Aktualności

Strona Główna ›› Junior Młodszy

WLJS: Steinpol-Ilanka Rzepin - Spójnia Ośno

W ósmej kolejce rozgrywek wojewódzki ligi juniorów starszych, Spójnia Ośno udała się na mecz do Rzepina z miejscową Steinpol-Ilanką. Pierwsza połowa meczu zakończyła się jednobarmkowym prowadzeniem gospodarzy. Ilanka miała szansę na wyższe prowadzenie, lecz nie wykorzystała rzutu karnego. Pierwsza połowa meczu dobra w wykonaniu naszych juniorów, gdzie nasz zespół kilkakrotnie zagroził bramce rywali. Najbliżej strzelenia gola dla Spójni był Elbasan Woźniakiewicz, który trzykrotnie miał szanse na zdobycie bramki. tuż przed przerwą duża kontrowersja, gdy obrońca miejscowych rękami zagrał w polu karnym, lecz mimo sygnalizacji asystenta, sędzia nie zdecydował się podyktować rzutu karnego.

W szóstej kolejce rozgrywek o wojewódzkiej ligi juniorów starszych Spójnia Ośno podejmowała Lubuszanina Drezdenko. Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem remisowym, gdzie prowadzenie objęła Spójnia, po golu Elbasana Woźniakiewicza, któremu asystował Maksymilian Staroń. Goście wyrównali w 30 minucie meczu, po składnie przeprowadzonej akcji i golu z czternastego metra pola karnego. Goście mogli zakończyć pierwszą część gry prowadzeniem, mając szansę na gola z rzutu karnego, lecz świetną interwencją popisał się w bramce Damian Hertel.

Minionej kolejki rozgrywek wojewódzkiej ligi juniorów starszych zawodnicy Spójni udali się do Gorzowa Wlkp., na spotkanie z miejscowym Stilonem. Mecz był jednostronnym widowiskiem piłkarskim, gdzie gospodarze od pierwszych minut dominowali na placu gry, groźnie atakując. Do przerwy Stilonowi pięciokrotnie udało się pokonać Damiana Hertela, a w wielu sytuacjach nasz bramkarz ratował zespół od utraty gola.

Podobny przebieg miała również druga płowa meczu, gdzie ponownie gospodarze zaaplikowali Spójni pięć goli. Również w tej części gry Damian Hertel obronił kilka groźnych strzałów zawodników Stilonu, w tym broniąc rzut karny. Ostatecznie 10:0 dla Stilonu Gorzów Wlkp., który umocnił się na pozycji lidera rozgrywek.

Podobnie jak w poprzednim swoim ligowym spotkaniu, juniorzy Spójni zakończyli mecz bieżącej kolejki wojewódzkiej ligi juniorów, w którym podejmowali Orła Międzyrzecz. Pomimo wyrównanej gry, goście szybko wyszli na dwubramkowe prowadzenie, wykorzystując stałe fragmenty gry i warunki fizyczne swoich zawodników. W 30 minucie meczu szybko wyprowadzona kontra Spójni, w której Filip Krawczyk obsłużył dokładnym podaniem Elbasana Woźniakiewicza. Uderzenie lewą nogą naszego napastnika i kontaktowy gol, dający wiarę na lepszy wynik. Tuż przed przerwą okazja na wyrównanie, gdy po wrzucie z autu Dawida Niczypora, piłka wylądowała pod nogami Elbasana Woźniakiewicza, ale po jego silnym strzale futbolówka ugrzęzła w objęciach bramkarza Orła.

Juniorzy Spójni rozegrali swoje pierwsze spotkanie w sezonie 2017/2018, w którym udali się do Karnina na mecz z miejscowym Piastem. Przypomnieć należ, że na pierwszy mecz z Błękitnymi Dobiegniew, zespół nie zebrał się w komplecie i mecz został oddany walkowerem.

Pierwsza połowa meczu to przewaga Piasta Karnin, który przeprowadził sporo akcji zakończonych strzałami z dystansu, lecz w większości niecelnych lub skutecznie interweniował nasz bramkarz. Gospodarze dopięli celu w ostatniej akcji przed przerwą, wykorzystując jeden z nielicznych błędów naszej defensywy.

