Aktualności

Strona Główna ›› Spójnia II

Halowy Turniej Seniorów o Puchar Burmistrza

W drugim dniu rozgrywek turniejowych o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Ośno Lubuskie zwycięzcą również została drużyna ze Słubic. SKP wygrała w finale po rzutach karnych z Zorzą Kowalów 0-2 (1:1). Niestety i tym razem nasz zespół nie zaprezentował się z dobrej strony i uzyskał ostatnią ósmą lakatę.

W ostatniej kolejce rozgrywek „serie A” Spójnia II miała udać się na mecz do Lubniewic, na spotkanie z miejscową Lubniewiczanką. Z powodu kontuzji, pracy lub nauki gotowych do gry było zaledwie kilku zawodników, stąd decyzja o rezygnacji z wyjazdu na mecz, gdyż drużyna nie była w stanie zebrać wymaganej do gry liczby zawodników. Wieńczy to fatalny bilans ostatnich meczy Spójni II, która w ostatnich tygodniach borykała się z problemami kadrowymi, które miały wyraźny wpływ na wyniki.W ostatniej kolejce 18 czerwca Spójnia II miała podejmować KS Glisno, który jednak wycofał się z rozgrywek, tym samym ostatni mecz z Leśnikiem Lemierzyce zakończył sezon 2016/2017 naszego zespołu.

25 kolejka klasy A: Spójnia II Ośno - Leśnik Lemierzyce

Spójnia II poniosła kolejna porażkę w rozgrywkach klasy A, ulegając tym razem na własnym stadionie Leśnikowi Lemierzyce 1:4. Do przerwy solidna gra naszego zespołu, a pomimo optycznej przewagi, goście nie potrafili znaleźć recepty na pokonanie, dobrze spisującego się w bramce, Damiana Hertela.

Podobnie wyglądał początek drugiej połowy, jednak stracone - w krótkim odstępie czasu - dwa gole w 65 i 67 minucie determinowały dalsze wydarzenia na boisku. Spójnia II musiała nieco odważniej zagrać w ofensywie, co dawało gościom sposobność wyprowadzania szybkich kontr, i jedna z nich zakończyła się strzeleniem trzeciego gola. W 90 minucie honorowy gol naszego zespołu, gdy po faulu na Mateuszu Krasińskim, Dawid Misiak popisał się precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego. W ostatniej akcji meczu jeszcze jedna kontra Leśnika, zakończona golem i ostatecznie zasłużona wygrana gości 4:1.

Trzecia z rzędu porażka rezerw Spójni, które w uległy w Krzeszycach Pogoni 2:3. Bardzo słaba pierwsza połowa meczu w wykonaniu naszego zespołu, choć to Spójnia II powinna objąć prowadzenie, gdy w dogodnej sytuacji znalazł się Piotr Pieróg, lecz lobując bramkarza posłał piłkę również nad poprzeczką. Szybko się to zemściło, gdy gospodarze wyprowadzili szybką kontrę, zakończona golem Grzegorza Goździewskiego. W 25 minucie meczu ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie, wykorzystując zamieszanie w polu karnym Spójni II.

W drugiej części meczu nasz zespół nieco poprawił swoją grę, ale dopiero dwie składne akcje z 82 i 85 minuty zakończyły się zdobyczą bramkową. Najpierw Patryk Krasiński zakończył akcję prawą stroną boiska, wykorzystując dogranie Piotra Pieroga. Chwilę później Patryk Krasiński podał do Mateusza Krasińskiego, który z 25 metrów posłał piłkę płasko, po murawie, tuż przy słupku bramki Pogoni. Nasz zespół zwietrzył szansę na wygraną, lecz nadział się na kontrę w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry, gdy po dalekim podaniu, Grzegorz Goździewski zdobył swojego trzeciego gola w tym meczu. Szkoda straconej szansy choćby na remis, jednak trzeba przyznać, że gospodarze zdecydowanie bardziej zasłużyli na wygraną, tworząc sobie sporo okazji bramkowych, gdzie Jarek Ruban kilkakrotnie ratował nasz zespół przed utratą gola.

W bieżącej kolejce rozgrywek o mistrzostwo „serie A” Spójnia II podejmowała na własnym stadionie – pretendenta do awansu – SKP Słubice. Wicelider od początku groźnie zaatakował i był bliski objęcia prowadzenia, lecz nie wykorzystał błędów naszego zespołu w pierwszych minutach meczu. Spójnia II nastawiła się na obronę dostępu do własnej bramki i próby kontrataków, co dość szybko przyniosło efekt bramkowy. W siódmej minucie indywidualna akcja Patryka Krasińskiego, który precyzyjnie dograł piłkę do Dawida Misiaka. Piłka po technicznym strzale płasko, po murawie, odbiła się od słupka i trafiła do bramki. W jednej z ostatnich akcji przed przerwą wybicie piłki od Jarka Rubana, trafiło do Patryka Krasińskiego, który wygrał pojedynek z obrońcami SKP i strzałem prawą nogą w kierunku dalszego słupka, posłał piłkę do bramki, i tym samym niespodziewane, dwubramkowe prowadzenie naszego zespołu.

