Aktualności

Strona Główna ›› Trampkarz Starszy

OLM: Steinpol-Ilanka Rzepin - Spójnia Ośno

Wyjazdowe spotkanie młodzików w Rzepinie, w którym rywalem Spójni była miejscowa Steinpol-Ilanka, zakończyło się przegraną naszego zespołu 2:6. Już do przerwy gospodarze prowadzili pięcioma bramkami, na które Spójnia nie odpowiedziała ani jednym trafieniem. Druga połowa meczu już znacznie lepsza w wykonaniu naszego zespołu, którą Spójnia wygrała 2:1, a strzelcami bramek dla Ośna byli Dominik i Tobiasz Fudalin.

OLM: Spójnia Ośno - UKS Polonia Słubice

Nie mogą przełamać złej passy młodzicy Spójni, którzy w sobotę rozegrali rewanżowe spotkanie z młodzikami UKS-u Polonii Słubice. Do przerwy prowadzili goście 2:0, a tuż po wznowieniu gry w drugiej połowie meczu kontaktowego gola strzelił Tobiasz Fudalin. Niestety w końcówce meczu gole strzelali tylko zawodnicy ze Słubic i ostatecznie mecz zakończył się wygraną UKS-u Polonii 5:1.

OLM: Spójnia Ośno - Stal Sulęcin

W sobotnie przedpołudnie młodzicy Spójni podejmowali w Ośnie Lubuskim swoich rówieśników z Sulęcina. Spotkanie zakończyło się wygraną Stali 9:3, a do przerwy goście prowadzili 3:1. Dwa gole dla Spójni strzelił Mateusz Róż, a jedno trafienie było autorstwa Tobiasza Fudalina.

OLM: Spójnia Ośno - Steinpol-Ilanka Rzepin

Po ciekawym i stojącym na dobrym poziomie meczu okręgowej ligi młodzików, Spójnia Ośno uległa na własnym boisku Steinpolowi-Ilance Rzepin 1:3. Do przerwy prowadzili goście 1:0, po golu w 10 minucie meczu Adama Wilguckiego, choć i nasz zespół miał okazje na gola – w tym raz piłka odbiła się od słupka.

W 44 minucie padło wyrównanie, gdy na bramkę Rzepina strzelał Mateusz Róż, a piłka po nodze interweniującego obrońcy ugrzęzła w siatce. Goście jednak szybko odpowiedzieli dwiema bramkami, autorstwa Kacpra Gajdy i Kacpra Lewitzkiego, i to Steinpol-Ilanka  cieszyła się z wygranej w inauguracyjnym spotkaniu.

Turnieje piłkarskie zespołów młodzieżowych.

Najmłodsi adepci piłki nożnej Spójni Ośno uczestniczyli w kończących okres wakacyjny turniejach. Zespół orlików wystąpił w piątek, 26 sierpnia w Słońsku, gdzie odbył się turniej piłki nożnej Torneo Lubuskie o Puchar Wójta Słońska – Memoriał im. Stanisława Dobrzańskiego. W zawodach wystartowało jedenaście zespołów, a drużyna Spójni zajęła ósmą lokatę. W poniedziałek 29 sierpnia zespół młodzików wzięła udział w Wakacyjnym Turnieju Młodzików o Puchar Rzepinianki, którego sponsorem była firma Factory Sp. z o.o. Podopieczni Piotra Didyka zajęli czwartą lokatę, ulegając w meczu o trzecie miejsce zespołowi FC Frankfurt 0:2. W rozwinięciu informacji prezentujemy relacje z tych zawodów.

