Aktualności

Strona Główna ›› Junior Młodszy

LLJS: Spójnia Ośno - Warta Gorzów Wlkp.

Od wysokiej porażki rozpoczęli rozgrywki lubuskiej ligi juniorów starszych nasi młodzi zawodnicy, którzy w niedzielę podejmowali jednego z faworytów bieżącego sezonu. Pierwsza połowa meczu nie zapowiadała takiego pogromu, bo choć goście posiadali optyczną przewagę, to tylko dwukrotnie udało im się pokonać naszego bramkarza.

Po przerwie słabsza gra naszych juniorów,  którzy aż osiem razy dopuścili do utraty bramki, kończąc mecz w dzisieciu, po tym jak Damian Szczeciński musiał opuścić boisko. Ostatecznie 10:0 Dla Warty i całkowicie zasłużone zwycięstwo drużyny z Gorzowa Wlkp.

Wygrana 5:1 zakończyli rozgrywki okręgowej ligi juniorów młodszych piłkarze Spójni, którzy w Santoku pokonali juniorów Kasztelani. Nasz zespół objął prowadzenie po akcji prawą stroną boiska, gdy Eryk Gierszewski uruchomił podaniem Huberta Pilsaka, który sprytnym lobem umieścił piłkę w bramce. Kilka dobrych akcji Spójni, ale dopiero tuż przed przerwą Spójnia podwyższyła prowadzenie, gdy Kamil Hertel pokonał bramkarza gospodarzy, wykorzystując podanie Rafała Wrońskiego.

Wysoką porażką juniorów Spójni 1:6 zakończyło się spotkanie, w którym nasz zespół podejmował UKS „Dwójka” Kostrzyn. Do przerwy prowadziła Spójnia 1:0, gdy po strzale z rzutu wolnego, Elbasan Woźniakiewcz umieścił piłkę w siatce. Po przerwie bardzo słaba gra naszych juniorów, którzy pozwalali drużynie UKS-u na zbyt wiele, co piłkarze Kostrzyna skrzętnie wykorzystywali, strzelając aż sześć goli.

Rozczarowanie zawodników drużyny juniorów, którzy przybyli na zbiórkę przed meczem wyjazdowym w Przytocznej, gdzie nasz zespół miał spotkać się ze Zjednoczonymi. Na zbiórkę stawiło się tylko siedmiu zawodników, w związku z tym drużyna juniorów nie pojechała na mecz, który zostanie zapewne zweryfikowany jako walkower dla Zjednoczonych Przytoczna.

Juniorzy Spójni podejmowali w bieżącej kolejce spotkań okręgowej ligi juniorów młodszych, lidera rozgrywek Lubuszanina Drezdenko. Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem remisowym, gdzie dwukrotnie nasz zespół musiał odrabiać stratę, po tym jak goście wychodzili na prowadzenie. Spójnia na bramkę Mariusza Wypiorczyka, odpowiedziała golem Elbasana Woźniakiewicza, który skutecznie egzekwował rzut karny, podyktowane za faul na Rafale Wrońskim. Ponownie na prowadzenie gości wyprowadził Rafał Marciniak, i tym razem Spójnia odpowiedziała golem, po „przewrotce” Elbasana Woźniakiewicza.

Juniorom Spójni udał się rewanżowy mecz w Maszewie, gdzie mierzyli się z juniorami Spartaka Deszczno. Do przerwy nasz zespół prowadził dwiema bramkami, a pierwszego gola strzelił Damian Szczeciński, który po otrzymaniu podania od Kamila Hertela, zdecydował się na uderzenie z 20 metrów.  Wynik podwyższył Hubert Pilsak, wykorzystując dogranie Kamila Hertela. Jeszcze przed przerwą goście mieli okazję na gola kontaktowego (w tym przestrzelony rzut karny), ale zabrakło im skuteczności.

Dzisiejsego przedpołudnia, na stadionie w Ośnie Lubuskim, miał odbyć się mecz okręgowej ligi juniorów młodszych, w którym nasz zespół miał podejmować drużynę Kasztelani Santok. Goście jednak nie dotarli na mecz, co wcześniej zgłosili, nie mogąc zebrać składu meczowego. Tak więc zawody zapewne będą zweryfikowane jako walkower na korzyść Spójni Ośno.

14 kolejka OLJM: UKS Dwójka Kostrzyn - Spójnia Ośno

Wygraną Spójni 3:1 zakończyło się wyjazdowe spotkanie juniorów, w którym nasz zespół rywalizował w Kostrzynie z UKS-em Dwójką Kostrzyn. Najlepszy mecz w wykonaniu naszych juniorów w tej rundzie i całkowicie zasłużona wygrana. Juniorzy Spójni zagrali walecznie, twardo i z pełnym zaangażowaniem od pierwszej do ostatniej minuty. Prowadzenie dla Spójni przyniosła bramka Rafała Wrońskiego, który po zgraniu piłki od Kamila Hertela, zdecydował się na strzał z osiemnastu metrów. W 25 minucie Spójnia podwyższyła prowadzenie, gdy dośrodkowanie Rafała Wrońskiego, trafiło na głowę Kamila Hertela, który efektownym „szczupakiem” posłał piłkę nad interweniującym bramkarzem, w górny róg bramki.

Źle zaczęli swój mecz juniorzy Spójni, którzy podejmowali na własnym boisku Zjednoczonych Przytoczna. Już jedna z pierwszych akcji gości, zakończyła się faulem w polu karnym naszego zespołu, który Zjednoczeni zamienili na gola, po skutecznie wykonanej „jedenastce”. Kilka minut później goście podwyższyli prowadzenie, po dobrze rozegranej akcji. Spójnia mogła szybko odpowiedzieć, ale groźny strzał Kamila Hertela obronił bramkarz gości.

W wyjazdowym meczu okręgowej ligi juniorów młodszych, Spójnia Ośno uległa w Drezdenku Lubuszaninowi 0:2. Bardzo dobra pierwsza połowa meczu w wykonaniu zawodników obu drużyn. Szybki, żywy mecz, w którym obie drużyny miały okazje na gola, ale tylko gospodarzom udało się pokonać bramkarza rywali. Lubuszanin objął prowadzenie wykorzystując rzut wolny, zaś Spójnia była bliska zdobycia gola, gdy na bramkę miejscowych strzelali, Tomek Olejczuk, Maciek Pietras i Damian Szczeciński.

MKS Spójnia jest finansowany z budżetu Gminy Ośno Lubuskie.