Aktualności

5 kolejka IV ligi: Spójnia Ośno - Steinpol-Ilanka Rzepin


 W piątej kolejce rozgrywek o mistrzostwo IV ligi doszło do derbowego spotkania, w którym Spójnia Ośno podejmowała na własnym stadionie Steinpol-Ilankę Rzepin, i jak zwykle wydarzenie to przyciągnęło na trybuny sporą grupę kibiców.

Pierwsza połowa meczu dość wyrównana, z lekką przewagą gości, której akcje były nieco groźniejsze, lecz żadna z drużyn nie mogła pochwalić się stworzeniem zbyt wielu dogodnych okazji bramkowych. Na przypomnienie zasługuje strzał pomocnika gości w 25 minucie meczu, z którym bez problemu poradził sobie Damian Hertel. Pięć minut później Ilanka objęła prowadzenie, gdy po silnym strzale Marcina Admaczewskiego nasz bramkarz również miał szansę na skuteczną interwencję, lecz piłka otarła nogę naszego obrońcy i myląc Damiana Hertela, znalazła drogę do bramki. Atakom Spójni w pierwszej części meczu brakowało przekonania, stąd brak zdobyczy bramkowej i na przerwę zespół Rzepina schodził z prowadzeniem.

 

Czytaj więcej...

OLM: Czarni-Browar Witnica - Spójnia Ośno Lub.


Udanie zainaugurowali rozgrywki Młodzicy Spójni Ośno, którzy w Witnicy pokonali Czarnych-Browar 6:0. Do przerwy podopieczni Piotra Didyka prowadzili już trzema bramkami, po dwóch golach Oskara Zabierowskiego i jednym trafieniu Szymona Szymkiewicza.

Po przerwie dalej skuteczna gra naszych zawodników, którzy ponownie trzykrotnie trafili do bramki rywali. Swojego drugiego gola strzelił Szymon Szymkiewicza, a piąta i szósta bramka była dziełem Mateusza Senyszyna. W najbliższą środę młodzicy Spójni udają się do Sulęcina, zaległy mecz z miejscową Stalą.

 

Czytaj więcej...

KOMUNIKAT: BADANIA LEKARSKIE

INFORMUJEMY,

ŻE W NAJBLIŻSZĄ SOBOTĘ 2 WRZEŚNIA

ODBĘDĄ SIĘ BADANIA LEKARSKIE WSZYSTKICH ZAWODNIKÓW MKS SPÓJNIA OŚNO LUBUSKIE.

BADANIA ZOSTANĄ PZEPROWADZONE NA STADIONIE

W OŚNIE LUBUSKIM, OD GODZINY 9.30.

OBECNOŚĆ ZAWODNIKÓW OBOWIĄZKOWA

Puchar Polski II runda: Stal Sulęcin - Spójnia Ośno Lub.


W drugiej rundzie Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim, los zetknął w parze Stal Sulęcin i Spójnię Ośno Lub., a mecz został rozegrany w środę na stadionie w Sulęcinie. Już pierwsze zagrania zawodników nie zwiastowały porywającego widowiska i taki przebieg miało to spotkanie. Z pierwszych trzydziestu minut gry na uwagę zasłużyły jedynie strzał Dawida Szczecińskiego po podaniu Pawła Janika, gdzie piłka poszybowała nad poprzeczką, i uderzenie Elabasana Woźniakiewicza obroniony przez bramkarza, po dograniu Michała Masztalerza.

Czytaj więcej...

4 kolejka IV Ligi: Tęcza Krosno Odrz. - Spójnia Ośno Lub.


 Nawet kibice gospodarzy nie spodziewali się takiego wyniku, po pierwszej połowie meczu – wyrównanej, prowadzonej w szybkim tempie, z okazjami na gola każdej z drużyn. Jako pierwsza groźnie na bramkę Spójni strzelała Tęcza, ale piłka minimalnie minęła bramkę. Kilka minut później okazja Spójni, gdzie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Pawła Janika, piłka trafiła na głowę Mateusza Dury, lecz skutecznie interweniował bramkarz Tęczy. W odpowiedzi składna akcja i strzał napastnika miejscowych, świetnie wybroniony przez Jarka Rubana. W 35 minucie meczu błąd popełnił bramkarz gospodarzy, jednak sytuacji nie udało się wykorzystać Michałowi Masztalerzowi. Bardzo dobre widowisko piłkarskie, mogące podobać się kibicom i gdy wydawało się, że na przerwę zespoły zejdą do szatni przy bezbramkowym remisie, gol dla gospodarzy w ostatniej akcji pierwszej połowy. Prosty błąd naszej defensywy, która dopuściła aby Radosław Rakociński znalazł się w dogodnej okazji, którą wykorzystał, pomimo interwencji naszego bramkarza.

Czytaj więcej...

3 kolejka IV LIGA: Spójnia Ośno Lubuskie - Piast Karnin (Gorzów Wlkp.)

 


Po pierwszej połowie meczu w Ośnie Lubuskim, Spójnia prowadzi 1:0 z Piastem Karnin, po koronkowo rozegranej akcji i golu Piotra Kurdykowskiego, po podaniu Michała Masztalerza w piątej minucie.

Druga połowa meczu zakończyła się identycznym wynikiem, i ponownie strzelcem gola Piotr Kurdykowski, który wykorzystał podanie Dawida Szczecińskiego.

