pawła Dulata. Po przerwie na drugą bramkę gospodarzy, autorstwa Marcina Iwana, Spójnia szybko odpowiedziała golem Michała Masztalerza. Niestety ponownie na listę strzelców wpisał się Paweł Dulat, który ustalił wynik spotkania na 3:1 dla ZAP Syrena Zbąszynek. Wielka szkoda, gdyż nasz zespół miał sporo okazji na polepszenie wyniku, a szansę na gola mieli m.in. Heham Aivazian, Michał Masztalerz i Marek Buszczak. Ostatecznie przykra porażka, a Spójnia będzie miała okazję na polepszenie swojego bilansu punktowego już w środę 1 maja o godzinie 16.00, gdy podejmować będzie w Ośnie Lubuskim Lubuszanina Drezdenko.

Czytaj więcej...

Wyniki zespołów młodzieżowych Spojni Ośno


Rundę wiosenną wznawiają zespoły młodzieżowe Spójni, rozegrały swoje pierwsze spotkania. Orliki udali się najpierw do Torzymia, gdzie zmierzyli się miejscowym UKS-em, a mecz zakończył się wynikiem 10:7 dlaSpójni, gdzie gole dla naszego zespołu strzelali: Kamil Bąk-5, Jacek Biernacki-4, Oskar Tarasek-1.

Następnie nasi najmłodsi adepci wybrali się do Górzycy, gdzie rozgromili miejscową Odrę 20:0. Gole dla Spójni strzelali: Kyryło Baibakow-3, Michał Kwiręg-1, Kamil Bąk-3, Jacek Biernacki-5, Oskar Tarasek-5, Malwina Sawicka-1, Krystian Waszkiewicz-1.

Słabe występy zanotowali juniorzy, którzy najpierw ulegli na własnym stadionie Pogoni Skwierzyna 1:13 (jedynego gola dla Spójni strzelił Justyn Błaszczyk), a następnie w Krzeszycach Pogoni 0:7. Drużyna młodzików swoje pierwsze spotkanie rozegrała w czwartek 18 kwietnia, na stadionie w Ośnie Lubuskim, gdzie podejmowała Juwenię Boczów. Po ciekawym, prowadzonym w szybkim tempie meczu, spotkanie zakończyło się wynikiem remisowym 1:1, gdzie gola dla Spójni strzelił Oskar Zabierowski. Minionej soboty młodzicy naszego klubu podejmowali zespół Stali Sulęcin, pokonując rywali 3:0. Dwa gole dla Spójni strzelił Oliwier Kołodziej, a jednego gola dorzucił Oskar Zabierowski.

 


Herb Ośna Lubuskiego

MKS Spójnia jest finansowany z budżetu Gminy Ośno Lubuskie.

Wspierają nas:


Iltrans

Bloominess

bs ośno

Nadleśnictwo Ośno Lub.

Nadleśnictwo Ośno Lub.

Dariusz Kozakiewicz

alu-met ośno

Zenon Maśluk

Apteka przy Ratuszu

Apteka przy Ratuszu

»

Kolejny mecz

SPÓJNIA - IV LIGA LUBUSKA 

 

Miejsce: ZBĄSZYNEK
 
SOBOTA
 
14.09.2019 godz. 16.00
 

SYRENA

..:..

SPÓJNIA

 


 

pozostałe mecze 7 kolejki:

 -------------------------

Meprozet - Polonia

Piast - Czarni

TS Przylep - Pogoń Świebodzin

Tęcza - Warta

Stilon - Korona

Ilanka - Pogoń Skwierzyna

Dąb - Carina

 

 

 

 


 

 

»

Poprzedni mecz

07.09.2019

Spójnia

3:0

Tęcza

 

 

tabela IV Ligi Lubuskiej
1. WARTA GORZÓW WLKP.     16
2. SPÓJNIA OŚNO LUBUSKIE  13
3. CARINA GUBIN           12
4. POLONIA SŁUBICE        10
5. MEPROZET STARE KUROWO  10
6. POGOŃ SKWIERZYNA       10
7. KORONA KOŻUCHÓW        10
8. STILON GORZÓW WLKP.    10
9. DĄB SŁAWA-PRZYBYSZÓW   10
10.CZARNI ŻAGAŃ           9
11.PIAST IŁOWA            9
12.POGOŃ ŚWIEBODZIN       6
13.STEINPOL-ILANKA RZEPIN 6
14.SYRENA ZBĄSZYNEK       4
15.TS PRZYLEP             1
16.TĘCZA KROSNO ODRZ.     0


 

»

Ostatnio edytowane strony