W 21 kolejce „serie A” rezerwy Spójni udały się na mecz do Piesek, gdzie rywalem naszego zespołu był miejscowy AS. Pierwsza połowa meczu zakończyła się remisem 1:1, gdzie prowadzenie w 10 minucie meczu objęli gospodarze, po golu Leonadra Kozdorowskiego. Spójnia II szybko odpowiedziała, gdy ładnym uderzeniem popisał się Jeremiasz Chaba. Wynik do przerwy nie uległ już zmianie, a losy spotkania rozstrzygnęły się w ostatnim kwadransie meczu. Gol Dariusza Kobana w 75 minucie dał gospodarzom ponowne prowadzenie, a w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry wynik ustalił Marcin Tomczak. Ostatecznie więc 3:1 dla zespołu AS Pieski i z przekroju całego spotkania, wygrana gospodarzy jest zasłużona.

W niedzielę rezerwy Spójni udały się do Smogór, na spotkanie 20 kolejki klasy "A". Jak zwykle mecz derbowy wywołał spore zainteresowanie i emocje piłkarskie, choć poziom meczu nie był zbyt wysoki, a zespoły stworzyły niewiele okazji na zdobycie gola. Pierwsza połowa meczu wyrównana i po jednej groźnej akcji mogącej dać gola, gdzie najbliżej objęcia prowadzenia Spójnia II była po wrzucie z autu Patryka Krasińskiego w pole karne, gdzie główkował Mateusz Krasiński, ale piłka poszybowała nad poprzeczką.

Już we wtorek 2 maja rezerwy Spójni rozegrały spotkanie klasy „A”, w którym podejmowały na własnym stadionie Znicz Trzemeszno. Po jednym z najsłabszych swoich występów, Spójnia II uległa rywalowi 2:4, przegrywając do przerwy 1:2, ponosząc pierwszą porażkę na własnym boisku w tym sezonie. Nasz zespół grał nieporadnie, popełniał mnóstwo błędów indywidualnych, nie tworzył sobie dogodnych sytuacji bramkowych, zbyt łatwo jednocześnie pozwalał gościom na strzelenie gola. Na dwa gole Znicza Spójnia II odpowiedziała golem Patryka Krasińskiego, który po otrzymaniu podania od Mateusza Krasińskiego, popisał się indywidualną akcją zakończoną golem. Zrodziła się szansa na odrobienie start w drugiej części gry, jednak strata gola tuż po jej rozpoczęciu, ponownie postawiła nasz zespół w trudnej sytuacji. W 70 minucie Spójnia II zmniejszyła stratę, gdzie tym razem strzał Patryka Krasińskiego sparował przed siebie bramkarz gości, a najlepiej w tej sytuacji zareagował Mateusz Krasiński, który posłał piłkę do bramki. Kolejne ataki nie przyniosły żadnego efektu bramkowego, natomiast w doliczonym czasie gry goście przypieczętowali czwartym golem zasłużone zwycięstwo.

W bieżącej kolejce rozgrywek „serie A” rezerwy Spójni miały udać się do Rzepina, na spotkanie z Zielonymi Lubiechnia. Niestety spora grupa zawodników nie pojawiła się na zbiórce (w tym część w ostatniej chwili), stąd zespół nie mógł skompletować nawet pełnej jedenastki. Tym samym decyzja o rezygnacji z wyjazdu na mecz, o czym została poinformowana drużyna z Lubiechni. Rzecz jasna, że w związku z tym, mecz zostanie zweryfikowany jako walkower na korzyść Zielonych Lubiechnia.

Po przerwie świątecznej rezerwy Spójni podejmowały na własnym stadionie Zorzę Kowalów, z którą jesienią pechowo przegrały 2:0. Nasz zespół od pierwszych minut posiadał inicjatywę, kilkakrotnie gronie atakując, gdzie bliscy zdobycia gola byli Filip Zakrzewski i Piotr Pieróg, ale to goście objęli prowadzenie. Brak wyraźnej komunikacji w strefie obronnej i piłka po samobójczym trafieniu wtoczyła się do bramki. Spójnia II mogła szybko odpowiedzieć, gdy po faulu na Patryku Krasińskim, Mateusz Krasiński przymierzył z rzutu wolnego, ale piłka odbiła się od poprzeczki. Tuż przed przerwą awantura na boisku, po której zawodnik Zorzy wyleciał z boiska, po uderzeniu naszego kapitana.