Udanie zainaugurowali swoje rozgrywki podopieczni Piotr Didyka, którzy na pierwsze spotkanie w rundzie wiosennej udali się  do Słubic, gdzie rywalem naszego zespołu była miejscowy UKS Polonia. Do przerwy prowadziła Spójnia 2:0 po bramkach Jakuba Paszkowskiego. W drugiej połowie lepsza gra gospodarzy, którym udało się wyrównać wynik meczu, jednak 5 minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego, Artur Lenard uderzeniem z 15 metrów pokonał bramkarza UKS-u Polonia. Dobra, ambitna gra naszego zespołu, kilka udanych interwencji naszego bramkarza – Filipa Sienkiewicza i ostatecznie wygrana Spójni 3:2.

Turniej Halowy Młodzików o Puchar Burmistrza

Rywalizacja w kategorii Młodzików, zakończyła cykl turniejów halowych organizowanych przez Spójnię Ośno Lubuskie. W niedzielnym turnieju o Puchar Burmistrza MiG Ośno Lubuskie, uczestniczyło osiem zespołów z naszego regionu, podzielonych na dwie grupy. Blisko awansu do gier połfinałowych była drużyna Spójni, która jednak ostatecznie zajęła trzecią pozycję, a w meczu o 5 miejsce w turnieju przegrała ze Steinpol-Ilanką A Rzepin 0:1. W pojedynku o trzecie miejsce Czarni-Browar Witnica pokonali Toromę Torzym 2:0, zaś w finale spotkały się UKS Polonia Słubice i Steinpol-Ilanka B Rzepin. Główne trofeum zdobyli piłkarze ze Słubic pokonując młodzików z Rzepina 2:0. Królem strzelców turnieju został zawodnik UKS-U Polonii Bartosz Chojnacki, zdobywca 8 goli. Najlepszym bramkarzem wybrany został Staś Grabowski (Steinpol-Ilanka B Rzepin), a najlepszym zawodnikiem Michał Pawlaczyk, piłkarz Czarnych-Browar Witnica.

W ostatnim meczu okręgowej ligi trampkarzy drużyna Spójni udała się do Rzepina, na spotkanie z miejscową Ilanką. Do przerwy lepsza i skuteczniejsza gra naszych rywali, którzy schodząc do szatni prowadzili trzema bramkami. W drugiej połowie Spójnia zdecydowanie poprawiła jakość gry, strzelając dwie bramki autorstwa Kamila Hertela i Patryka Nikodema. Szansę na kolejnego gola miał Maciek Pietras, ale nie wykorzystał rzutu karnego. W końcówce meczu gospodarze przycisnęli i również strzelili dwa gole, tak więc spotkanie zakończyło się wygraną Steinpolu-Ilanki 5:2. Zawdonicy drużyny trampkarzy oraz rocznika 1999, spotkają się na orliku w czwartek o godz. 12.00, na ostatnich zajęciach treningowych, na których będzie zorganizowany mini-turniej piłkarski.

Kończą rozgrywki okręgowej ligi trampkarzy zawodnicy Spójni, którzy w ostatnim meczu na własnym boisku podejmowali trampkarzy Lubuszanina Drezdenko. Mecz zakończył się wysoką wygraną gości, prowadzących do przerwy 5:1, a ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:12 dla Lubuszanina. Ostatnie spotkanie nasi trampkarze zagrają w najbliższą niedzielę w Rzepinie, gdzie zmierzą się z trampkarzami Steinpolu-Ilanki.

OLT: Spójnia Ośno - UKS "Dwójka" Kostrzyn

Z dobrej strony pokazali się nasi trampkarze, którzy podejmowali w Ośnie Lubuskim lidera rozgrywek UKS „Dwójkę” Kostrzyn. Do przerwy prowadzili goście 1:0, a po przerwie rywali jeszcze dwukrotnie znaleźli drogę do bramki Spójni. Również i nasi trampkarze mieli swoje okazje na strzelenie gola, ale zdecydowanie gorzej było ze skutecznym ich zakończeniem. Przy stanie 0:1 nasz zespół nie wykorzystał rzutu karnego, zaś rywale dwukrotnie mieli okazję na zdobycie gola z „jedenastek” i obie te szanse wykorzystali.