W bieżącej kolejce rozgrywek okręgowej ligi juniorów Spójnia podejmowała na własnym stadionie juniorów UKS –u „Dwójki” Kostrzyn. Mecz był ciekawym widowiskiem, a jak na upalne warunki, w których przyszło zmagać się zawodnikom, prowadzony był w szybkim tempie. Wynik meczu został ustalony już w pierwszej części gry, gdzie prowadzenie objęli goście, po golu Daniela Sironia. Spójnia szybko odpowiedziała, gdy po prostopadłym zagraniu Kamila Hertela, Rafał Wroński technicznym strzałem na bramkarzem, posłał piłkę do bramki rywali. Kostrzyn ponownie objął prowadzenie, gdy po strzale z rzutu wolnego piłkę sparował nasz bramkarz, lecz najszybciej przy futbolówce znalazł się  Daniel Siroń, który wpakował ją do bramki.

W środę juniorzy Spójni udali się do Karnina, gdzie rozegrali spotkanie okręgowej ligi juniorów z miejscowym Piastem. Prowadzenie objęli gospodarze w 15 minucie meczu, gdy solowa akcją popisał się Hubert Kijak, a piłka po jego strzale odbiła się od słupka i trafiła w nogi naszego obrońcy, który niefortunnie skierował ją Do bramki. Spójnia już w następnej akcji wyrównała, gdy po dalekim prostopadłym podaniu Maćka Pietrasa, Elbasan Woźniakiewcz wygrał pojedynek z obrońcami i silnym strzałem z 14 metrów posłał piłkę w lewy, górny róg bramki. Elbasan wyprowadził Spójnię na prowadzenie 10 minut później, gdy wykorzystał sprytne zagranie Rafała Wrońskiego w narożniku „szesnastki”, pokonując bramkarza strzałem w kierunku bliższego słupka. Wynik pierwszej połowy meczu ustalił Kamil Hertel, który wykorzystał dwójkową akcję z Maksem Staroniem, wygrywając pojedynek z bramkarzem Piasta.

Znacznie polepszyli sobie bilans bramkowy juniorzy Spójni, którzy w Górzycy rozbili miejscową Odrę 10:1. Dobry mecz naszego zespołu, który stworzył sobie sporo sytuacji bramkowych, a kilka akcji przeprowadzonych zostało bardzo pomysłowo i atrakcyjnie dla oka kibica. Do przerwy czterobramkowe prowadzenie Spójni po golach Maksa Staronia, dwóch Rafała Wrońskiego i jednym Adriana Wrońskiego, a asysty zaliczyli kolejno Hubert Pilsak, Elbasan Woźniakiewicz, Maks Staroń i Rafał Wroński.

Na początku drugiej połowy goście przeprowadzili składną akcję, dającą Odrze gola honorowego, lecz później już przewaga Spójni wyraźnie się zarysowała, czego potwierdzeniem kolejne gole. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Elbasan Woźniakiewicz, a po jednym trafieniu zaliczyli Hubert Pilsak, Maks Staroń, Kamil Hertel i Damian Hertel, który wykorzystał rzut karny, gdy faulowany w polu karnym był Hubert Pilsak. Przy pozostałych golach asystowali Hubert Pilsak, dwukrotnie Rafał Wroński i również dwukrotnie Adrian Wroński.

Wysoką porażką zakończyło się spotkanie okręgowej ligi juniorów, w którym nasz zespół podejmował juniorów Steinpolu-Ilanki Rzepin. Pierwsza połowa meczu stała na dobrym poziomie piłkarskim, gdzie optyczną przewagę posiadali goście, potwierdzając to groźnymi akcjami. Ilanka mogła wyjść na prowadzenie, gdy po przypadkowym zagraniu ręka w polu karnym naszego obrońcy, sędzia wskazał na „jedenastkę” , ale świetną interwencją popisał się Damian Hertel. Goście do przerwy jednak dwukrotnie zdołali pokonać naszego bramkarza po golu Kacpra Wizowskiego.

W drugim meczu rundy wiosennej juniorzy Spójni udali się do Kostrzyna, na spotkanie z UKS „Dwójką” Kostrzyn. Początek meczu był dość wyrównany, gdzie zespoły sprawdzały umiejętności przeciwnika, ale stroną przeważającą byli gospodarze. Jednak prowadzenie objęła Spójnia, po szybkiej kontrze zakończonej podaniem Huberta Ćwieka do Kamila Hertela, który z pojedynku z bramkarzem gospodarzy wyszedł zwycięsko. Końcówka pierwszej połowy to sporo groźnych akcji gospodarzy, lecz bez efektu bramkowego. W odpowiedzi dwie okazje Spójni, w tym jedna zakończona golem Huberta  Ćwieka, ale nieuznana, gdyż  wcześniej nasz zawodnik znalazł się na pozycji spalonej. Wcześniej Kamil Hertel ponownie był bliski pokonania bramkarza, który był mocno wysunięty przed swoją bramką, ale piłka po próbie lobowania poszybowała tuż nad poprzeczką.