Ostatecznie 2:0 dla Spójni i kolejne trzy punkty zostają w Ośnie Lubuskim.

Czytaj więcej...

2 kolejka IV LIGI: Lubuszanin Drezdenko - Spójnia Ośno Lubuskie


 


W drugiej kolejce rozgrywek o mistrzostwo IV Ligi Lubuskiej Spójnia Ośno udała się do Drezdenka, gdzie zmierzyła się z miejscowym Lubuszaninem. Mecz zakończył się wygraną gospodarzy 2:1, a wynik spotkania został ustalony już w pierwszej połowie. Prowadzenie Lubuszanin objął w ósmej minucie meczu, po golu Pawła Posmyka. Spójnia wyrównała rezultat w 27 minucie meczu, golem Mateusza Dury, ale już pięć minut później gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie, po golu Jakuba Ryżyka. W drgiej części gry wynik meczu nie uległ zmianie, i Lubuszanin mógł się cieszyć ze zdobycia kompletu punktów, po ostatnim gwizdku sędziego pomimo, że większą część meczu grali w osłabieniu.

Czytaj więcej...

1 kolejka IV ligi: Spójnia Ośno - Czarni-Browar Witnica sezon 2017/2018


 Bardzo dobre otwarcie Spójni na inaugurację sezonu 2017/2018, która przed własną publicznością pokonuje Czarnych-Browar Witnica 2:1. Pierwsza połowa meczu zakończyła się prowadzeniem Spójni, po golu w 17 minucie meczu Pawła Janika z rzutu wolnego.

W 75 minucie goście wyrównali wynik spotkania, a zdobywcą bramki Bartłomiej Hajdasz, ale końcówka ponownie skuteczna w wykonaniu naszego zespołu, któremu wygraną przyniósł gol Elbasana Woźniakiewicza.

Czytaj więcej...

sparing: Stal Sulęcin - Spójnia Ośno


W Sulęcinie Spójnia Ośno rozegrała swój kolejny mecz kontrolny, gdzie spotkała się z miejscową Stalą. Mecz, pomimo upalnej pogody, prowadzony był w szybkim tempie i stał na dobrym poziomie piłkarskim, a momentami nawet zbyt mocno iskrzyło na boisku. Sparing zakończył się wygraną naszego zespołu 5:2, a do przerwy Spójnia prowadziła dwoma gola. Autorem obu bramek był Kamil Hertel, który najpierw wykorzystał rajd i podanie Piotra Kurdykowski, a kilka minut później dośrodkowanie Patryka Janeczka trafiło na głowę Kamila, który sprytnym strzałem posłał piłkę tuż przy słupku bramki.

 

Czytaj więcej...

MEMORIAŁ IM. STANISŁAWA BOHUSZKI


W sobotę 29 lipca 2017 r. na Stadionie Miejskim w Ośnie Lubuskim odbyła się pierwsza edycja Memoriału im. Stanisława Bohuszki. Turniej piłki nożnej seniorów, którego pomysłodawcą był Kierownik MKS „Spójnia” Wojciech Woźniak, został  zorganizowany ku czci zmarłego w tym roku byłego Prezesa, Działacza, Sponsora oraz Sympatyka „SPÓJENKI". Przed rozpoczęciem zawodów sportowych przedstawiciele klubów uczestniczących w zawodach, zapalili znicze i złożyli wiązanki kwiatów na grobie śp. Stanisława Bohuszki. Uroczystego otwarcia Memoriału dokonała rodzina zmarłego, w której imieniu przemówił Burmistrz MiG Ośno Lubuskie Stanisław Kozłowski. Zawody sportowe zdominował zespół Steinpolu-Ilanki Rzepin, który zdobył główne trofeum Turnieju, jak również wszystkie nagrody indywidualne. Spójnia Ośno zajęła drugą lokatę, Polonia Słubice trzecią, a na czwartym miejscu zakończyli zawody piłkarze z Dębna. Królem strzelców został Mateusz Stefanowicz (zdobywca trzech goli), najlepszym bramkarzem Artur Tumaszyk, zaś najlepszym zawodnikiem Andrzej Pawłowski.

 

Czytaj więcej...


Herb Ośna Lubuskiego

MKS Spójnia jest finansowany z budżetu Gminy Ośno Lubuskie.

Wspierają nas:


Iltrans

Bloominess

bs ośno

Nadleśnictwo Ośno Lub.

Nadleśnictwo Ośno Lub.

Dariusz Kozakiewicz

alu-met ośno

Zenon Maśluk

Apteka przy Ratuszu

Apteka przy Ratuszu

»

Kolejny mecz

SPÓJNIA - LIGA OKRĘGOWA

 

Miejsce: DREZDENKO.

 

SOBOTA

 

17.05.2025r. godz. 16.00 

 

RADOWIAK

..:..

SPÓJNIA

 


 

 MECZE 26 KOLEJKI

 ------------------------------------

 

-----------------------------------

 

 

SPÓJNIA II - KLASA "B"

Miejsce: SULĘCIN.

NIEDZIELA

18.05.2025R.   godz. 11.00

 

STAL II

..:..

SPÓJNIA II

 


 

mecze 15 kolejki klasy "B"

--------------------------------

 

 


 

 

»

Poprzedni mecz

10.05.2025

SPÓJNIA

6:2


Lubniewice

 

 

 

 

 

»

Ostatnio edytowane strony